Je to alergia?

Príspevok v téme: Je to alergia?
(ne)alergická

Ahojte všetci, čo máte skúsennosti s alergiami. potrebujem poradiť. asi pred mesiacom som bola u detskej lekárky s tým, ze mám strasne nepríjemný kasel a nádchu. a nebolo to z prechladnutia. ona na mna vysla s teoriou, ze to je alergia, a ze sa mi nejakym sposobom nastartovala v tele az teraz, po 20 rokoch (pred 1-2 rokmi som bola na testoch a nebola som alergická na nic).naordinovala mi Zodac, a ked mi potom kasel a nadcha pomaly ustupovali, povedala, ze to je alergia a lieky posobia. no a teraz beriem uz skoro 2 mesiace kazdy den Zodac. odvtedy mi nic nebolo, tak si myslim, ze ci to je naozaj alergia, ci to nahodou fakt nebolo prechladnutim, alebo nejakym virusom alebo tak. nepaci sa mi, ze sa citim absolutne zdrava ale napriek tomu musim kazdy den papat lieky (a to mozno zbytocne). ale nechcem ich sama vysadit, lebo ma pekne postrasila, ze ak alergiu clovek nekontroluje, moze sa rozsirit na viac a viac veci. nemate niekto s tym skusennosti? myslite si ze som "zrazu" na nieco alergicka? dakujem za nazor

anetanet

Pekny den prajem, pozrite si v archive relaciu Reflex zo 4.3.2011 - je to o vylieceni alergií biorezonancnou terapiou pristrojom Bicom 2000. Je to zaujimave...

video.markiza.sk

anetanet

Ahojte,skopirujem aj do tejto temy moj prispevok ohl.mojej alergie (uz je v teme Staloral)

Ja som tiez mala zo zaciatku alerg.prejavy po davke 20 kvapiek Staloralu (alerg.kasel), Dr. mi znizila davku na 13 kvapiek. To je vraj minimum,menej uz vraj ani nemusim brat,lebo by to nemalo efekt.Tak beriem cca 4 roky tuto davku.(Predtym mi skusala dat Pollinox injekcie,ale po 1.davke som v noci nemohla spat-mala som astmaticky kasel a nemohla som dychat.Tak sme hned vysadili a presli na Staloral. Staloral sa ma brat 3-5 rokov, ked nezaberie ani po 5 rokoch, uz to vraj nema zmysel brat. Kamarat isiel po 5 rokoch brania Staloralu na testy a mal horsie vysledky ako pred zahajenim liecby...Nijaka velka zmena ani u mna nenastala,ale posledny rok subezne beriem Staloral a prir.lieky proti alergii-alternativnu medicinu. Od kedy beriem aj tieto prir.lieky,nemam ziadne problemy. (predtym obcas nos,oci a v posl.rokoch najmä alerg.kasel-sezonna astma, v tehotenstve ekzem,zihlavka).Myslela som si,ze je to vdaka obom liekom,ktore beriem,ale nedavno som vynechala 2 tyzdne ten prir.liek a znovu som zacala pokasliavat, tak som si ho znovu nasadila a znova je dobre.Uz mi zacala 2.sezona a zatial bez priznakov. Inak som nasla zaujimavu suvisost-odborne lekarske-vedecke studie,ktore potvrdili zvysene riziko vzniku alergie a astmy po ockovani napr. DTP vakcinou (tetanus,zaskrt,cierny kasel)-mna preockovavali v 13.rokoch a cca 5 mesiacov na to mi vznikla polynosis-alergie na hadam vsetko co ma testovali-pele trav,,stromov,roztoce-prach,psie,macacie chlpy atd...viac vid moj prispevok tu www.slobodavockovani.sk ( v casti Diskusne forum – Kritika, od pacientky so ziskanou alergiou)
Alternat.medicinu som vyskusala,ked uz od 13 rokov do 28 mi klasicka medicina nijak velmi nepomohla. (zo sennej nadchy mi alergia presla do sezonnej astmy)Tieto prir.lieky mam brat 2 roky a potom by som sa mala alergie zbavit,teraz to bude rok co ich beriem a uz minulu sezonu som nemala problemy,teraz zacina 2.sezona a stale nemam problemy. (ani nos,oci ani kasel ani ekzem - min.rok mi zmizli prejavy alerg.astmy a miesto toho ma zo zaciatku iba parkrat trochu svrbel hltan (zacala som to brat niekedy vo februari-marci, okrem toho som uz potom ziadne prejavy alergie nemala. Nebrala som ziadne spreje na astmu, co som predtym musela.A tiez sa snazim vyhybat aj privela chemii v potravinach a pod.Takze tolko moja skusenost. Ten liecitel-psychotronik od ktoreho mam lieky sa vola Ing. Ludovit Matula-ku kazdemu pristupuje individualne,ma viac druhov liekov na alergie. Tak ak vam ani po 5 rokoch Staloral nezaberie, podla mojich skusenosti mozem len doporucit,aj ked zo zaciatku som tomu velku nadej teda nedavala-brala som to bud alebo,ked uz 15 rokov s alergiou bojujem,tak preco nevyskusat.V mojom pripade sa alternat.medicinu vyskusat vyplatilo.

aaaaaaaaa

ja som alergicka a moja lekarka nedoporucuje dlhodobe branie liekov, pretoze potom uz nemaju taky ucinok ako maju mat......ja ked chytam nadchu mam brat zodac len 10 dni a potom ho vysadit

(ne)alergická

caute. tak som teda skusila na par dni zodac vysadit. a strasne sa cudujem, lebo mi vobec nic nie je. ziadne priznaky, proste normalka. zdrava ako rybka. no a uz to je tyzden a som v poho. a co teraz? to to mam zase zacat brat? zbytocne chemikalie?

katka...

Ano testovat sa da az na jesen. Tak ja by som tie lieky brala, no neviem. To som ti poradila len preto, aby si si sama zistila, ci mas priznaky, kedze teraz ta nemozu testovat. Ja som parkrat zabudla zobrat a hned som kychala.

(ne)alergická

hej, povedala ze mam ist alergologovi, ale ze teraz sa to neda v tomto obdobi. ze az na jesen. ak lieky vysadim na 2 dni a nic mi nebude, uz ich nemam brat?

majolenkkka

a zodac sa nema brat len 7 dni a potom pauza?? ja som alergicka, a tiez beriem zodac, ale mne moja alergologicka vyslovene povedala ze 7dni a potom 7 dni pauza, a zase, tak neviem no, mozno sa myslim... urcite chod na testy, to bude najistejsie :)

katka...

Lekarka ta mala poslat za alergologom. U mna alergia tiez prepukla v 23 rokoch. Je pravda, za ak sa nelieci, stale sa to zhrosuje, moze to prerast az do astmy. Zodac potlaca alergicke reakcie a preto ti nic nie je. Skus ho nebrat 1, 2 dni a uvidis, ci sa ti to vrati. Ale aj tak treba ist k alergologovi, spravia ti testy a budes vediet naisto ci si alergik alebo nie.