Interupcia - vycitky svedomia

Príspevok v téme: Interupcia - vycitky svedomia
tajka:/

dobry den,
stalo sa to "uz" v decembri minuleho roka, zistila ze som cakam babetko s mojim byvalim priatelom, a prostenemohli sme si dovolit mat babetko a tak sa nedalo nic robit len rozhodnutie ze sa babetka zbavime:/
od zaciatku sm z thoo mala hrozne vycitky svedomia potom to preslo a teraz posledne dva tyzdne sa mi snivaju strasidelne nocne mory vecsinou s malymi babetkami:/,cez den mam pocit ak okeby niekto na mna volal akoby niekto nieco odo mna chcel-jednoduch osi pripadam uz ako blazon:(..preco je tomu tak? da sa nejako takychto vycitiek svedomia zbavit?

UPT

som si jednoducho ista, ze som to nijak raz nemohla chytit, moj partner je negatívny a verim mu na 100% a byvaly bol moj prvy aj ja jeho. takze fakt neviem. len bohuzial bola som na tom zákroku :(

mataBB

upt nie neda sa to preniest interupciou, to co je ze kravinu? da sa to preniest len pohlavnym stykom, aj ked si mala len jedineho partnera...da sa to preniest aj ked sa pouziva kondom, pretoze v tom pripade je chraneny len penis, ale zvysok genitalii nie a hpv sa prenasa aj cez kozu okolo genitalii

UPT

da sa preniest HPV interupciou? pretoze ja som HPV pozitivna a bijem si hlavu o stenu, ze na 10000000% som to pohl.stykom nemohla dostat

RNG

Problem nezacina s interupciou, ale so sexom bez zodpovednosti. A intrerupcie nie su jediny nasledok tej amoralnosti(marne sa branite, ze to robia vsetci, je to stale amoralne)

Ine nasledky su psychologicke, problemy so siriacimi roznymi nakazami(EBV, HPV, CMV, HSV2 a samozrejme roznymi bakterialnymi a fungalnymi), rozpad rodin na "slobodne individua",ekonomicke,... to je vsetko by som nazval "diabolsky" zasah proti spolocnosti zalozenej na rodine a moralnych zasadach.

bella12

Asi najťažšou a najťaživejšou negatívnou emóciou, ktorú prežíva žena trpiaca popotratovou traumou, je pocit viny. Ten nastupuje spontánne po potrate, po počiatočnej úľave z "vyriešenia" problémovej situácie, v ktorej sa nečakaným tehotenstvom ocitla. Zasahuje tak veriace i neveriace ženy, prekvapuje i tie, pre ktoré to bol len zhluk buniek a nie dieťa. Nepomáhajú upokojovania príbuzných a priateľov, nepomáhajú žiadne logické zdôvodnenia. Žena cíti svoj nepopierateľný podiel viny a nedokáže pred ním utiecť. Okolie, s ktorým sa o tomto pocite podelí, ju po viacerých neúspešných pokusoch upokojiť ju necháva samotnú v jej, pre neho zbytočných výčitkách svedomia. Žena sa cíti nepochopená, uzatvára sa do seba a najčastejšie ako spôsob vyrovnania sa s pocitom viny volí jej odmietanie.

U niektorých žien sa popotratová trauma môže prejaviť až po určitej dobe, pričom spúšťačom môžu byť rôzne okolnosti, napr. ťažkosti s počatím, smrť iného dieťaťa, spontánny potrat, narodenie v rodine či koniec reproduktívneho života. Podľa výskumov obdobie odmietavého popierania môže trvať aj 5 - 10 rokov. Symptómy popotratovej traumy sa u týchto žien prejavujú aj skôr, napr. formou depresií, obsesií, potláčaného hnevu, avšak ženy ani nenapadne dávať tieto prejavy do súvisu s podstúpenou interupciou.

U iných žien sa najťažšie prejavy postinterupčnej traumy objavia hneď po potrate - trpia depresiami, trýznivým pocitom hanby, viny a prázdnoty, úzkosťou, prenikavým smútkom a pokoj nenachádzajú ani v spánku, ktorý je poznačený nočnými morami. Žena v akútnom stave popotratovej traumy potrebuje efektívnu pomoc, pretože u citlivejších a psychicky labilnejších žien sa vyskytujú aj samovražedné sklony.

Odkiaľ sa v žene berie ten zničujúci pocit viny? Vina sa považuje za zabudovaný biologický mechanizmus, ktorý má slúžiť k ochrane ľudského druhu, a preto sa objavuje automaticky v prípade, že zabijeme alebo ublížime inému človeku. Zároveň je tu ďalší faktor - žena podvedome cíti, že prekročila istú hranicu - biologickú bariéru, ktorá v nej ako rodičovi mala zabrániť konať agresívne voči vlastným potomkom. Toto vedomie bolestne zraňuje jej ženskosť a poslanie byť matkou.

zajo_smejo

Na fyzickú bolesť po tomto zákroku časom zabudneš, ale tá duševná spojená s výčitkami svedomia zostáva v každej z nás dosť dlho.
Ja nesúdim nikoho za jeho rozhodnutie , pretože som si sama tým prešla... a nemala som k tomu žiadne dôvody ani materiálne, finančné ba dokonca ani zdravotné. Dôvod bol úplne niekde inde a po toľkých rokoch dnes už viem, že to bol začiatok konca partnerstva...

xeniaX

liones, ked som sa zamyslela nad tym, fakt potrat nie je nikdy nevyhnutnost. Vzdy sa da najst lespie riesenie, ale na druhej strane ked zufala mlada zena vidi to najlepsie riesenie v potrate, v jej pripade , v tej chvili to nevyhnutnost je, ale len pre nu. No vsetci robime chyby. To este dokazem pochopit, chyby v mlaodm veku. Kedy je clovek naivny a hlupy
Ale co som nikdy nedokazala pochopit je ako moja teta, ked bola vydata mala okolo 30 rokov, mala uz 1 dieta, mali doma peniaze, no aj tak isla na potrat, kvoli tomu, ze druhe dieat neplanovali teraz ale az tak o 2 roky...Toto mi pride ubohe, zbabele a bezcitne.

Aja02

Milé dámy, táto téma nebola založená za účelom riešenia toho, či je interrupcia vražda alebo nie. Tieto ženy sa chcú trochu vyrozprávať zo svojich pocitov.Ak chcete diskutovať o tom, že interrupcia je vražda, o neplodných pároch a detských domovoch,tak si založte novú tému.

lionesssssss

Xenia, súúhlasím v podstate s tebou, len jednu vec nechápem - ako môžeš tvrdiť, že potrat je vražda a zároveň tvrdiť že je to občas nevyhnutné ? ja nepoznám situáciu kedy by to bolo nevyhnutné