matka ci netvor?

Príspevok v téme: matka ci netvor?
slany cukor

ahoj.chcela by som poznat vas nazor ako sa mam spravat k cloveku, ktory mi neustale len ublizuje hlavne psychicky.ten clovek je moja matka,je to alkoholicka uz dlhe roky...som najmladsie dieta a jedina dcera,a z nejakym mne neznamych dovodov si zo mna robi obetneho baranka a vinnika za svoje chyby, za hocijake chyby snad asi aj za vsetkoco ju napadne.v jednej vete mi povie ze ma nenavidi ze mam ma rada potom ze som krava a netvor.a podobne.takychto a ovela horsich mam nespocetne vela a kazdy komu som to povedala mi to ani nechcel verit...viem ze kazdy ma svoje trapenie a mnoho ludi je na to ovela horsie.no ja mam to svoje a snazim sa s tym vysporiadat ze to nie ja som zly clovek ako sa mi stale od nej pocuvam.dnes ma moja matka narodeniny ale ja jej jednoducho opat nedokazem ani len podat ruku lebo sa mi hnusi za to vsetko...moj otec a brat po mne chceli aby som to spravila no ja nechcem.pride mi to pokrytecke.aj od nich lebo cele roky sa len distancovali od problemu a nechcali to na mojich pleciach len aby mali pokoj.mozno len potrebujem pocut ze hoci je to moja matka mam pravo ju nenavidiet,lebo respekt aj ten rodicovsky si treba zasluzit,mozno sa len potrebujem vyrozpravat.ja len budem rada ak mi napisete vas nazor

alz-bee

No zialbohu, kym si ona neuvedomi ako vam vsetkym ublizuje, tak s nou asi nepohne nik :-(...moja rada asi nebude prilis lahko zrealizovatelna, ale keby sa ti dalo, tak proste z domu vypadni. Najdi si nejaky privat, spolubyvajucich a odid odtial...komu niet rady, tomu niet pomoci...a ked sa ani tvoj otec nedokaze vzopriet (na jednej strane aj chapem jeho snahu, len nech je hlavne klud), tak nech si tam teda s nou zije nadalej...ale ty sa snaz mysliet hlavne na svoje stastie a zariadit si svoj zivot, ktory mozno nebude lahky (ze postarat sa sama o seba a zhanat brigady), ale bude urcite lepsi nez ten, co musis prezivat teraz a cakat polroka, kym zase pojdes niekde prec, je dost dlha doba..

slany cukor

a aj o tych samovrazdach viem uz svoja,takze to poznam.aj ked teraz neviem ci tvoj oco fakt chcel spachat.lebo u nas to je tak ze sa len vyhraza podla mna skor aby zdeptala mojho otca..z inej smutnej casti mojho kratkeho zivota viem ze ak chce niekto spachat samovrazdu tak o tom nehovori

slany cukor

alz-bee...no ty uvazujes tak ako ja.liecit sa.ja to vravim uz dlhe roky.lenze brasko sa od toho distancuje.je malo doma a na neho neutoci vobec.otec je rad ked je obcas normalna takze vtedy neriesi nic ale krici na nu len ked sa vala po zemi a pod.ja mu stale vravim ze to je zle on mi povie ze mam pravdu ,on mi na vacsinu veci povie ze mam pravdu ale riesi to stylom len nech je klud...ja som to uz skusala aj po dobrom aj po zlom aj po velmi zlom.nepovedala som jej pekne veci ale vsetko to boli iba reakcie na jej spravanie.nedavno ked zas som sa snazila nech a som jej kricala ze si alkoholicka tak bud mi to poprela to zvycajne,alebo ako minul mi povedala- som,a co teraz-...najhorsie je vsak to hranie dokonalej rodinky na verejnosti aj pred sirsou rodinou.no casom uz toaj tak vsetci vedia.ako sa vravi dovtedy sa chodi s krcahom po vodu... . ale aspon nieco mi to dalo a to ze viem aky clovek a aka matka nechcem byt.

