Orchidea prinaša radost. prosim opomoc pri starostlivosti

Príspevok v téme: Orchidea prinaša radost. prosim opomoc pri starostlivosti
sheila blazniva

Dobry den, viem že moja tema nema nič so zdravim spoločne... ale viem že je tu množstvo mamičiek ale aj inych ktory maju určite radi kvietky a mohli by mi pomoc poradit... dostala som asi pred 2 tyždnami krasnu orchideu.
bohužial kvietky zoschli a opadali.... nezlakla som sa kedže mi v kvetinarstve povedali že na jar ich zhadzuje ale za posledne dva dni som si včimla ze začala strasne schnut a žltnut aj stonka.
Prosim vas ak mi niekto vie dat radu ako dalej budem vam vlemi vdačna.:) a ešte som niečo čitala o jarnom presadzani neviete o tom niečo?
ešte raz dakujem ak mi niekto poradi. ine fora o kvetinkach moc ludia nenavštevuju a viem že tu je vždy plno.
pekny den

usiko

nechcem radit, ale pozerala som v TV rady o orchideach>
- zalievat raz za dva tyzdne
-hnojit specialnym hnojivom na orchidee /prasok, tekute alebo tycinky - raz za cas/
-mat ich posadene v cerpniku, ktory ma dno tak vydvihnute do vnutra, teda vcucnute akoby
-korene, co trcia von, echat von, nezakryvat
-ked odkvitne, odstrhnut/odrezat nas tretimm ockom zdola, ona ma potom vyrasit nove vyhonky z toho.....

alzbee

No pekne mi teda kamos zavaril, ked mi vcera doniesol 3 orchidei (boze, ako sa to sklonuje? a ake i/y sa pise ?:D )...no dufam, ze mi teda nevyhynu :-/ bola by som nerada, lebo su kraaasne:)) teraz sa citim ako ich mama :D :D

candy1

ahoj ja som mala tiež orchideje 3 kusy každé z iného obchodu o kvety sa viem starat, ale s týmito mi to nejde každý rok si kúpim aspon 3 ale nevydržia 1-2 mesiace a potom odpadnú kvety ,potom listy až z nich nič neostane.

johanka15

Ahojte pestovateľky orchideí, ja ich mam 3O kusov Phalaenopsis a pestujem ich 4roky, polievam ich asi každý tretí deň s odstatou vodou,ktorú nevylievam a každá orchidea je v keramickom črepníku. Ak Vám odkvitne tak stonku neodstrihnite, ale ju nechajte lebo niekedy z nej pusti nové vyhonky, v prípade ožltnutia ju treba odstrihnúť.

morča

ja mám phaleonopsis už 3 rokom ale zatial kvitla len 2x, ked som ju kúpila a potom rok na to, hnojím 1x do tyzdna a kropím každý deň aby mala vlhko,
otázka: vadí jej ked ju v zime dám na chodbu a v lete do izby?

Anicka1

Prosim o radu. Dostala som prekrasnu orchideu Phaleonopsis a chcela by som sa spitat,ci ju mozem dat na stol pred okno,vzdialenost asi 2m. Vsade citam,ze najlepsie je jej na okne,ale od zaclony by mi ju nebolo vidno. Aj tam svieti slnko rano do takej 9.00 a mala by tam aj dostatok svetla.

katimka

Dobrý deň,
Chcela som sa opýtať,že dostala som orchideu a neviem ako dalej postupovať,je v tom priesvitnom plastovom črepníku,či ju mám s toho vybrať a presadiť do črepníka?? a akým spôsobom ako často sa má polievať???Dakujem katimka