Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

TICO

Ja osobne som toho názoru, ktorým sa podľa mňa NIČ nepokazí : Jesť jednu porciu mäsa 1-2 krát týždenne ( najlepšie kuracie ), varené, alebo pečené ( striedať ), ALE v BIO kvalite - teda z vlastného chovu, alebo z chovu, kde máme istotu že kurčatá nie sú dopované, a majú ako-taký pohyb ( známi, susedia, starí rodičia... ). A EŠTE mäso jesť výlučne so zeleninou ( listovou - kel, hlávkový šalát, čínska kapusta, špenát ), a pridať k tomu aj šampiňóny. Tak si zaistíme, že mäso nám neublíži z chem. hľadiska ( čistota bio mäsa ), a že ho dobre strávi ( lebo ho skombinujeme s listovou zeleninou, A šampiňónmi, ktoré napomáhajú tráveniu mäsa a vznikajúcemu odpadu pri jeho trávení ). Takže nejesť mäso každý deň, ale len raz, dva krát týždenne ( po jednej porcii ), v spomenutých kombináciách. A nemusíme sa obávať "zasvinenia" tela, ani nedostatku niečoho ( energií, čchi... ).

sade8

sway, ma pravdu jednoznacne

ja jem iba rybacie maso, a karioll nemam 15 tak ako si kdesi pisal ze som mlada a hlupa, mam vlastnu hlavu aby som rozmyslala za seba a vyprosim si aby si mi takto nadaval!!!
a precitala som si aj tvoj iny prispevok, to chces povedat ze ked tvoja dcera raz pride a povie ti nechcem maso, to ju fakt zbijes ako psa? prepac takto sa nevyjadruje 44 clovek cucdzim ludom.

karioll

sway
ja to chapem,vsetko co pises,len mna tak irituju hlupaci,ze by som vedel vrazdit.a podotykam,ze nie som neurotik.
keby si si precital niekedy temu urinoterapia,tak tam tvrdia ti,co piju vlastny moc ake je to zdrave a ze to lieci rakovinu,to ako keby som sa ocitol o 5000 rokov dozadu a u dementov,ako moze byt niekto tak sprosty?a prichadzam na to,ze cim vacsia blbost,tym tomu viac ludia veria.asi sem prestanem prispievat a budem mat pokoj

sway

karioll nevipisuj...aj do tem o chudnuti sa snazis :-))to nema vyznam..Clovek,ktory chce si informacie zisti.Dost ta tu ludia napadaju,lebo tie info,co mas,nebalis do darcekoveho balenia:-)Ja ta chapem a kiki na ma uz tusim 17,mozno to bol pubertalny rozmar,mozno nie.Ja si vsak myslim,ze informovana chce byt a nechce si nicit nejakym rozmarom zdravie.Je dobre povedat k tomu A aj B.Lenze nazory ludi su jedna vec a vseobecne platne veci su vec druha.Ja myslim,ze ju to akurat bude stat viac namahy a studia aby jej nic v strave nechybalo a nemusi hned zacat jest maso-aj ked by to bolo jednoduchsie a prirodzenejsie.

karioll

jajka01
ved iste bavime sa aby to bolo maso,ved kludne stacia 2x za tyzden kuracie prsia alebo morcacie na vode,na prirodno,ano nahodou by ma nenapadlo ze tlacenka,oskvarky,parky,slanina,vnutornosti a podobne

karioll

sway
ved prave to som sa snazil urobit,preto tu a vsade vypisujem ake je to skodlive.som dufal,ze aspon ty pochopis moju snahu.kde ma rodicov?15?v puberte sa da robit revolucia inym sposobom a nie nicenim si vlastneho zdravia
najlepsie je ze tu sedim za pc,vypisujem ako debil,cudzim ludom a efekt nula.