matka ci netvor?

Príspevok v téme: matka ci netvor?
slany cukor

ahoj.chcela by som poznat vas nazor ako sa mam spravat k cloveku, ktory mi neustale len ublizuje hlavne psychicky.ten clovek je moja matka,je to alkoholicka uz dlhe roky...som najmladsie dieta a jedina dcera,a z nejakym mne neznamych dovodov si zo mna robi obetneho baranka a vinnika za svoje chyby, za hocijake chyby snad asi aj za vsetkoco ju napadne.v jednej vete mi povie ze ma nenavidi ze mam ma rada potom ze som krava a netvor.a podobne.takychto a ovela horsich mam nespocetne vela a kazdy komu som to povedala mi to ani nechcel verit...viem ze kazdy ma svoje trapenie a mnoho ludi je na to ovela horsie.no ja mam to svoje a snazim sa s tym vysporiadat ze to nie ja som zly clovek ako sa mi stale od nej pocuvam.dnes ma moja matka narodeniny ale ja jej jednoducho opat nedokazem ani len podat ruku lebo sa mi hnusi za to vsetko...moj otec a brat po mne chceli aby som to spravila no ja nechcem.pride mi to pokrytecke.aj od nich lebo cele roky sa len distancovali od problemu a nechcali to na mojich pleciach len aby mali pokoj.mozno len potrebujem pocut ze hoci je to moja matka mam pravo ju nenavidiet,lebo respekt aj ten rodicovsky si treba zasluzit,mozno sa len potrebujem vyrozpravat.ja len budem rada ak mi napisete vas nazor

nejaka

zuzka presne jak keby si hovorila o mojej matke....a an tebe vsetko vysi a chuda si a hento tamto a nemas zaidny zadok a vlasy jak to mas... nikdy nic nepochvali ucim sa na jednotky dvojky sem tam trojky som taka viac ako priemerna ziacka...ale ona stale kritizuje...dostanem dvojku a ona ze jak ze si dostala dvojku si sa neucila...nezeby povedala joj no dvojka nevadi nabuduce budes mat i jednotku ...ale ona nie ona este naschval ma zhodi...joj :( alebo milujem tpo ked nic neurobim len ona chyti nervy a povie..ani vonku nebudes chodit a tote tvoje kamaratky onicom nepasujes k nim...

slany cukor

zuzana:zuzi a keby si sa skusila osamostatnit.studujes este?ono taketo zhadzovanie strasne vie psychicky deptat.ja som dost citlivy clovek viem o tom svoje.ale viem ze ak budes stale s nou tak sa to nezmeni a sebavedomie ti nestupne,a hlavne musis mat rada samu seba.nech si aka si.zameraj sa len na to pekne a dobre na sebe.urcite mas byt na co sebavedoma

slany cukor

alz-bee
hej ja by som klamala keby som povedala ze som nebola opita.ale par krat s partou ked sa daco slavilo.to je podla mna normalne.mas pravdu,hlane do toho nespadnut.alkohol je dobry sluha,ale zly pan.ja dufam ze nikdy v zivota ma nestretne nic take aby som dopadla tak ze budem pit sama potajme,skryvat flasky vsade mozne.momentalne si to ani predstavit neviem ani nemienim tento postoj zmenit,.myslim ze mam velmi silnu volu...to by som snad radsej ani zit nechcela ako takto dopadnut.

zuzana..

a aj mňa zhadzuje pred okolím. Stretneme susedu a ona, že musím ísť dať dcére obed, lebo ona sama si nič neuvarí. Ale ja by som si uvarila, len ona to musí komentovať. Teraz má rozrobené s tým, že bože tebe sa robia ale poriadne vrásky na čele. No ty budeš riadne skoro stará. brrr

zuzana.

Ja mám 24 rokov a síce mám fajn mamu, nepije, ale nikdy v živote ma za nič nepochválila. Ani za známky v škole, úspechy v práci. Ak si niečo oblečiem, nikdy nepovie, ako dobre v tom vyzerám alebo mi to svedčí. Vždy mi povie, vyzeráš v tom príšerne. Si hrozne chudá a všetko na tebe visí. A pritom mám 55 kg a nie som až taká chudá. A nikdy, ale nikdy nepovedala, že som pekná, alebo že mám pekný účes. Skôr mi povie, bože ty máš hrozný nos, alebo povie: no čo, ty môžeš robiť čo chceš, nikdy nebudeš pekná. A ani piateľov mi neschvaľovala. Každý jej vadil. Ani som sa nevydala. Aj teraz keď jej poviem, že som sa rozprávala s nejakým mužom, a boli sme na káve, robí sa, že ma nepočúva a pritom vidím, že ju ide rozhodiť. No a ja mám z toho nízke sebavedomie. Cítim sa menejcenná.

slany cukor

hej presne.my doma jej len zle chceme..hej aj mne stale moju sesterku mi vyhadzuje na oci.moja sesterka tiez nemala super detstvo ,lebo si prakticky vychovala brata.co som ja nemusela.ale menila by som s nou.a ma dodnes dobry vztah s mamou.a dokonca mi sama povedala ze som mala horsie detstvo.a tiez pocuvam co iny vsetko robia,pritom ja mnohokrat som aj viac spravila.podla mna sme kazdy nejaky,ako ma moze neustale porovnavat s ludmi ktory maju ine moznosti ako ja a pod.