slany cukor

mam 20.budem mat 21...takuto laskyplnu ju si ju pamatam dokial mi pamat siaha.ale od mojich 10 je to fakt take zle.hej ja som sa uz tiez naucila rozne finty ako na to.najlepsia je ignoracia.ale moja matka je neuveritelne dobra v "dodrbavani"cloveka.pre vysvetlenie proste za mnou bude chodit a utocit na tie najachylovejsie miesta az kym sa to nebude dat vydrzat a zas je krik ze susedia pocuju.hej mne sa paci ked mi vykrikuje ako so mnou chodila po doktoroch a podobne podla mna samozrejme veci.alebo ked sa napr.poreze a pride za mnou ci som spokojna.je neuveritelny manipulator a moj oco ju ma asi prilis rad tak to riesi stylom -ano mas pravdu- len aby mal on pokoj a neskakala do neho.aj o peniazoch pocuvam pravidelne.horsie je ze podla mna nepravom bo snadzim sa na seba si zarabat a viem si aj nasetri t z tohoco mi daju...ale to som chcela ze dnes ma tie narodeniny a robi z toho velky humbuk a sceny.ona ma uz toti z toho alkoholizmu aj psychicke problemy.az mi to smiesne pride ked si spomeniem na svoje narodeniny.od 14tich mi asi kazde pokazila dacim.o vianociach a pod ani nehovorim.ale teraz ma to vsetko serie lebo som uz viac menej odisla z domu VS brigady v zahranici a pod,ale teraz som sa na pol roka vratila domov byvat a chapes odvykla som si .to slo rychlo si zvyknut na pokoj klud .a stale ten isty kolobeh

alz-bee

Ano, mozes ju nenavidiet aj ked je tvoja matka...moj fotrik bol alkoholik...teraz nastastie uz 8rokov nepije, bol na lieceni. Ale ked si predstavim, ako tazko som to vsetko znasala ako dieta, tak uz by som to naozaj nikdy nechcela zazit. Neustale sme boli bez penazi, lebo vsetky prepil, mame nepomahal, ona nas chuderka sama vychovavala a to sme traja surodenci narodeni po sebe, cize doteraz ju obdivujem, ako to zvladla, lebo v dnesnej dobe si matky nevedia poradit ani s jednym babom. A pamatam si, ako som v noci nevedela ani zaspat a cakala som, kedy otec dojde domov a ci sa nebudu hadat... Chapem ta, ake to musi byt pre teba tazke...mat v rodine alkoholika je ciste peklo, preto ti verim, ze matku neznasas. Pravda je ale taka, ze aj alkoholizmus je choroba. Tvoja matka je proste chora a mala by sa ist liecit...ale zial, kym ona nebude naozaj chciet, tak darmo ju tam budete tlacit.Zacne pit zase. Vies co donutilo ist mojho otca na odvykacku? On sa ma totizto rad a pocas toho chlastania sa dostaval uz do takych stavov, ze myslel na samovrazdu. A to ho donutilo ist sa dat liecit! Lebo sa bal, ze by si nieco spravil. Budem ti velmi drzat paste, aby si to zvladla. Vysvetli otcovi aj bratovi, nech to nenechavaju na tvojich pleciach! Nie je to od nich pekne, ze sa tebe, ale aj tvojej matke otocili chrbtom...tvoj otec, ako jej manzel, by sa jej mal snazil pomoct a nie to nechat na tebe ako na najmladsej! ty si mlada, mas si zivot uzivat a nie sa takto trapit! Vyskusaj navstivit psychologa, ze co by ti on poradil, ako sa spravat, zachovat...drz sa!!!

-ana-

hovori sa ze mame byt vdacny matkam za to ze nam dali zivot ... ale mozeme mi zato ze sme sa narodili ...pytali sme o to ?? ...nee ... myslim si ze mas pravdu s tym ze rodicovsky respekt si treba zasluzit ....ja mam tiez podobny problem ...tiez mi nadava aj horsie ako len netvor alebo krava , ale casom som si nato zvykla a vobec ju nepocuvam nech si hovori co chce.....niekedy je doba kedy si s nou aj celkom rozumiem ze da sa aj porozpravat ale inokedy zasa len same hadky a krik ... tiez mi vycita ze mi nieco vobec kupila ze si mam nato zarobit sama ze nemam minat jej elektrinu ....atd ale velku hlavu si stoho nerobim zapnem mp3 a nech pinda kolko chce:)) .... a kolko mas rokov ???az ked mozem vediet :)