Imunita, imunita, imunita.....

ackino

Denz-hladám tu nejakú radu ako si zvýšiť imunitu respektíve ju naštartovať, myslel som že ak neviem nič zmeniť na mojom spôsobe života, tak mi pomôže niektorý z doplnkov výživy a myslím že antioxidanty sú jedným z hlavných činitelov ktoré udržujú našu imunitu.A ak ju podĺa teba mám poškodenú tak už mi nič nepomôže?Celkovo sa necítim zle ale viem že keď mám afty a neskôr sa mi vyhodí herpes tak niečo nie je v poriadku.Ale čo?.A ako to odstrániť? Ale zrejme asi ako som už písal musím sa obrátiť na imunológa.

fenix

1.aspon raz sa pokus pochopit,co som ti napisal.
2.pytat si radu od ludi,ktorym s velkym prehladom mozes byt otec,je dost zvlastne,odhliadnuc od toho,ze tu moze kazdy napisat co chce,nasledky si znasas sam.
3.ak je pravda,ze mas 40 rokov,mozno poznas takych ludi v bielych plastoch,volaju sa lekari.
4.ale uznavam,ze kazdy je strojcom vlastneho stastia

ackino

fénix-možno si staší ale si asi zjavne nepochopil účel tohoto fóra.A podľa toho čo píšeš teda čím je človek starší tým je zdravší a má menej zdravotných problémov.A musí vedieť ako byť OK, a zrejme nechodiť sa pýtať na takéto fóra.To je tiež logocké.Na ďalšie tvoje príspevky nereagujem.

fenix

ackino
ked od detstva cvicis a otuzujes sa,snad vies v 40.rokoch aku mas dodrziavat zivotospravu,dost logicke,nie?
som starsi od teba

Denz

ackino- to je fajn co pises,ale antioxidant neriesi imunitny system ak ho mas vytrepany z nervov a celkoveho oslabenia.Imunita je zaklad ....nieco ako antivírus v pocitaci...
Antioxidanty ovplyvnuju celkovu rovnovahu tela a nicia nebezpecne bunky v tele.....
Ale bez dobrej imunity....nie velmi.

ackino

Denz-dík za radu skúsim probiotiká a asi navštívim imunológa.Ja si myslím že asi najdôležitejšie sú antioxidanty.Teraz našli nejakú palmu niekde v Brazílskom pralese a jej plody sa volajú Acai berry.Údajne má 30x silnejší antioxidačný účinok ako najsilnejší antioxidant v potravinách čo sú /kakaové bôby/.Ale ešte som nič u nás z toho na trhu nenašiel.Ak niekto niečo vie nech napíše.V zahraničí je nejaký prípravok ktorý sa z tohoto vyrába a je to dobré aj na zhodenie pár kíl a zrýchlenie metabolizmu pri cvičení. Volá sa to ôUltimate acai max".Inak z prírodných antioxidantov sú v bežných formách dopbre prístupné a učinné aj cesnak, šípky,rakytníkový olej,kurkuma, echinacea, čaj Roibois atď.Tiež ich previdelne užívam.Ale asi by som mal zistit niečo čo mi naozaj zaberie.

ackino

fénix1- neviem kolko máš rokov ty ale to akú máš mať životosprávu a ako máš cvičiť a relaxovať si musíš naštudovať s tým sa nenarodíš.A tiež v dnešnom životnom tempe si musíš pomôcť aj nejakými doplnkami výživy lebo aj keď vieš čo by si a ako mal niekedy sa to nedá.Ďalej musíš poznať a počúvať svoje telo a svoju dušu a to sa niektorí mnísi v Tibete učia celý život a nič iné nerobia.Takže pri mojich vedomostiach a skúsenostiach zo životosprávy by som sem asi nepísal len tak ,keby som si vedel poradiť sám.Potrebujem radu a nie tvoje hodnotenie môjho psychického stavu, to sa obrátim na odborníkov.

sydney

imunita by zaujimala aj mna,lebo nikdy som nebyvala casto chora - tak raz za 3 roky. v septrembri 2009 sa mi vsak zapalil ocny nerv.pri prepustani mi vraveli,ze je to aj imunitou a tak,aj stresom,aj na ocnom aj na neurologii to povedali.nejde mi to do hlavy aj tak -cvicim,nejem kraviny,nebyvam moc chora a predsa.vraj si mam davat dost pozor.o mesiac mi idu nasadit Avonex. co treba na zlepsenie imunity? mam len 22 a nechcem sa do 30tky totalne odpalit:(