Čo je to šelest na srdci?

FAQG

Ja mám šelest od narodenia. Ana rozdiel od vás to veľmi pociťujem. Ešte mám do toho aj zvýšené ASLO, a preto ma srdce častejšie bolieva. Nemala by som piť, fajčiť a ani piť energetické nápoje. Je zlé ak si dám energetický nápoj? A čo alkohol? Chodím na kontroly raz za rok ale teraz je to asi raz za polrok, kežde sa to zhoršilo.

levanderka

ja mam seslest od narodenia, bolo vravene, ze sa to v puberte strati ale nestratilo:) chodila som s tym na kontrolu kazdy rok, niekedy pol rok az do 18,potom uz nie.kardiologicka mi povedala, ze to uz netreba sledovat po 18 a ked budem mat problemy tak mam ist na kardiologiu.zatial nic:)par rokov a obmedzenia nemam asi ziadne, iba mi je troska blbo ked sa zlaknem.

ivana45

Selest a arytmia su dve rozne veci.
Selest je zvuk mimo obvyklych zvukov, ktore vydavaju chlopne. Najcastejsie znamena nedomykavost (ventily sa nezavru uplne a prepustaju trocha krvi naspat) mozny je aj otvor, ktory sa nezrastol, moze ho sposobovat aj anemia (chudokrvnost) a zopar zriedkavosti.

alenka1112

Ja mam selest od narodenia (23 rokov)Kardiologicka mi to vysletlila, ze sa mi neuzatvara kazdy druhy raz lava chlopna uplne a teda sa do obehu vypusta neokyslicena krv. Vzdy mi hovorila, ze budem mat slabsie vysledky na telesnej, pritom to bolo vzdy naopak chodila som na sutaze v plavani, v behu, baketbal...aj ked som to mala zakazane, nikdy som nemala nijake tazkosti az minuly rok cez skuskove sa mi z nicoho nic strasne zrychlil pulz stalo sa mi to 2krat ale nebola som s tym u lekara asi po takych 5 minutach to preslo. Neviem preco by sa mal clovek za to hanbim, alebo preco by sa mu mali za to posmievat, ved to nie je ziadna vada clovek s tym moze zit uplne plnohodnotny zivot, len si musi trosku davat pozor na to svoje srdiecko.

Pepulino

ahojte, v roku 2007 mi zistili že mám šelest.Bolo to ťažké a aj to je musela som sa vzdať svojich hobby, futbal, volejbal... Na TV som nemohla cvičiť postupne som sa dostala až k skupine III. všetci sa ma pýtali čo mi je ale ja som nechcela aby ma ľutovali alebo pod. Aby toho nebolo dosť mi ešte zistili skoliozu chodím na rehabilitácie a ten šelest mi v tom dosť bráni. Lebo nedokážem dýchať, lekári hovoria, že mám to teraz dosť ťažké kedže rastiem. Z mojej rodiny to nevie nikto vedel to otec, ale naši sa rozviedli otcovi som povedala aby si to nechal pre seba má to pre seba doteraz nikto to nevie iba on. Ako sa mám z toho vyliečiť prosím o pomoc?

JonnyRambo

Zdravim ludia...ja konkretne selest na srdci nemam, ale mam problemy so srdcovymi arytmiami, konkretne bradyarytmiami. Niekedy citim v hrudi aj taky zvlastny zvieravy pocit. A som nejako zoslabnuty, nevladzem proste behat, stratil som kondicku. Raz v noci som pocuval svoje srdce a normalne som pocul cudne zvuky akoby nejake piskanie. Na EKG vysetreni som bol v 2007, aj 24 hodinove som mal, aj na echu vysetreni som bol. Nic zavaznejsieho sa umna nezistilo, takze sa doktorovi uz velmi nestazujem, aby ma nemal za hypochondra.
Inak od roku 2007 mam diagnostikovanu mozgovu tetaniu a uzivam neuroleptika.

Ak mate nejake pripomienky, rady, tak piste na mail awesomeone@post.sk

Vas JonnyRambo

Andy Chesus

Kava, Cigarety, Alkohol tomu asi pomaha, ze? Ako sa diagnostikovat? Ake symptomy to ma? Uz dlhsie som na koncertoch casto kombinoval energeticke napoje alkoho a cigarety, je mozne ze sa mi nieco stalo? Ked citim sa permanentne unavene a citim sem tam silnejsi uder, nie sustavny tlkot, ale jeden uder silnejsi a opakuje sa to? Kde a co mam s tym robit, ist?

12krtko21

ja mám šelest brat sa mi stále smeje že ho mam ja už nevládzem takto žiť mam len jeho tak neviem čo mam robiť pomôžte prosím :(((