jete soju? :)

nevada

Ja som zase pocula ze soja "vdaka" velkemu mnozstvu fytoestrogenov-hormonov, podporuje rakovinu zenskych zalezitosti. Takze asi s mierou :-)

bobrik

Ja mam tiez strasne rada soju, pripravujem ju tak,ze ju zalejem vriacou vodou,dam tam vegetu,bujon,cierne korenie...podla chuti,necham napucat a potom troska vyzmykam. Vyprazana v trojobale je super,ale vacsinou uprednostnujem zdravsiu alternativu, napr. rizoto so sojou, ci so zeleninou na cinsky sposob.
Pijem aj sojove mliecko, ale len susene, normalne v krabicke mi nechuti. Ja som pocula ze sojove mlieko ako aj soja okrem ineho chrani pred rakovinou

CMu_Q

my sme sa ucili este na strednej ze soja obsahuje vsetky druhy bielkovin (aminokyselin) okrem jednej tusim.... ze je to jedine co obsahuje takmmer vsetko, pretoze ostatne potraviny obsahuju vzdy len cast nejakych bielkovin .... tak ale neviem co je na tom pravdy, zo strednej som uz 2 roky prec :)Ale ak je to pravda, tak je to potom velmi dobre papat :)

rrrrrrrr

no ja tiež nie som vegetariánka a ani veľmi nehľadím na to že čo je zdravé a čo nie. Jem to čo mi chutí :) No a sóju doslova milujem, vlastne všetci u nás doma zbožňujeme sóju. Väčšinou ju normálne s masoxom uvarím a (plátky) a potom naplním syrom a salámkou, obalím v trojobale a vypražím. S hranolčekami a tatarkou, no mňam... Alebo potom sojové kocky robím na spôsob číny. Tiež uvarím s masoxom a na panvici si opražím cibuľku, dám tam kocky, šampiňony, hrášok, trocha leča podochucujem (soľ, čierne korenie, sojová omáčka, kečup...((proste podľa chuti)) trošku podusím a s ryžou je to fajnotka... Hovorím u nás doma milujeme soju, vždy sa zje na posedenie :D

mifor

Ja si ho najprv dám do nálevu, vegeta, sojová omáčka a masox, nechám chvíľu povariť a potom ho buď obalím v múke a udusím na prírodno alebo vysmažím v trojobale. Mne sójové mäso fakt chutí a myslím si, že sója je zdravá, nech si o tom píšu čo chcú, ja sa jej vzdať nechcem.