Dove Pro - age

luna

Ja si nemyslim ze je to dobra znacka, prave preto ze je plna chemie :-)
Vyskusajte slovensku kozmeticku znacku Calendula, je prevazne na prirodnej baze a cenovo podobna Dove. Je to profesionalna kozmetika dostupna v lekarni a v kozm. salonoch. Osobne odporucam kolagenovy pletovy krem pre zeny nad 25 rokov.

vsevedka

Celý rad Dove pro-age som kúpila krstnej včera k meninám.Bol tam sprchový gel, mlieko a beauty sérum, krém na ruky. Všetko veľmi príjemne, povedala by som až výrazne vonia.Mlieko obsahuje Rich Emolients 20%-vyživujúca a zvláčňujúca zložka, Glyerín-4,3%-pre dlhodobú hydratáciu, Olivový olej-1%-živiny pre pleť.Takže toho oleja neobsahuje vôbec veľa, jasné, že som aj sama vyskúšala, dobre sa vstrebáva, nenecháva olejový pocit.Je akurát trošku hustejšie ako bežné mlieka.Podľa zloženia neobsahuje nič, čo by mohlo mladej pleti škodiť.Pozerám zloženie na sére je iné ako u mlieka:menej glycerínu-1%,rovnako olivový olej-1%, ale miesto zvláčňujúcej zložky je tu Smoothing oil-9%-pre okamžité vyhladenie vrások.Takže mliečko kľudne, na beauty sérum treba ešte predsa pár rokov počkať.

luna

Ved ani ja sa nehadam :-D Ved nie nahodou sa plet rozlisuje na mastnu, suchu, citlivu a miesanu:-) Podla toho by sme si mali vyberat aj pletove ci telove kremy :-) A samozrejme aj vzhladom na vek..

lilly2

oki luna, ved ja sa nehadam. len som napisala,ze pre moju pokozku sa mi zda mastny. A donatela, ved si ho skus, existuje aj male balenie

luna

Vyzivne kremy by sa mali pouzivat od 25. Je to prelomovy vek, ked dochadza uz k strate kolagenovych a elastinovych vlakien.

luna

Ale ved Dove pro-age, neobsahuje ziadny anti-ageingovy program... Pro-neznamena anti, znamena to ze je vyhovujuci pre kazdy vek..

lilly2

ano, luna, mastnejsie... ale nie urcene na zrelu plet. Dost sa lisia zlozenim od tych "beznejsich". Okrem toho, v nasom veku nie je potrebne pokozku vyzivovat a premastovat,ale skor hydratovat a chranit. A ak citis, ze potrebujes viac hydratacie,tak kupit si telove mlieko na suchu pokozku, nie anti-age. Co budes pouzivat,az budes mat 50?

luna

Praveze v zime pod tie vrstvy oblecenia by sme mali pouzivat mastnejsie kremy, ochrania pokozku, no a v lete lahsie-hydratacne.

lilly2

no neviem donatela,ma ho moja mamka. Ja mam 23, ale rozhodne by som ho nepouzivala. Je dost mastny (vysoky podiel olivoveho oleja). Ak chces dove, tak by som odporucila lahsiu alternativu. Ak nemas naozaj velmi suchu pokozku tela,tak sa neoplati ju zbytocne premastovat.