pripoistenie materskej?

silvi14444

Aj ja by som mala otázku na niekoho, kto sa do toho rozumie. V máji budem už 5 rokov riadne zamestnaná, takže zamestnávateľ každý mesiac odvádza nemocenenské poistenie, takže to je už viac ako 270 dní. Keby som išla na materskú, dostala by som pol roka (potom už iba rodičovský príspevok) maximálnu možnú čiastku? teda 60% z vymeriavacieho základu 1116,75 EUR teda 670,05 EUR? alebo pred tehotenstvom sa musím prihlásiť do sociálnej poisťovne na dobrovolné platenie nemocenského poistenia? bola by som strašne rada, keby mi na to niekto vedel odpovedať, lebo mám z toho riadny mischung. dakujem

kasszia

dobre, tie 2 roky som pochopila, len som to musela 2x prečítať :-) . ešte otázka aj keď som zamestnaná už 4 roky, platila by som 4,4% zo sumy 1116,75 EUR? alebo sa to nejak upravuje? a je to potrebné už začať platiť ešte pred otehotetnením, však? Ďakujem za každú odpoveď

kasszia

"najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom" - je to pravda? 2 roky pred pôrodom už musím platiť DNP? čiže nestačí sa prihlásiť do sociálnej poistovne tesne po potvrdení tehotenstva? dakujem za odpoved

neva

gugl- môžeš sa prihlásiť do sociálnej poisťovne na dobrovolné platenie nemocenského poistenia. Toto poistenie musíš platiť 270 dní, pred nástupom na materskú dovolenku. Maximálny vymeriavaci základ pre rok 2011 je 1116,75 eur. Z vymeriavacieho základu sa platí 4,4% do soc. poisťovne. Čiže zvolíš si sama, koľko chceš platiť. Pri vymer. základe 1116,75 je to 49,13 eur. mesačne, pri vymer. základe napr.600 eur. je to 26,4 eur.mesačne. Potom budeš dostávať 60% z vymeriavacieho základu.

gugl

dobry podvečer chcela by som info o tom pripoisteny ku materskej dovolenke som nezamestnana a chcela by som si to platit planujem mimčo a chcem vedšiu matersku aspom 6 mesiacov.kolko sa to plati či to vypočitavaju zniečoho alebo ako to je vlastne. Dakujem

gugl

dobry podvečer chcela by som info o tom pripoisteny ku materskej dovolenke som nezamestnana a chcela by som si to platit planujem mimčo a chcem vedšiu matersku aspom 6 mesiacov.kolko sa to plati či to vypočitavaju zniečoho alebo ako to je vlastne. Dakujem

ele

Sawwa :))) Jeej, teraz som sa az dostala k tejto teme, ano, ano malicky sa narodil 13.04 2009 je krasny a uz ma rok aj tri mes. A ty ako? Napis :))