Dovolenka Tunisko, Turecko...lacnejsie ako europa(?)

Príspevok v téme: Dovolenka Tunisko, Turecko...lacnejsie ako europa(?)
leenkaa

Ahojte,
boli ste niekto v spominanych (alebo v podobnych krajinach) na dovolenke? Ja som sa sla informovat do cestovky, a velmi ma prekvapilo, ze tieto miesta su lacnejsie ako trebars spanielsko :-O. Ceny sa dokonca kolisu tak, ze by to nevyslo ovela viac ako nejaka europska krajina, co ani nie je od nas daleko.
Lenze neviem potom, v com je hacik... Kvalita hotelov? Strava? Mozne rizika? Alebo???
Som studentka, takze sa na to divam najma z financneho hladiska. Setrim a velmi by som chcela na dovolenku, kazde leto som iba na Slovensku. Ani neviem, kam sa za lacnejsou dovolenkou pozriet (ale tak, aby mi po izbe nebehali svaby a bola cistota). Nie som narocna, ale na cistotu si potrpim.
Boli ste niekto na tychto miestach inac? ktore sa vam pacilo viac? kde presne ste boli? Dajte nejake rady. Alebo nemate nejake dobre typy na kvalitnu, ale cenovo dobru dovolenku? Prosim, napiste sem nejake vase skusenosti, najma s takymito krajinami.

leenkaa

meForMe, hej, oni iba davali radu, ze ked som studentka a nemam moc penazi na rozhadzovanie, ze poradia Bulharsko, ale tam ja urcite nechcem.

wiki13, ech, 20 litrov, to uz nie je pre mna, skoda... takto mozem riskovat :-P. No snad nieco vypatram,a si vezmem to turecko - alanya, ale ktovie ten hotel...

meForMe

podaktori tu hovorite o bulharsku,ale ved to je uz v europe..no ale ak aj nad tym uvazujes..minuly rok som tam bola,a nie vsade je to take ciste..boli sme medzi nessebarom a ravdou,a strasne tam nieco smrdelo vo vzduchu po cely pobyt..a more ku koncu uz tiez nebolo take ciste..ale nessebar je krasny,je to historicke mestecko,aj je kusok od slnecneho pobrezia,co je vacsinou cielom turistov..

leenkaa

Happi, tych 12litrov som hovorila o Tunise, nie Egypte :). Myslim, ze to by bolo pre Egypt naozaj extremne malo :-P.

wiki13 - ty si bola v akom 3* hoteli v Sousse, ze si bola spokojna?

happi

leenkaa,ja chodim na dovolenky takym stylom, ze najprv zhanam co najlacnejsie letenky a potom k tomu napasovavam ubytko. Takze cez cestovku cekujem len to ubytovanie a popr. stravu. Naposledy som tak bola cez vianoce na kanaroch a vyslo ma to 13 tisic, ale len na tyzden. V Turecku sme boli na dva tyzdne a platili sme cca 17 tisic. Egypt si uz nepamatam. V Egypte je normalne, ze za vsetko si pytaju baksis:-)) Ludia su tam zlati, ale za chvilu ti zacnu liezt na nervy, tym ze stale otravuju a chcu aby si si nieco kupila:-))Neda sa povedat ze Tunis je lacny, musis sa proste len vediet dohadovat:-))
Inak tie ceny sa mi zdaju nejake nizke, 12 650sk za egypt? So vsetkym? Aj s letenkami, poplatkami a all inclusiv?
Chorvatsko ma porovnatelne ceny s nasimi, cistucke more aj plaze, neviem si ho vynachvalit. No a Bulharsko? Velmi som sa mu branila, som myslela, ze spina, iny ludia a tak, ale bola som milo prekvapena. Hotely na vynikajucej urovni, takisto aj sluzby.

wiki13

pre mna bola najkrajsia dovolenka v tunisku.. boli sme v sousse..aj ked mal hotel 3* bol zrekonstruovany a boli sme spokojni.. vlastna plaz, vsetko na dosah v arealy hotela.. fakt najlepsia dovolenka.. min. rok sme boli v europe -grecku anebolo to ono...jednoducho taka orientalna dovolenka ma nieco do seba a nas velmi ocarila.. odporucam aj Saharu, je to najkrajsi vylet, bez kt. by dovolenka v tunisku nemala zmysel.. uz sa tesim ak sa mi tam podari opat ist.. parada

vystepe

Turecko patri s Greckom medzi najdrahsie destinacie.Cenove Tunisko je ovela,ovela lacnejsie,takze vobec nie su na jednej urovni.Chorvatsko je taktiez drahe.Kedze si studentka a nemas dost financii,odporucam jedine Bulharsko.Nie je to nic moc,ale chodia tam povacsine studenti a ludia,ktori si nepotrpia na nieco narocnejsie.Proste je to lacnotka a cena zodpoveda aj pobytu.

leenkaa

Orgi, diky, ty si inac presne vystihla to, co som citala v tych recenziach...to buchanie po zadku, vypiskovanie a tak :-/. No...asi si to fakt riadne premyslim...este popozeram lepsie, alebo to turecko fakt :).dakujem, ak este nieco mate, piste...do tych 15 litrov by som sa chcela vtrepat (neratam vreckove), ale to potom 3 mesiace hladujem :D.

orgi

Ahoj, minuly rok som bola v tunisku v Sousse. Ak ides do tuniska, tak minimalne 4* hotel, pretoze tie, co maju menej hviezdiciek su otrasne. My sme boli v Riadh Palms a ten patril medzi tych par hotelov, co mali spojenu plaz s hotelom a nepustali tam domacich. Hotely s menej hviezdickami mali plaz cez cestu, nekontrolovali tam naramky, cize tam chodili aj domaci, ktori castokrat zahltili celu plaz a robili tam bordel. O chalanoch ani nehovorim. Ked sme tadial raz sli na prechadzku, tam ma ti spinduri buchali po zadku a pritom vedla mna isiel moj priatel. A este k tomu vraj do niektorych hotelov chodia do vonkajsich bazenov cudzi ludia,teda domaci.Nechutne je, ze tie zenske sa kupu v tych svojich habitoch cele zahalene.
Kebyze sa mam este raz rozhodnut, tak do Tuniska by som uz nesla. Spinava krajina, zla uroven. Snazia sa len v lepsich hoteloch.
Chod radsej do Turecka, je to tam rozvinutejsie.