Plesne v dome a dopad na zdravie

[zruseny12]

mozno staci viac vetrat...skus nechat stale pootvorene vetracky,trochu par milimetrov...a uvidis,ci nezmizne ta plesen...

[zruseny12]

viem,ze sposobuju alergie,ale nechcem moc o tom pisat,lebo presne neviem,len viem,ze je dost nebezpecna...skus sa spytat RNG...
inak neviem,ale pocula som,ze s tou plesnou ma viac ludi problemi odkedy maju nove okna...tak neviem potom...

v prvom rade si zistite aka je to plesen,ci povrchova,alebo ta s tych mokrych stien,lebo ked sa objavila este len teraz,tak asi mate suche steny,problem bude asi niekde inde.../mozno suvisy s tymi oknami/

heaven

zaujimave je, ze to zacalo len pred par mesiacmi, ako sme vymienali okna. no pekne, zas to bude vela stat. nedavaju teraz prispevok zo statu na izolaciu a uteplovanie domov? som nieco pocula..
a ake ochorenia mozu sposobovat?

[zruseny12]

podobny problem sme mali aj my,ked sme byvali v rod.dome...
savo nepomahalo,ked sa urobila kanalizacia,spodna voda opadla vyschli mury,a aj plesen sa stratila...
/takze nam netrebalo robit izolaciu/ale vo vasom pripade asi budete musiet...je to jedine riesenie...

a plesen je velmi skodliva pre ludi..

[zruseny12]

HEAVEN,plesne sa nezbavis,ked je nasiaknuta cela stena vodou...
SAVO odstranuje len povrchove plesne...ak mate vlhke steny,treba vysusit stenu a urobit izoliaciu celeho domu...