Problemy s konecnikom(zena)

Príspevok v téme: Problemy s konecnikom(zena)
prezyvka

20rokov,bolesti v oblasti konecnika pravidelne pri vyprazdnovani,nasledne na papieri trochu krvi,totiz nejde o bolest a krvacanie priamo z criev ale z konecnika iba.prosim poradte kto mal podobny problem.trva to asi dva mesiace,najprv som si myslela ze ide o mechanicke poskodenie(myslim prilisne utieranie)ale to sa mi uz nezda ked to trva tak dlho.dakujem za vsetky odpovede!

xy236

Ahojte mam 21rokov a uz skoro rok mam krvacanie z konecnika, tento problem my nastal po porode mala som neaku mast na hemoroidy ked to bolo slabe krvacanie tak to preslo ale uz ju nemam a teraz to krvacanie je velmi silne pri stolici a velmi bolestive to je viete mi niekto poradit ci to mam len hemor.alebo polyp???bojim sa ist klekarovi stym:)dakujem za vsetky odpovede

lenočka

mam tento isty problem a to mam len 18 rokov. velakrat bolo pre mna sedenie na toalete utrpenim a nevedela som prist na to, ze co to mam. ale podla toho, co pisete to asi budu hemoroidy. takze ja skusim zajst do lekarne a vypytat si na ne nejaku mast. ak to zaberie, tak dam urcite vediet.

prezyvka

aha..no a staci ak si nieco na to vypytam v lekarni abo by som radsej mala navstivit svoju obvodnu?..ja k nej asi radsej pojdem len to je taky hamblivy problem...

[zruseny12]

PREZYVKA,ked nebudes liecit hemor.mozes skoncit tak,ze nebudes vladat ani chodit...ak mas hemoroidy tak ich treba urcite liecit,strpcia ti velmi zivot...

prezyvka

...a co by sa stalo pri nelieceni
?je mozne ze hemeroidy alebo polypy by po case zmizli aj sami abo ne?...vdaka!

inkalina

Polypy bývajú vo vyšších partiách čreva, pri otvore konečníka zriedkakedy. to čo máš, sú s najväčšou pravdepodobnosťou hemoroidy - zlatá žila. Ale tiež to môžu byť drobné trhlinky, je to tak isto nepríjemné.

jaja-jaja

Polypy v hrubom čreve (črevná polypóza)
Ako polypy označujeme malé pologuľovité stopkaté alebo prisadlé útvary vyrastajúce z črevnej steny. Veľký polyp môže zužovať lúmen a tak brániť prechodu potravy črevným traktom.
Príznaky
Najčastejším príznakom je krv v stolici
Ale dlho prebieha bezpríznakovo
Príčiny vzniku
Neznáme
Vplyv genetických faktorov pri familiárnej polypóze
Diagnostika
Vyšetrenie stolice - prítomnosť jasnočervenej krvi alebo skrytého krvácania
Kolonoskopia - endoskopické vyšetrenie hrubého čreva pomocou endoskopu zavedeného cez konečník
Liečba:
Endoskopická polypektómia. Odstránenie polypov špeciálnym nástrojom zavedeným cez endoskop, prípadne až odstráneniea časti čreva. Pacienti s familiárnou polypózu musia byť sledovaný lekárom.

Hemoroidy, často nazývané aj zlatá žila, sú rozšírené žily v análnom kanále a nižších častiach konečníka. Takéto rozšírenie je podobné kŕčovým žilám na nohách.

Hemoroidy patria medzi často sa vyskytujúce ochorenia. Vo veku nad 50 rokov postihujú polovicu obyvateľstva. Prejavujú sa svrbením, pálením, krvácaním a bolesťou. Efektívne lieky a procedúry dokážu zmierňovať príznaky a odstraňovať tieto nepríjemnosti.
Rozlišujeme vnútorné a vonkajšie hemoroidy.
Vnútorné - objavujú sa pri vchode análneho kanála.
Vonkajšie - vznikajú okolo análneho kanála.
Rozlišujeme 4 štádiá hemoroidov
žilový pletenec je rozšírený, ale pacient nemá závažné problémy
rozšírený žilový pletenec sa vysúva do análneho kanála, ale spontánne sa vráti naspäť.
hemoroidy vychádzajú von z konečníka, ale dajú sa manuálne zasunút naspäť
hemoroidy stále vyčnievajú von, nedajú sa zasunúť späť, sú fixované vonku a vždy sprevádzané komplikáciami.
Prečo hemoroidy vznikajú?
Pravá príčina ich vzniku nie je známa. Je multifaktoriálna. Predpokladá sa, že dôvodom je zvýšený tlak na žily konečníka. Jednou z dominantných príčin sa predpokladá vrodená porucha spojivového tkaniva.
Rizikové faktory
Nasledujúce faktory zvyšujú riziko vzniku hemoroidov:
Vyšší vek (nad 50 rokov)
Chronická zápcha
Hemoroidy v rodine (genetické predpoklady)
Ochorenia pečene
Obezita
Tlak na žily počas tehotenstva
Dlhé sedenie
Infekcie konečníka
Nedostatočná análna hygiena

prezyvka

..vdaka..a aky je rozdiel medzi polypmi a hemeroidmy?tie polypy nejsu nahodou viac v creve bo u mna je to iba z konenika..este k tym hemeroidom,neviete poradit ze ci pri hemeroidoch tam neni po tlaceni neaky vyrastok ktory sa da zatlacit abo daco take bo ja tam nic navyse nemam...myslim..vdaka.