ako sa hovori tejto "psychickej chorobe? "

Príspevok v téme: ako sa hovori tejto "psychickej chorobe? "
zuzana175

matka vravi o 14h, nachystajte sa, o 15h vyrazame z domu( mali sme ist prec). o 14/45 h vravi, ze to nestiha ( piekla kolace) a ze pojdeme o 15/30...no ja so segrou sme isli popredu. potom prisli za nami aj s otcom...no prisli sme domov, kolace zacala davat dole z plechu a zacala hulakat, ze to je nasa vina, ze hovorila, ze mame na nu pockat, ze pojdeme o 16h. a kolace sa jej rozmrdali a boli vsetci ostatni na vine,len nie ona...lebo zevraj sme ju hnali( co nie je pravda)..no ako sa tomuto prosim vas hovori?ak je tu nejaka psychologicka,nech napise kontakt, lebo skoncim na policii za vrazdu

izauricka

ja by som povedala ze vasa mama je poriadkumilovna osoba a neznasa bordelarov aj mne vadi neporiadok a ked nie su veci na mieste kde patria vadi mi ten chaos ktory si ludia neuvedomuju ze sposobuju a viem si predstavit ze by som bola nervozna keby som mala deti ktore by si po sebe nespratavali myslim ze mama je stresovana s vas ze si nespracete to co mate a neupracete a vyste zase s nej unaveny mama ma predstavu o veciach ako by mali byt a ked sa jej to vymika s pod kontroly tak je nervozna co aj celkom chapem proste si stanovi plan a ten chce dodrzat a ked sa to vymkne s pod kontroly tak potom je doma ruznica chapem to nemysim ze je chora ale je to jej miesto jej teritorium a viem ze vam tym aj lezie na nervy ked po vas ziape ale bud rada ze mas poriadkumilovnu mamu jak keby si mala mat humusacku co ani neumyje

twenty

Mama Zuzany175 sa podoba mojej v tom, ze si sama vytvara situacie, ktore ju este viac stresuju. Ona pecie kolace, ktore nie su zivotne dolezite, ked sa ponahlaju. Potom je v strese. Moja zase zacala raz prat, zehlit a upratala celu kupelnu ked nam mali prist namontovat jeden termostat na radiator v obyvacke. Este kricala, ze nie je vydezinfikovany zachod, ze co ked budu chciet ist monteri na zachod. Jasne, ze oni len dosli namontovali a odisli, trvalo to asi 5 minut, ale ona nas stresovala 2 hodiny. Ja uz nechapem.

Myslite ze poruchy ako obsedantne-kompulzivna sa daju "nadobudnut" casom, alebo je clovek uz od zaciatku taky "svihnuty"? Lebo nechcem, aby z mamy bola troska. Ona vzdy prehnane dbala na poriadok, ale teraz je "posadnuta" cim dalej, tym viac. Po rozvode sa jej to zhorsilo.

twenty

Moja mama robi sceny skoro kazdy den. Kvoli tomu, ze ona je posadnuta poriadkom a podla nej my sme "spinave svine" a podobne. Ona totiz upratuje taky "bordel", ktory normalny clovek nevidi (kvapky vody na dreze, vzdy, ked sa doumyva riad, po kazdom zohriati jedla umyva mikrovlnku, aspon raz tyzdenne drhne sprchovy kut od stop chloru...) Nadava nam, aj vulgarne, a ked som jej nieco na to povedala, tak odpoved bola "upratujte co vam hovorim a nebudem na vas kricat". Ona si uz neuvedomuje, ze jej sibe, ze sa stala posadnutou. Podla mna je chora.

Tabby

To nie je ziadna choroba. Kazdy sme nejaky a tvoja matka je takato, ked ma pocit,ze je pod tlakom. Myslis, ze tvoja matka sa nikdy neobavala vrazednych impulzov,ked si jej liezla na nervy? :D

katka...

kokos co tu riesite...ona asi sama vie co ma robit..i ked sa nam to mozno zda nespravne myslim, teda vyzera ze uz ma dost rokov...a ona sama si nesie nasledky tak ju tak nechajte:) a k tomu..podla mna tvoja mama ako vacsina zien ,,v domacnosti" (myslim tym ked robia nieco v domacnosti celu dospelost cize maju det) mavaju strasne casto taketo chvile lebo sa mozno citia menejcenne a nerespektovane..potom sa to casto prejavuje vykyvmi nalad, podrazdenostou, nervozitou atd...drzim palce:D mam to doma podobnee:D