Ako odučit dceru od cumla,prosim poradte.

Príspevok v téme: Ako odučit dceru od cumla,prosim poradte.
miska31

Ahojte mam 3ročnu dceru a ešte stale nosi cumel ona by ho dokazala mat aj cely den,jej by to nevadilo.Aj teraz sme mali koli nemu cirkus som jej ho nechcela dat,a tak si poplakala začali sme sa hrat a zabudlanan aspon teraz chvylku ho nepyta.Ako ju odučit?mam aj syn ten ma 2roky a on v pohode nemusi ho mat len na spanie.

ivetkab

prva dcera mala cumel do dvoch rokov,treba to vyhodit a hotovo,druhej som nedala vobec a prezili sme uplne bez cumla

veronika

neboj miska31,aj my mame s tym problem.syn ma 2 roky aj 3 mesiace a tiez nam to nijak nejde.aj sme ho vyhodili(ten cumel)cez balkon havovi,aj s,e vysvetlovali,aj chape aj ho raz nechce ze on je uz velky chlapec povie ale za 5 min to neni pravda a pyta ho dovtedy kym mu ho nedam,prosi ze maminka pjosim dudu a hladka ma a jednoducho mu ho nedokazem nedat,asi este chvilku pockam a potom to znava skusim ale trapit ho nemienim

aduska155

Ahoj ,ja mám jedno radikálne riešenie niekomu sa páči inému nie,ale na 100 % funguje.Všetky dudlíky z domu vyhoď keď tak aj s malou niečo si vymyslite,že prečo musia ísť preč a priprav sa na asi 2 dni plaču a uvidíš ,že potom si ani nespomenie.Je už dosť velká na to aby si odvykla.Ja osobne nemám rada velké deti s dudlami,tak sme sa aj my zariadili,že náš malý od 15mesiacov nevie čo je to dudlík a je to super.Len musíš vydržať a mysli na to ,že takej velkej holke to škodí na zúbky a môžu jej začať meniť postavenie kvôli dudlíku.Takže,keď sa ti bude háhzať kôli tomu o zem ,tak to vydrž a mysli na to ,že je to pre jej dobro.Držím palce.

bambuča

teraz sú iné cumlíky,ako boli pred 15 rokmi.Dali sa oddeliť gumené časti od plastových.Moja mama dala bratovi do tej gumenej časti kmín,a akože v dudke sú chrobáky.od tej chvíle nechcel cumlík ani len vidieť a to bol "závislák"

jarula25

my sme sa oducily ked mal maly asi rok aj 7 mesiacou ,pred domom mame kanal a len tak ma to napadlo ze mu poviem ze hodime dudlik do kanala pre mysi a potkany ze su tam malicke a ze oni potrebuju dudlik a na pocudovanie moj maly chytil dudel a hodil ho tam sam este mu aj pomohol palicou ho tam pychol,vecer ked isiel spinkat sa spytal kde je dudlik tak som mu povedala ze ved si ho hodil do kanala a to bolo vsetko od vtedy si na dudel ani nespomenul akurat ked videl kanal tak povedal tam je moj dudel maju ho potkany a mysi...ale kazde dieta je ine...

baculík

Ja som syna odučila už v 2 roku. A to tak že bolo pred vianocami, Kúpila som mu baliaci papier a povedala aby zabalil dudku pre ježíška pod stromček a on mu za to kúpi darčeky. S flaškami to bolo tak isto a to mal narodeniny. Išlo to super