Vazelína

IvetaD

Vazelína - aj tá kozmetická je ropný produkt a je škodlivá pre pleť. Ropné produkty a minerálne oleje /vazelína,parafínový olej, parafín.../ pôsobia na pokožku ako gumenná rukavica, koža pod nimi postupne stráca svoje prirodzené funkcie, nemôže dýchať a výsledkom sú rôzne kožné problémy vrátane alergií a popraskaných žiliek. Ďalším problémom je aj to, že bežným spôsobom tieto prípravky nezídu z pleti a tak škodia ďalej. Všimli ste si, že keď si z pery zotriete labelo, praskne vám pera? To je účinok týchto látok. Bohužiaľ až 95% kozmetických firiem používa vo svojich výrobkoch ropné produkty alebo minerálne oleje ako nosič pre aktívne látky. Prečo? Je to lacné!!! 1 tona stojí 20 dolárov! Tieto kozmetické výrobky sú síce potom lacnejšie, ale aj zdraviu škodlivé!!! Tu si treba zodpovedať na otázku, čo je pre nás dôležitejšie, či radšej nezaplatiť za kozmetiku o niečo viac a používať produkty, ktoré nie sú zdraviu škodlivé, ale naopak obsahujú látky prospešné pre našu pleť. Schválne - pozrite si podrobne zloženie kozmetiky, ktorú používate, možno budete nemilo prekvapení. Ja napr. používam kozmetiku firmy Nu Skin Enterprises, ktorá používa ako nosič pre účinné látky vo všetkých svojich produktoch aloe vera gel, ktorý sám o sebe má vyše 270 priaznivých účinkov vrátane regenerácie a hydratácie. Ak máte záujem o bližšie informácie, alebo chcete vedieť, ako mať k dispozícii kvalitné produkty tejto firmy za veľkoobchodné ceny- kľudne mi napíšte, poradím a pomôžem.

Monitaaa

ja som vazelinu pouzivala na čerstve tetovanie. odporučili mi to v tetovacom salone a uz by som to nerobila, mala som to vyhadzane a same červene bodky. hnus.

RNG

Koza je polopriepustna a ked na nu das nieco, co je nevhodne do tela ako potravina, dostanes to casto cez kozu ako zamorenie.
Preto na kozu je skodlive davat rozne chemikalie (sucasna kozmetika zialbohu je v tej kategorii skoro cela)
miesto prirodnych jedlych olejov a roznych rastlinnych vytazkov a vitaminov.

Naviac vazelina zapchava pory, takze koza nemoze poriadne dychat.

petushkaa

boze sak ked mas normalnu kozmeticku vazelinu tak je to v pohode, vask mas aj na baleni napisane ze odstravuje mejkap a je to prirodne cize len dobre to je. alebo olivovy olej

zuzka*

môj brat používa vazelinu na popraskané ruky a pomáha mu. myslím, že kľudne sa ňou môžte odličovať, veď aj indulóna a všetky krémy su ropné produkty, len sú samozrejme kozmeticky upravené.

kalia

Indulona je lepsia, urcite.. Inak ja si davam tiez hrubu vrstvu riasenky a odlicujem sa tak, ze si nanesiem teplu vodu na tvar, hlavne na oci, nech farba pusti(zavrete oci) a potom si tvar aj oci jemne prejdem prstami- intimnym tekutym mydlom a potom si to zmyjem prudom vody. Potom si nanesiem na vatovy tampon plet. vodu a dokladne si precistim tvar, nakoniec pouzijem vatove tycinky na odstranenie zvyskov v okoli oci. Nanesiem ocny krem a plet. krem.Je to dokonale odlicene za dve minutky :-)