mna zas vzdy zhadzovala pred ludmi ze som neschopna a ako nedorobena,ze sa ozvat neviem.ja som byvala hanbliva to zato.dnes to uz nerobi lebo sa prezentujem sama dostatocne nato ze ludia sami vidia ze taka nie som.mna zas zacala vychvalovat minule aka som pekna pred mojou tetou,ale takym stylom ze mi to az trapne bolo,ale takym stylom ze nielen ja ale ja teta sme nechapali o co jej ide.mne skor vsetko zavidi.ze som stihla ze mam kucerave vlasy ze som mlada a take kraviny.aj to ze ked si nahodou vyrovnam vlasy tak pocuvam .ale keby si len povedala ze peco si ich vyrovnavas.ale riesi to 2hodiny ale takym tonom ze mi v podstate len nadava ze som sprosta ze co ine sa odo mna da cakat.
podla mna ti zavidi.fakt si to myslim a takto ti to dava najavo,ze ti chce znizit sebavedomie.nesmies sa nechat.tu je najlepsia rada jednym uchom dnu druhym von.ani jej nerob napriek proste si ju nevsimaj.musis si vazit samu seba.si pekna a je dobre ze to o sebe vies.ale zas nie byt namyslena taka baba je podla mna smiesna.niet nad peknu,inteligentnu a zdravo sebavedomu zenu.ver mi ak toto chlap v tebe najde nepusti ta ak je rozumny

alz-bee

slany cukor: aj moj dedo (otcov otec) bol alkoholik, aj moj otec bol alkoholik, aj moj brat je alkoholik (ale teraz sa nastatie brat drzi, ze nepije, lebo ma pri sebe zensku, ale ked sa nedajboze rozidu, tak sa bude zase len bezcielne opijat:-((...)...hovori sa, ze deti alkoholikov maju 50%-nu sancu, ze budu alkoholikmi tiez...ale je to hlavne o sile vole...ja ako dcera abstinujuceho alkoholika si tiez obcas vypijem, ked sa idem s kamosmi raz za mesiac zabavit, ale nedokazem si predstavit, ze by som raz mala do toho vpadnut...fuj, nikdy!!!

nejaka

moja mama otca strapnuje pred valstnou rodinou a vytiahne i banalne veci aj to ze zabudne za sebou splachnut...a takisto aj na mna...je to starsne a dakedy ma tak vie strapnit :( a ako si povedala mysli si ze ma vo vsetkom pravdu iked raidne skreslenu..a ako si povedala ked mojej mame nieco dakto povie hned pride a tento mi toto poveedal a tak to ma byt a tamto hento ale ak jej povieme nieco my tak povie nie nie to tak nema byt ja mam pravdu...
a este mi aj hovori ze joj ta ty si taka skareda jak si bola pekna jak si bola malinka...predstav si ze ti to povie vlastna matka tak ma zahdzuje sama pred sebou...a pritom mi aj hocijaky chalan povie ze som pekna aj sa za mnou obzru ale moja mama jak napriek keby ma chcela zhadzovat... a hovori joj co to mas na sebe nevies sa upravit a stale stale ma zhadzuje sama pred sebou alebo ak pride sesterka k nam stale ez aha ona aj napecie a hento tamto pozri jak pekne je oblecena a ma strapnuje pred nou...jak keby ja som nikdy nic neupiekla :(

slany cukor

nejaka.presne viem ako to mas.u mna je to ako cez kopirak.moja mama raz dokonca vzala flasku zo spajze mojho dedka,otcovho otca a on ocovi potom hnusne vynadal ze je alkoholik ci sa nehanbi pred vlastnymi detmi.a po rodine rozprava ako je chudina ze akeho ma manzela.ja nechapem toto uz .bo maloktory chlap by toto vydrzal.a on ju ma este aj rad po tom vsetkom.a tiez :ked sa s nou chce clovek aj normalne porozpravat sa neda,lebo ona ma svoju pravdu vacsinou skreslenu,lebo aj ked sa dozvie kuse informacie tak si daco domysli daco prekruti atd...a hlavne vsetko co sa povie tak si mysli ze je to utok proti nej,hoci sa jej len snazime vysvetlit ze sa myli v tom ci onom.jednoducho si neda povedat,hoci ani nevie o com hovori.nehovorim ze je vyslovene vypatlana.ale je to proste clovek typu vsetko viem vsade som bol vsetko som videl.pritom nevystrcil paty z domu.vies no dakto jej daco povie na ulici po ceste z prace a uz je najmudrejsia.ma ide porazit vtedy.teraz hovorim hlavne ked sa daco tyka mna.ale co som pocula od rodiny tak moj nebohy stary otec jej otec bol taky isty.a tiez bol alkoholik.som pocula zopar prihod,no tiez nic nerobil cely den ale ked isli ludia z prace tak vzdy na dvore o lopatu alebo o co oprety nech vidia ako tazko maka.:)a to iste moja matka.no nestoji s lopatou na dvore,ale reci ma dost

slany cukor

jajka0001
v dacom s tebou suhlasim v dacom nie..alkohol je svinstvo a zavislost,ale napriklad oproti fajcenie alkoholizmus meni charakter ludi. lahko sa hovori o rieseni ale cinu su daleko v nedohladne.a ako k slobodnej voli pridu male deti alkoholikov.to je neuveritelny vplyv a napor na psychiku.