Očkovanie proti TBC-reakcie

Príspevok v téme: Očkovanie proti TBC-reakcie
aladinka

Naša 11-ročná dcéra má od 10-tich mesiacov problémy po očkovaní, napr.kŕče,najnovšie po očkovaní proti žltačke ju začali bolieť nohy a z ničoho-nič spadla, je to nejaká nervová nedostatočnosť. TEraz má ísť na očkovanie proti TBC a ja mám strach, čo z toho zase bude.Neviete mi prosím poradiť či musí byť očkovaná? Ďakujem.

house

Na to ze Vam nic nepovedali Vam poviem
len tolko : Pomoz si clovece aj pan Boh Ti pomoze .V nasom zdravotnictve to tak chodi vsimnu si Vas az ked ...

house

Nemalo by sa ockovat ak je clovek nachladeny lebo je to velka zataz na organizmus, ktory musi bojovat jednak s chorobou a na druhej strane aj ockovacou latkou, aby si vytvoril obranne latky .Je potrebne posilnovat imunitny system doporucujem vitamin c
sp zinkom dostat v lekarni a davam hoci aj vacsie davky C vitaminu bez zinku.
Prebytok C sa vyplavi mocom.

jana70

Prosím o radu. Moja 11-ročná dcéra bola zaočkovaná proti TBC 6 týždňov po 2. dávke očkovania proti žltačke. Po očkovaní ihneď ochorela - viróza - brala antibiotika. Teraz po mesiaci sa jej na mieste vpichu vytvorila zápalová reakcia - v priemere 2 cm a v prostriedku asi 1 cm vriedok plný hnisu. Bolí a trpne jej celá ruka, podpazušie. Chcem sa spýtať, či je to normálna reakcia. V kalmetizačnom stredisku nám nič nepovedali ani nás nepoučili. Dcérka má aj neurologickú dg. - pravidelne užíva lieky. Neurológ proti zaočkovaniu nič nenamietal. Vopred ďakujem za odpoveď

house

niektore deti zle reaguju na ockovanie boli uz aj pripady ochrnutia takze ak mate uz take skusenosti ze to zle znasa
tak dalsie pokusy by som uz nerobil.Boli pripady ochrnutia pri ockovani proti chripke.

panča

proti TBC neockuje detska lekarka. Treba zavolat do zariadenia, kde ju maju ockovat a poradit sa tam, pripadne dohodnut iny termin (da sa to, aj ja som dieta preobjednavala)

damian

ak bude MUDr tvrdohlava a nepristupna, mozno by este bolo dobre najst alternativnu detsku lekarku, ktora by bola ochotna pristupit na kompromis. Treba ju vyhladat este pred preregistrovanim.

damian

Ak sa stene to nestastie a aj tak dceru zaockuje, treba to riesit protidavkou. Protidavkou su aj vysoke davky vitaminu C a inych latok. Ak dojde k zaockovaniu, napis mi.

damian

Je dobre dohodnut sa rozumne s lekarkou, vysvetlit jej, o co ide. Aj je rozumna, svedomita a ma cit, nezaockuje dceru.

ludka1

Ockovanie proti TBC je povinne zo zakonna, neda sa mu vyhnut aj ked niektore deti po tom maju vazne problemy aj ochorenia. Lekarka vraj moze zavolat policiu ak odmietnete dat zaockovat dieta, lebo je to vraj verejne ohrozovanie a to je trestne. O ockovani si možete prečitat na badatel.sk