Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

Cakla

Ahojte vsetci,nie je tu nahodou niekto s SF z okolia MY alebo SE, s kym by sa dalo hodit nejake stretko? Ja som tiez SF Uz ma nebavi, ze sa v spolocnosti chovam upne inak ako by som chcela, ze nedokazem byt samam sebou....v poslednej dobe uz mi to prerasta nad hlavu.. vela ludi si mysli, ze som namyslena, napr na ulici ich nepozdravim.... keby oni vedeli, ze kukam do zeme a nevidim ich preto, lebo mam brutalny strach ach jo :((( a este sa mi zacina k tomu pridavat cervenanie teraz, no hotovo.. to uz nedokazem komunikovat s nikym neznamym bez rozpakov...

MiaiM

Ja som iba reagovala na PRECO, píše, že sa bojí, že ju druhí nemajú radi. Často sa s tým stretávam, že SF majú pocit, že ich nemajú radi, lebo sú iní. SF nie sú iní, iba trošku ináč rozmýšľajú, hlavne seba podceňujú, ich ego by potrebovalo povzbudiť, myslia stále na to, čo iní povedia, urobia. Viac sa treba zamerať na seba a premietanie riešenia problému v mysli, hlavne v hladine alfa, má obrovské pozitíva.

bela2

MiaiM: Myslíš si, že ľudia so sf majú pocit, že ich ľudia nemajú radi? Možno preto, že sú iní... Ja napr. tento pocit mávam často a mám z toho depky.

MiaiM

PRECO- urobte si malé cvičenie. Pozerajte z okna na ludí, ktorí idú po ulici. Môžete si to iba predstavovať. Čo k nim cítite? Máte ich radi? Myslíte, že im na vás záleží? Asi nezáleží, lebo vás nepoznajú. Netrápia sa nad tým, aj vy ich vymažte zo svojho zoznamu. Aha, teraz ide vaša suseda, známa osoba, veľa sa nestýkate, iba náhodou na chodbe, pozdravíte sa, občas si vypomôžete nejakou drobnosťou, vaše vzťahy sú korektné, nič osobné. Otázka: čo si ona o mne myslí? Odpoveď: Určite nič zlé, nemáme konflikty. Sme dobré susedy. A teraz idú po ulici vaše deti, smejú sa, poskakujú a už vás vidia, tešia sa, majú najlepšiu mamu na svete, veria jej a ona verí im. Rozprávajú jej o svojich radostiach i trápeniach. Dôverujú si navzájom. Je to úžasný pocit, ktorý treba precítiť a zapamätať si. Nepochybovať o ňom. Opakovať cvičenie v mysli hlavne pred spaním. Rozširovať počet osôb, ktoré nás majú radi a vymazávať osoby, ktoré nepoznáme alebo nie sú pre nás dôležité. Smelší môžu skúsiť cvičenie v skutočnosti.