Žltý povlak na jazyku

Príspevok v téme: Žltý povlak na jazyku
Zdenka_2

Dobrý deň,
v piatok večer som si všimla, že môj trojročný syn má nejaký žltý povlak na jazyku. Je tam nezávisle od toho, čo zje. Mal ho tam celý víkend, aj dnes ráno. V poslednej dobe menej jedáva, ako predtým. Nemá iné zjavné príznaky choroby. Naposledy bol chorý asi pred 3 týždňami, bral ATB - sirup Penbene.
Z čoho to môže mať? Ďakujem za odpovede.
P.s. Píšem sem prvý krát, nenašla som v predošlých príspevkoch odpoveď na moju otázku.

panthera

neblaznite, ze syndrom drazdiveho creva, ja mam zlty tiez, ale myslela som si, ze je to normalne mat ho taky rano. niekedy zlty, niekedy biely. zaujalo ma to, co uvadza syma dole:
ak je povlak biely, tak su toxiny v hrubom creve ak zlty v tenkom creve
viem, ze mam problem s crevami -slabu imunitu, za co je zodpovedny tiez stav criev- tak strach, co to je. bolest v pravom podbruzku, na co mi zenska lekarka povedala, ze zenske veci su v poriadku, takze to bude crevo....uf, dufam to nemoze byt nieco tak vazne,ako zapal creva na tom mieste, kde ma tak casto bolieva :-((

RNG

klaudia, ber oreganovy olej 3x2 kapsule s jedlom(7-12-17). A na tesne pred spanim 2 kapsule probiotik s jablkom alebo lyzicou jablcneho pretlaku. Za tyzden by to malo byt prec.

klaudiaaaaa

Pred dvoma dňami som dobrala antibiotika bo mi trhali zub zapalilo sa to...a asi dva dni mam neprijemne žlty jazyk...keď som si to všimla napadlo ma hneď, že či to nie je hepatitída...doktorka povedala, že to je po tých antibiotikách...takže možno to má z tých kvapiek...

RNG

Plesne a kvasne kultury sa velmi rozmnozia, ked ich nekontroluju ine uzitocne bakterie.
Zasada: "po atb probiotika"
Spoliehat sa ze sa tam dostanu nejak "samy" a spravne druhy je sucastou principu viery miesto vedy, ktora sa casto praktizuje mnohymi lekarmi.
Dlhodobe pokryty jazyk znamena aj prqavdepodobnost zaplesneneho celeho traviaceho traktu.
Casto stacia masivne davky probiotik, ale niekedy treba drzat aj bezcukrovu dietu,nizko sacharidovu niekolko dni, kym sa kvasne a plesnove infekcie potlacia.

bass

Zdravim, mam 15 rokov a uz asi 2 roky mam na jazyku nieco hnusne zlte...je to taky povlak v strede jazyka takej nepeknej zltej farby, pls nevedeli by ste mi poradit co s tym? je to dost neprijemne bo to vyzera dost divne

evik

bohuzial, antibiotika vselico vyliecia, ale je to paradne "svinstvo" pre traviaci trakt, hlavne pre crevnu floru. preto sa to pomerne bezne prejavuje prave takto-povleceny jazyk vacsinou znamena traviace a crevne problemy. okrem toho, co uz napisala syma, odporucam jogurty s probiotickou kulturou. neboj, ono sa to spravi :)

syma

Povlak na jazyku moze znamenat aj vela toxinov v zaludku dietata, moze to byt aj po liecbe antibiotikami, moj synacik mal tiez zlty povlak na jazyku, doktorka nam povedala, ze ak je povlak biely, tak su toxiny v hrubom creve ak zlty v tenkom creve
odporucila nam na ranajky zjest aspon 1 cele jablcko, pit vela bylinkovych cajickov, zaradit do jedalnicka vela ovocia a zeleniny, a obmedzit prijrm chemicky upravenych potravin, jednoducho treba ocistit telicko
za 3 tyzdne mu povlak zmizol
tak drzim pasticky