Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

anonym_9

17patka1 : ahoj aj ja mám 16 rokov a tiež sa červenám...napíš mi tvoj nick na pokec a si o tom pohovoríme, že čo urobíme, lebo mne to strašne strpčuje život...

17patka1

ahojte :)...aj man strasne trapi cervenanie sa...uz som vela o tom citala...ale urcite viem, ze kremy na citlivu a zacervenanu plet nepomahaju, lebo toto je psychicky problem a nie no taky :)...podla mna nam pomozu, len psychologovia a este som sa neodhodlala k nemu ist...ja som na tom podla man este dobre, lebo mam len 16, takze sa to lieci lepsie, ked to este len zacina...

anonym_9

ajja335 : fakt ti je lepšie?...už nemáš taký strach s ľudí, ako si mala?...už sa nečervenáš?...myslíš, že liekmi sa prestanem červenať?odpíš mi diki

peter87

ajja335 asi je to individualne komu pomoze ten ruboril,ale Ty nemas rosaceu podla toho co pises takze Ti zabrat asi nemohol.Kazdemu asi pomaha nieco ine si myslim.

ajja335

A ešte niečo, aj ja mám citlivejšiu pleť - hlavne na teplo, ale ten krém Ruboril - dosť dlho som ho používala, vôbec nepomohol - len škoda peňazí. Myslím, že odkedy užívam tieto lieky tak mi už ani to teplo veľmi nevadí - veľa je to aj o psychike.

ajja335

Ahojte všetci, aj ja mám takýto problém už asi 12 rokov - budem mať už 30 a veľmi som sa trápila. Niektorí tu písali, že treba ísť ku psychiatričke, tak som to skúsila aj ja. Vôbec sa netreba báť, je to úplne normálne ako u iného doktora. Povedala som jej, že ma trápi sociálna fóbia, že sa zle cítim v spoločnosti viacerých ľudí, ale o červenaní som nepovedala. Predpísala mi lieky Seroxat a Rivotril a môžem vám povedať, že po asi 5 týždňoch je mi omnoho lepšie. Môžem ísť do obchodného domu bez toho aby som sa červenala, idem normálne niečo vybaviť, lepšie sa cítim v spoločnosti. Ešte to nie je na 100 percent, ale cítim veľký rozdiel. Všetci, čo tu len čítate a trápite sa ako aj ja predtým, ihneď sa objednajte k psychiatrovi - pozor nie k psychológovi - lebo potrebujete lieky. Aj ja som mala blbý pocit, keď som tam išla poprvýkrát ale teraz vôbec neľutujem a teraz keď tam chodím cítim sa úplne normálne.

patusa

miselka tiez tomu nerozumiem ja som cervena kdekolvek kde su ludia dnes ma na to spoluziacka zase upzornila fakt to neznasaam upne som citila ako horim.

jasomto

Celkom ma zaujal Viktorov clanok:
"viem vam pomoct z cervenanim, ja sa cervenam dost len sa dakto ku mne ozve pred viacerimi ludm a uz sa zomna smeju jaki som cerveni a vtedy sa zacervenam este viacej, ked ide fakt o rozsirovanie cievok tak je nato jeden krem vola sa ruboril ktore tie cievki likviduje a z tvare likviduje aj cervene skvrny. zohnajte si ho a kto je z ke tak dole v tescu ho predavaju."
Potom je ale velmi tazko zistit, ci je to zo soc. fob. alebo kozne ochorenie.
Ale mam pocit, ze na citlivejsej pleti je nasa neistota omnoho vyditelnejsia.
Dnes som si kupil ten Ruboril. Stal 12,80€. Ak pomoze, dam vediet.

rebeka789

Myslím, že peter87 má pravdu v v tom, že kožný lekári sú k ničomu.Mne sa moj problém vlastne tak veľmi zhoršil pred 12 rokmi, keď som išla ku kožnej, že sa mi robia flaky na tvári. Predpísala mi masť,ale teraz nie som si istá, či mala názov Ruboril, ale keď som sa natrela, ozaj som úplne zbledla, ale asi na 12 hodín.Potom mi to vyvolalo opačnú reakciu, silný zápal na lícach, ktorý trval aj 5 hodín. To, že to je určite z tej masti, som sa presvedčila asi po štvrtom použití, čo mi doktorka neverila a tvrdila, že to tak nie je. Ale mne sa už šúpala pokožka, čo som ju mala tak vysušenú z tých zápalov. No a hlavne od vtedy sa mi ten problém zhoršil a vadí mi slnko, teplo v miestnosti, teplé jedlo,...atď.