Je psycholog zadarmo?

severanka

no no noo : psycholog nie je lekár, u psychologa si nromálne platiš, takže preto k nemu netreba lístok... psycholog nepredpisuje žiadne lieky ani nič podobné, preto ti lístok netreba...návšteva psychologa je čiste tvoja záležitosť... :)

no no nooo

a preco si myslite, ze netreba vymenny listok k psychologovi? za to, ze vo vašom okoli to tak nie je? ja som potrebovala cize vsade to moze byt inak.

vsevedka

Lolka, či to bola hlúposť, no neviem, snáď opatrnosť.Písala som tu, že poznám u nás super psychoóga,(teda pracovne) a vieš čo mi raz povedal, že ho mrzí, že raz neodhadol jednu mladú dievčinu, bola u neho na "sedení" a zdala sa v poho.Žiaľ na druhý deň sa zabila.Dodnes, hoci patrí k najlepším v špitáli ho to mrzí, hoci to už bolo pred rokmi a dnes je veľmi uznávaný a u pacientov jednoznačne najobľúbenejší.

vsevedka

Severanka, však som písala, ak narážaš na môj prípevok...
Tak sorry, ja tiež pohodička.Ale keby ma ešte tak noha nebolelaaaa, ale o týždeň už budú stehy ex.

Lolka

ale to bolo fakt hlupost posielat niekoho najprv psychiatrovi, ak nema horsiu diagnozu, najprv sa posiela k psychologicke...a ta uríc prípadne podla testov, a urcí ci ma psychickú poruchu.

vsevedka

re: :/
Som rada, že si sa trošku otvorila a naznačila tvoje problémy, to s tou tvojou matkou mi je fakt ľúto.Je veľmi dobre, že si našla odvahu zájsť k psychoógovi riešiť tvoje problémy.Tak sa drž do budúceho týždňa, skús si cez víkend aspon pokecať s kamoškou, aby si na tie problémy nebola sama.
re:rrrr
konečne niekto pomohol

vsevedka

Milá severanka, ak narážaš na môj siahodlhý príspevok za účelom objasnenia a pomoci pre:/ zle si čítala, píšem obvoďák, či psychiater a to kôli tomu, že len LEKÁR (Panebože viem, že psychológ nie je lekár) vie posúdiť či tejto kočke stačí nejaké blá-blá- blá(sorry nemala som to takto napísať, ale nemyslím to hanoblivo) v pedagogickej poradni alebo treba i liečbu napr. antidepresívami, či ju skutočne pošle len za kvalitným psychoógom, niekedy i pohovor, návod rôznych relaxačných techník môže pomôcť, pretože zníži stres, dá nový pohľad na zdanlivo neriešitľnú situáciu.
A súhlasím, podľa mňa CPPPaP je pre nižšie vekové ročníky a písala som i zameranie majú trošku odlišné, hoci navštevovať ich môžu i staší ľudia, to nie je obmedzené vekom.

Len zatiaľ do čerta tej babenke nikto nepomohol hádame sa tu o nepodstatných veciach, veľmi rada by som jej pomohla, praxovala som na psychiatrii a viem, že pacienti sú tam skutočne niekedy veľmi zúfalí, ale ako pacienti veľmi milí a vďační a končia tam niekedy fakt z pre nás banálnych, nedôležitých príčin.

To fakt nik nepozná dobrého psychológa v B.B.? Ja poznám niekoľkých dobrých u nás, ale som 60km od Bystrice, čiže nič platné.

rrrr

tušila som že napíšeš BB a to je horšie lebo v BB sa až tak nevyznám ale môžem ti poradiť.... v BR je véééľmi dobrý psychológ Mgr. F. Nociar (mladý, ceľkom pohľadný chlap) Je fakt že Brezno je zapadákov, ale ON ako človek a psychológ je skvelý, dlho robil na psychiatrii (lôžkovom) no ale nakoniec psychiatriu zavreli a teraz je priamo v nemocnici, sestrička je tam M. Ambrózová tiež skvelá žena. Tak ak chceš tak skús sa tam objednať a uvidíš