pomozme si vecer nejest

BOBRÍČEK

Ja sa už večer vyhýbam tukom a cukrom a nemôžem schudnúť ani deko... Je pravda, že zožeriem 5 jabĺk a plechovku olív. Je vôbec šanca schudnúť bez pevnej vôle???

faster

Ja aj pri chudnutí jem ešte posledné jedlo o 9-tej a chudnem, je to blbosť po 17 tej nejesť. Poobede sa už treba vyhýbať sacharidom , ale jesť treba každé 3 hoďky, aby metabolizmus pracoval na plné obrátky.

elizabeth112

caute, no ja uz niekolko rokov nejedavam po piatej hodine, pripadne po siestej, studujem na VS a domov chodim tak o tretej stvrtej to sa naobedujem a potom uz len nejake ovocie a po piatej uz vobec nic. Tiez ma prepadaval vecer o desiatej hlad, ale vyriesila som to tak ze ma vzdy navareny zeleny caj,taky vlazny je najlepsie a aj ked nisom smedna tak sa s nim furt nadajam az mam pocit ze uz nic viac do seba nedostanem a na jedno ani nepomyslim. Nedrzim ziadnu dietu a ani necvicim len cez den prejdem par kilometrov peso napriklad z vlaku domov, alebo naopak. Schudla som behom pol roka takto asi 6 kil.

vsevedka

Kedy sa naposledy večer najesť je trošku individuálna záležitosť, každý si sám zistí, kedy ho ešte hlad "nevysilí", alebo si musí aj večer ešte trošku "dobiť baterky".

Ja si osobne myslím, že dnes ide málokto spať o 22.00 a preto je na posledné ľahké večerné jedlo čas medzi 16.00-17.00 priskorý.

Stačí nejesť 2-3 hodiny pred uľahnutím k spánku, pretože ak si dáte večeru o 16.00, pôjdete spať o polnoci, ráno vstanete o 6.00, tak ste nejedli práve 14 hodín, čo je veľmi dlhá, NEŽIADÚCA doba pre náš organizmus.

Ak sa ešte ráno nestihnete, alebo jednoducho nezvyknete raňajkovať, spravíte pre svoje zdavie práve to najhoršie, pretože sa začnú obúravať svaly, a organizmus - teda trávenie ostane nenaštartované, zlý začiatok pre celý deň.

Telo si začne tuky ukladať do zásoby a pri dlhodobom deficite hladu telo začne odoberať naše svaly, čím ochabnú, preto sa netreba tešiť, ak váha ukáže nižšiu hmotnosť, pretože to nie je vhodný ukazovateľ, možno ubudli svaly a pridal sa tuk, alebo sme telo rapídne odvodnili.Treba merať odborne množstvo telesného tuku, či merať si aspon ubudnuté centimetre a na váhu zabudnúť, či použiť ju skutočne len orientačne.

alubinka

som s vami zeny!
toto je moj neustaly problem!!
ja by som aj vydrzala po piatej odolat jedlu, ale moj priatel zacne vecer rozpravat na co vsetko ma chut, popritom si dve-tri jedla aj spravi a ja idem zosaliet vedla neho.. nikdy neodolam, dam si aspon dva kusky a potom si nadavam..
ale on je z tych stastnejsich.. ze moze zjest hocikedy hocico a stale vyzera ako keby nejedol vobec.. uz som sa mu aj snazila vysvetlit nech to nerobi predomnou, ale pre neho to je nieco normalne a vzdy na mna zabudne :D

kisinQa

awoj taže vecer nejest?? ak ste vecer hladne doprajte si velky dusok nesitenej neochutenej mineralky po ptipade s limetkovov stavou hlad vas prejde

Komq

Ja mam, odkedy som nastupila na VS a zacala byvat na intraku s tymto obrovsky problem. Doma som bola zvyknuta na ukazkovy rezim- o siedmej ranajky, o dvanastej obed a o piatej- najneskor siestej vecera. Lenze v skole sme tento rok zacinali kazdy den o pol siedmej rano, tym, ze mi cesta od intraku ku fakulte trva priblizne hodinu , musela som vstavat okolo poiatej, nic som nestihala a uz vobec nie sa naranajkovat, v skole sme mali cvicenia nonstop az do poobedia a ked som prisla podvecer utahana na intrak, napchala som do seba vyhladovana vsetko, co bolo poruke. Pribrala som takto z 53kg na 62 a akokolvek som sa snazila, moj rezim sa nedal napravit. Studujem architekturu a prvy rocnik je o sustavnom makani, ked nie v skole, tak na intraku, kolkokrat som sa nemohla od stola odlepit ani kvoli tomu, aby som sla na zachod, nieto sa este najest a makala takto az do rana. Teraz sa hrozne tesim na leto, ze sa dam doma trosku do poriadku a vymyslim nejaky plan na buduci rok :) tak drzte palce

Chudnem

Ach jáááj , dôležite je keď už chceš schudnúť aby si sa počas dňa neprežierala . Ako sa hovorí rano sa najedz ako kráľ na obed ako princ a na večeru ako žobrák . Rano si dajte čo vam chuti naštartuje sa vám metabolizmus do celého dňa . Dajte si desiatu doobeda jedzte ovocie ale poobede uz nie poobede skor zeleninu a skuste sa najest okolo piatej pol siestej a potom nejst az do rana . Budete sa aspon viac tesit na ranajky.