vekový rozdiel a vzťah medzi kamarátkami

Príspevok v téme: vekový rozdiel a vzťah medzi kamarátkami
jaja

ahojte..mám 15 rokov a priateľ 25..každodenne sa stretávam s nepochopením od strany druhých ľudí preto by ma zaujímalo ako sa na to pozeráte vy?? a ešte je tu jeden problém..kamarátky mám približne v mojom veku a ich správanie sa mi zdá strašne detinské..napr . vyhukovanie po celom meste, šťuchanie do seba, fotky alá našpúlená pusinka a pod.keď idú von najradšej by si len nakúpili chypsy a prechádzali sa..ale ja by som si najradšej šla niekam sadnúť napr.na kofolu alebo tak... je to podľa vás prejav deckosti alebo si to už len namýšľam?? nedokážem sa pri nich uvolniť, zabaviť sa..proste nič..myslím len nato aké su ony deti a ako mi to neskutočne vadí...ako to mám riešiť?? nájsť si nové kamarátky alebo sa pretvarovať?? je to ich chyba alebo moja?? som ja taká vyspelá alebo ony také zaostalé alebo je to úplne inak??

jaja

Vies katka...dnesna mladez je s vyvojom uplne neikde inde ako predosla generacia a nedospievaju skor len psychycky ale aj fyzicky...uz je otom popisanych mnoho clankov a dokonca som neikde citala ze dnesna generacia ma nejak viac nejakych hormonov alebo nieco pod ktore prispievaju k skorejsiemu vyvynu cloveka fyzicky...myslim ze k tomu prispieva i dnesna uponahlana doba kde sa vsetko rychlo zenie do predu...mnoho "deti" fajci pije...niektori to prehanaju...myslite ze z frajeriny ? dospely su na omyle ze deti fajcia piju z frajeriny...pijeme tak isto z toho isteho dovodu ako i dospely...ti ktory to prehanaju maju v zivote problemy a to je jedno ci maju 15 rokov alebo 35...a kazdy si potrebuje dakedy odfuknut...moji rodicia vraveli ze budem lutovat ze sa tak rychlo zeniem do predu...ale co mam robit ake mam mat zaujmi to by som si musela najst o 5 rokov mladsich kamaratov aby som s nimi mohla zdielat detske hry...lebo vsetci moji rovesnici sa uz davno nehraju s babikami ale hladaju brigady a sposob ako si zarobit napr

katka...

No neviem ci by 15-nastky mali chodit do baru na pivo, poldeci. Kam to ten svet speje? Pre vas su vhodne naozaj tie chipsy. Preco sa snazite byt skoro dospele. Ked budete mat 30, budete plakat, ze ste si neuzili bezstarostnu mladost. Od 15 uz riesit nejake vazne vztahy je podla mna skoro. A tiez si myslim, ze 20 a viac rocny chalan je rozumovo trochu inde ako 15 rocna baba.

zuha

vy co si to tu davate za rady, aby ju zavolala do baru? ved ste este deti,taksa uvedomte...na poldeci na pivo? preboha...to co uz je toto..... ozaj nemate lepsiu zabavu?

jaja-ale ta prava jaja

Jaja ja mam 15 a vzdy riesim nieco s chlapcami nad 20 a starsimi neviem mozno to je tym ze su menej detinsky lebo je vseobecne zname ze dievcata dospievaju skor a su rozumovo inde ako chlapci rovesnici (cest vynimkam)Teraz riesim nieco s 20tkou ale neviem ci cuvnut lebo mam ho rada ale zasa neviem ci to neni na mna privela...co si myslite ? Inak mala si s nim uz pohlavny styk ?? myslim ze je to dolezite aby sme to vedeli aby sme vedeli posudit ocom je ten vztah..neboj sa hovorit si tu inkognito :) a inak kamaratky hmm...ja mam kamaratky starsie niektore az o 3 roky...a rozumiem si s nimi akurat...ja si tiez niekedy kupim chypsy a prechadzam sa rozpravam sa ale taktiez si rada dakde sadnem na kofolu, piwo, poldeci...vies zavisi to aj od kamaratiek a rada sa im prisposobim lebo ich mam rada :) ale niektore z nich si tiez radi niekam vyrazia a tak vyhoveju aj mne :) niekedy to dosta zavisi aj od stavu plnosti penazenky :) a cotak keby si spravila ty prvy krok a zavolala ich ty dakde do baru...urcite by sa bavili aj ony :) vyskusaj :)

liana23412

ja som mala vacsinou partnerov starsich o 8-9 rokov, a nikdy som ten vekovy rozdiel nepocitovala, aj ked chvilami som mala pocit ze su sice o dost starsi ale boli to vecne deti. a ta poznamka ze: kedy chcete mat deti ze ked on potom uz nebude moct nie je na mieste, ved o desat rokov bude mat len 35, ved su chlapi co sa stali otcami v 50-tke, 60-tke. ak si spolu rozumiete preco nie.

cajik

;) nemas za co. A drzim ti inak palce.

A k tym kamoskam- nepretvaruj sa.Nemusis,nestoji ti to za namahu a aj tak by si nebola spokojna. Kludni si najdi ine :) Ja som tiez mala aj mam este aj teraz starsie kamosky

jaja

cajik : ja som sa neurazila :) len som sa obhájila.jasné , že sa taký človek pozerá na isté veci inak ale keď nám to klape....ale aj tak ďakujem že si vyjadrila svoj názor :)

cajik

A ver tomu,ze ked budes mat 25,tak sa na to budes pozerat inak a az potom si uvedomis,ako INAK rozmysla clovek v 25 a v 15. Potom si spomen na moje slova :)

cajik

Neurazaj sa hned :) Pisala som,neber to osobne. Ja sa povazujem za velmi tolerantneho cloveka a hlavne,liberalneho. Len som chcela na tvoju situaciu poukazat z objektivneho hladiska - ze jednoducho mi to do hlavy nejde, pretoze uz davno nemam 16 a viem ako inak rozmyslaju starsi ludia. Ale jasne, ze ked to vezmeme na individualny priklad- budiš. Ale chcela si pocut nazor aj na tvoj vztah,tak potom nebud vztahovacna.
Pokial vam to klape a ste spokojni,tak mozes zvysoka okaslat to,co si myslia ini ludia.Ty sa nestaraj do zivota inych a rovnako nech sa oni nestaraju do tvojho.Kazdy nech si sam zvazi,co je pre neho najlepsie. Ale ked potom vies co je pre teba najlepsie,preco potrebujes pocut nieco ukludnujuce od inych? ;)

jaja

cajik : 2 mesiace..hm bola si s ním podstatne kratšie ako ja s mojím..ten tvoj mohol byť na tom inak ako môj...a to že ja chodím do školy a on do roboty?? veď je veľa vzťahov kde jeden študuje a druhý nie aj keby mali tolko isto rokov..o čom sa rozprávame?? ver , že máme veľa spoločných tém.nikdy sa nestalo, že by sme si nemali čo povedať.a nemám také isté skúsenosti.ale tie po čase naberem.kde je problém keď si dvaja rozumejú hm? prečo ste všetci takí netolerantní?? prečo odsudzujete všetko čo vychádza z pomyslenej čiary normálnosti??