Ako bude prebiehat sud?velmi sa bojim:( pomozte

Príspevok v téme: Ako bude prebiehat sud?velmi sa bojim:( pomozte
:/

Dobry den, zajtra ma caka sudne pojednavanie s mojou matkou, pretoze som si podala navrh na zvysenie vyzivneho. Prosim, mate s tym niekto skusenosti? Velmi sa tam bojim ist, s matkou mam zly vztah a nebola som s nou uz viac ako pol roka...
Dakujem za pomoc. Ked budem vediet, ako to bude prebiehat, mozno nebudem az tak v strese ako som.

:/

tak ona sa nakoniec naozaj odvolala:(
takže ma znova čaká súd...a ja som si nainvne myslela, že už mám pokoj a nikdy viac to nebudem musieť riešiť...;( som tam, kde som bola....ach bože;((

......

Myslela som na teba celý čas a hneď ako som došla z práce som bola zvedavá ako to dopadlo.Myslím že môžeš byť spokojná,ale mohli to aj zaokrúhli na rovných 100.Každopádne si myslím že si nad maminou vyhrala hoci je smutné,že musíš za seba bojovať proti vlastnej matke.Držím ti palce nech sa ti darí v živote aj v štúdiu aby si už nemusela riešiť veci,ktoré na psychike nepridajú.

:/

ahojte:) tak to mam za sebou! matka sa uplne pred sudcom zosmiesnila, tie jej argumenty boli nenormalne, robila zo seba chuderu, zatajovala a zapierala co sa dalo...skakala mu do reci, hysacila...no bola to nakoniec celkom slusna zabava:) zatajila dalsi majetok ktory vlastni, zatajila ze pred rokom predala svoj byt za 800tis a podobne...zacala sa rozculovat, ze na ten byt som ja nemala vobec ziadne pravo a tak...takze som to mala o to lahsie pred sudcom...Nakoniec sudca schvalil 90eur mesacne, proti comu sa samozrejme odvolala..ale sudca jej povedal hned, ze tym si len uskodi...

:/

dakujem Vam obom za pomoc...nie nie, ziadne tazke lieky, iba Persen - na bylinnej baze, volne predajny...
hlavne zachovat kludnu hlavu...ale to bude tazke, velmi:(
dakujem este raz, ozvem sa, ako to dopadlo

jasnovidka

je vzdy lepsie ziadat viac, nie prehanat, ale dat viac. je to ako zjednavanie na trhu. mas z coho ustupovat. mama zrejme nezije sama, myslim, ze si uz pred casom pisala. ak je vydata, posudzuju sa prijmy aj vydavky jej rodiny ako celok. neboj sa, tak ako ty budes obhajovat svoje vydavky, ona bude obhajovat svoje.
skoda ze si nenapisala skor, mala si totizto do vcerajska moznost nahliadnut do sudneho spisu, mohla si si precitat jej vyjadrenie k navrhu. tam by si sa dozvedela, aky ma postoj k navrhovanej sume. nevadi vsak, ber to, ako ked ides predavat, ty chces predat co najlepsie, mama ide kupovat, a chce co najlacnejsie.
mimochodom, nie je dobre brat nejake tazke psychotropne lieky, ktore ovplyvnuju a spomaluju myslenie, nebudes vediet reagovat spontanne. spolahni sa len na vlastne sily.

......

pri posudzovaní výšky výživného budú prihliadať na mamin príjem.Nech to už dopadne ako koľvek,a ja verím že dobre, budem na teba myslieť.Choď si pekne ľahnúť a nemysli už na to.Mama by mala mať zlé svedomie a nie ty.V každom prípade sa ukľudni uvar si čajík s medom a zajtra sa ozvi ako to dopadlo

:/

jasnovidka, lenze otec mi kazal napisat tam 4000 sk, mne sa to zda vela...doteraz platila 1000sk, neviem aky ma prijem, fakt ani netusim:( je detska sestra v jasliach...to sa ani neda asi obhajit tych 4tis., asi vela.. ...

jasnovidka

otec moze byt pritomny na sude.
:-) moja, neboj sa ze budes musiet vela hovorit. pozri si na rozpise pri vstupe do sudnej siene, ako idu za sebou pojednavania. budete mat mozno vyhradenych 45 minut, max hodinu. pocitam ze skor menej. zbehne ti to neuveritelne rychlo. nikto ta nebude urcite nutit do siahodlhych prejavov. musis hovorit vecne. len kolko ziadas a odovodnenie, nic viac. ak bude potrebovat sudca nejake dalsie info, polozi otazku, ci uz tebe ako navrhovatelovi, alebo matke ako odporkyni. zvladnes to. neber to ako boj proti matke, je to len prostriedok na ziskanie toho, co tebe a tvojej rodine patri. zhlboka sa nadychni a povedz co mas na srdci. si dospela a tento \"zazitok\" ta len posilni.

:/

dochádzam každý deň 25km...takže tých 33eur miniem na dopravu mesačne (je to dokonca viac ako 33eur)...ja som z toho tak nešťastná...hovorím, ja by som tam najradšej nešla, ale kvoli peniažkom musím, lebo nám to až tak nevychádza ako by malo...a predsa je to jej povinnosť postarať sa! Iné deti nemá, takže by sa jej patrilo...má už nový život a nového manžela...

......

Ja asi nikdy nepochopím ako sa môžu matky takto chovať.Že to spravia chlapi je pochopiteľnejšie hoci tiež proti zdravému rozumu.Neviem čo všetko by som dokázala spraviť pre vlastné deti za 33 eur si nekúpiš ani stravenky na obedy.Študuješ v mieste bydliska,alebo bývaš na internáte.Veď teraz je všetko tak hrozne drahé.