Som obézna

Príspevok v téme: Som obézna
mirusska

O par mesiacov budem mat 17 rokov.Meriam 172 cm a vazim 100 kíl. Je to neuveritelne vela. Matka mi vravi ze mam zo sebou nieco robit. No ja to nedokazem. Bola som uz aj na lieceni na cas to pomohlo no opat som zacala naberat kila. Neviem sa ovladnut. Ked nieco vidim musim to ziest...napcham do seba aj niekolko veci po sebe. Skusala som si povedat dost no nemam pevnu volu. Neviem prestat. Chcem schudnut aspon tych 30kil. Co si o tom myslite? Viete mi poradit?

15ročný

Caute , mám 15 rokov , 180 cm a 100 kg . Zacínam s dietou a cvičením , a chcem sa spýtať , či môj jedálniček je správny . Takže vstanem dám si chleba a niekedy čokoládu(počul som , že rano sa môže dať , pretože aj telo si vyžaduje cukry) . Potom obed ale snažím sa dávaž už menšie množstvo ako voľakedy . No a okolo 14:00 si opať niečo dám a potom do večera nejem . Cvičím každý druhý deň . Brušáky , tých dám aj 200 a drepy , okolo 180 . Mal by som na tom niečo zmeniť ? Schudnem z takejto životosprávy ?

adufaka

aHOJTE babyy jak pozeram na to jak tu vravite jak ste pochudli vam zavidim hmm no totuu nadvahu co ja mam tak ju mam vrodenu moj oco moja mama.no a ja som taka ista. mam 160cm a važim 85kg no ked som toto videla co som isla do nemocnice sa mi zrazili oci takk som bojovala aby som schudla za mesiac som schudla 6 kg. bolo to tažke tak som sa na to vydrbala lebo mi zacinalo byt dost zle. tak som pribrala naspet 3kg no a teraz som si na konec zas povedala ze zacnem ale ne tak prisne jak ja ja som denee prebicyklovala 40km lebo ja mam vydrž preto lebo 6 rokov tancujem v ludovom subore precvicila celee vecerre a pravidelnee jedla a terazz som pvoedala zee už tak to rpehanať nebudem. tak ja som zacala s tym ze budem pravidelne jest a malo.a zacnemm chodit na bicykli a ne 40km ale takych 20staci a tak chodim už 2tyzdne kazdy den na bicykli 20km denee a vecer cvičim. a nejem. no teraz sa bojim postaviť na vahu tak ja si pockam a potom uvidim a dufam ze to stiahnem na tych 60kg tak držim vam prsty mocno a este to že chudnutie sa začina v hlave tak sa držte pa

moniqa87

baby, poradim vam, urobte si tu v tom nejaky system, ako v teme "schudnime raz a navzdy", a potom sa este mozete spolu podporovat, urcite vam to velmi pomoze... ja som sa teraz do vyssie zmienenej temy pridala a je to uplne ine chudnutie, clovek sa citi lepsie, ked v tom nie je sa a moze svoje uspech aj neuspechy s niekym podobnym zdielat a pri neuspechoch sa navzajom podrzat...
myslim, ze teoriu ovladate vsetky, teraz sa len spolocne do toho pustit a spolocne sa vam bude chudnut urcite lepsie...
vela stastia...(vlastne aj ja ho este vela budem potrebovat)

majkaaa

Pravidelnosť. Nie,nemusí byť na minútu,ale min.4 x denne musí dostať telo energiu v podobe jedla,aby mohlo riadne pracovať.Chudnutie nie je a ani nesmie byť o hladovaní,ale o výbere správnych potravín. Prečo pravidelnosť? Ak telo dostáva veľa energie,nestačí ju spracovať,priberá sa.Ale tak isto,ak dostáva nepravidelne,málo,nechudne z tukov,ale zo svaloviny,tuky si ukladá na "horšie" časy. To znamená,že ubúda svaloviny a čím menej svaloviny,tým pomalší metabolizmus. V praxi to znamená,že ak si dajú rovnakú porciu dve chudnúce ženy,tak tá,ktorá jedáva nepravidelne,málo,chudne hladovaním, spáli toto množstvo za oveľa dlhšiu dobu,ako tá,ktorá chudne rozumne,pravidelnou stravou a správnym výberom potravín. To je aj ten jojo efekt. Prejdeš na normálnu stravu,alebo zješ len o trošku viac,pozabudneš sa a kilo je hore. Ale ak je strava pravidelná,telo dostáva pravidelne svoj prísun,hoci kaloricky chudobnejší,a pridá sa k tomu pohyb,nemá dôvod ukladať tuky,začne ich páliť. A chudnúť. Ide to síce pomalšie,ale rozhodne rozumnejšie a trvalejšie. Treba si uvedomiť,že obezita vzniká zlým stravovaním. Pravidelnosť vás naučí správne jesť,je to trvalá zmena. A čo sa týka tých sladkostí,skús to nahradiť musli tyčinkou.Ale jednou za deň. Nemyslím si,že je menej kalorická,ale má aspoň nejakú tú vlákninu. A uvedom si,že ak zješ jednu čokoládovú tyčinku,koľko pohybu treba na spálenie. Sladkosti,ťažké mastné jedlá vylúčiť,pridať pohyb a hlavne...pravidelnosť a normálne porcie v jedle. Úspech zaručený. Nebude to 20 kíl do leta,ale telo trpieť nebude. A ešte čosi. Telo si pamätá ... drastické diéty, prejedanie...Tak ho začnite mať trochu v láske a doprajte mu normálny chod. Odmení sa vám novým výzorom,ten je vidieť. A sebavedomím . To je ako bonus. A poviem,ten je lepší.

lulina11

No ja mam problem predovsetkym so sladkostami, som na nich tazko zavisla. Je to prva vec, na ktoru myslim, ked rano otvorim oci. Smutne... najviac ma nici zmrzlina. Keby nebolo chuti na sladke, tak nie som obezna, pretoze beznych jedal zas az tak vela nezjem. A mam velmi rada lahke zeleninove jedla aj ovocie, mastne veci ako hranolky len vynimocne. Ale rozhodla som sa, ze sa musim tej zavislosti na sladkom zbavit. Len ked mne sa zazracne vylepsi nalada po sladkom a citim sa uzasne...