Trombóza

RNG

lek, az si lekari nastuduju novsiu literaturu od svojich kolegov, ktori pouzivaju prirodne materialy na zlepsenie prudenia krvi, znizenia lepkavosti platniciek, cistenia a dilatovania ciev od tukovych, tukovobielkovinnych a mineralovych nanosov, tak potom budu vediet aj lepsie liecit. Ale pokial pouzivaju len vedomosti zo skol, kde sa tieto veci este stale nevyucuju a vladne symptomaticka diagnoza,symptomaticka liecba chemickymi liekami, nemozno predpokladat, ze sa nieco na tom systeme zmeni velmi rychlo.

Nastastie ja mam pristup aspon k lekarskym periodikam znamych lekarov(musis si ich predplacat, zijeme vo svete penazi, zadarmo nic nikto nedava dnes), ktori po poznani uprednostnuju prirodne materialy pred neprirodzenymi chemikaliami(nic prirodne sa neda patentovat, "len veci ktore predtym neexistovali a aplikant dokaze ze ich sam prvy vytvoril")
Za tych asi 16 rokov, co si ich predpalcam viacero sa ale situacia znacne zmenila.
Predtym bezni lekari v USA na 99% velmi tvrdo hovorili proti prirodnym doplnkom a vyhrazali sa skodlivostou, hoci podla definicie, nic nemoze byt schvalene na volny predaj ako potravinovy doplnok, ked ma akekolvek skodlive ucinky.Tie iste kriteria, ako pre potraviny!
Nasa FDA stiahne doplnky z predaja aj pri co len najmensom podozreni, aj bez akychkolvek dokazov.
Samozrejme to na povolene lieky neplati, kedze tam je kriterium ze "uzitocnost musi prevazit skodlivu stranku v priemere", tj niektori jednotlivci mozu dostat len skodlive nasledky bez uzitku.
A pre to umrtia z liekov a na nasledky liekov su 4 najcastejsia pricina, hned po porazkach, infarktoch a rakovine!
Prestizny americky medicky casopis(najvacsi na svete) JAMA to napisal uz pred 3 rokmi a britsky Lancet to potvrdil v zapati aj v Europe.
Dnesna situacia medzi lekarmi v USA sa zmenila znacne; az 75% lekarov odporuci pacientom aj doplnky spolu s liekmi alebo dokonca niektori ,odvazne, miesto liekov.

lek

Paci sa mi, ake je to vsetko lahke, hoci v skutocnosti to az take lahke nieje. Iste, dame vysetrit zakladne faktory zrazanlivosti - ale to sa nerobi tak uplne bezne hoci kedy. Okrem toho su aj ine faktory, ktore sa podielaju na vzniku zrazeniny - cievna stena, krvne dosticky, tkanivove faktory, potom vlastnosti krvi, ktore ovplyvnuju to ako "prudi" cievami. Staci, ze starsi clovek ulahne s teplotami do postele a riziko trombozy narasta s kazdou minutou, co lezi v posteli. Inymi slovami je to zlozity a dynamicky system. Co znamena "riedit krv na taku hladinu, ze nieje nebezpecenstvo zrazenin"?
Chcem len povedat, ze veci niesu take jednoduche, ako sa zdaju byt. Iste su prirodne latky, ktore mozu riziko vzniku trombu znizovat, ale ked uz raz tromboza ci embolia vznikla, to uz patri do ruk lekara a malo by sa postupovat "lege artis", tolko moj nazor, ktory nema nic spolocne s biznisom ci farmaceutickym priemyslom.

RNG

Inac este raz enzym heparin (z prasacich criev) a jeho chenicky zmenene formy rozpustaju krvne zrazeniny minimalne ale znizuju lepkavost krvnych platniciek. Nattokinaza aj v Petriho niske aj "in vivo" rozpusta krvne zrazeniny ovela ucinnejsie. To sa da velmi lahko overit, na to netreba laboratorium, len trochu zrazenej krvi a davku heparinu a davku nattokinazy.
Polcas zivota heparinu je velmi kratky v tele(nielkolko minut) jeho derivatov je vyssi, ale nattokinaza posobi vyse 8 hodin, co je ovela ucinnejsie.
Nattokinaza prejde bez porusenia zaludkom, ale zivocisne enzymi sa znacne kyselinami porusia, preto sa musia podavat injekcne.
Naviac nattokinaza stoji zlomok ceny heparinu a kedze je extrahovana z kvasnej kultury a nie zvieracich materialov, prenos moznych skodlivych latok(bielkoviny, mikroby) bez sterilizacie (enzymi sa nemozu zahriat nad 50 stupnov celzia)kje znacne velky, ako to potvrdila napr minulorocna "nehoda" s desiatkami tisicov pacientov (USA)ked im dali heparin z Cinskej vyroby. Bolo to uspesne zatutlane, ale dvaja z mojich kamaratov na to doplatili, takze tak som sa to aj ja dozvedel. V tlaci o tom samozrejme nebola ani zmienka....

RNG

lek, zrazanlivost krvi sa da lahko merat, tj aj lahko vyhodnotit riziko, kto ma na to nabeh. A tym treba krv riedit na taku hladinu, kde nebezpecenstvo vytvarania zrazenin uz nie je.
Samozrejme vsetko na svete sa da predavkovat, ale rybacie oleje az do 35 gramov denne nevyvolavaju krvacavost, vacsina lekarov odporuca 3 az 10 gramov denne, a nattokinaza na udrzbu staci 2x 1000 FU, pri zrazeninach 3x2000 az 3x4000 FU kratkodobo.
V Japonsku je vela ludi(desiatky milionov), co jedia uz starocia ako prilohu jedla natto kvasenu soju, kde davky nattoenzymu=nattokinazy su asi v tychto hraniciach zhruba.
Z toho vysli viaceri lekari badatelia na sucasne odporucene davky nattokinazy. Takze sa nejedna o nic nove, ani riskantne, ale o vedomosti potlacane farmaceutickym priemyslom na podporu ich patentovanych liekov.

lek

RNG a ty vies identifikovat len tak medzi zdravymi ludmi tych, ktori maju tu "hustejsiu krv" ako to nazyvas? Nie je to tak, ze lekari cakaju az kym sa zrazenina vytvori. Su odporucania na to, kedy a komu a za akych podmienok sa podavaju lieky, ktore znizuju zrazanlivost, aby sa znizilo riziko trombozy - standardne po operaciach, leziacim pacientom, pacientom s poruchami rytmu atd. System zrazanlivosti je neobycajne komplikovany system, kde je vela faktorov, ktore cely proces ovplyvnuju.Okrem toho, vsetky lieky, ktore zrazanlivost krvi skutocne ovplyvnuju maju svoje neziaduce ucinky a tych si musi byt vedomy kazdy, kto tie lieky podava a rovnako aj ten, kto ich uziva. Ten, kto ich podava, musi mat presne definovany dovod preco ich podava, lebo to naozaj niesu cukriky.Ak nattokinaza naozaj rozpusta tromby, tak pri jej aplikacii hrozia naozaj aj vedlajsie ucinky, tym hlavnym je krvacanie.

RNG

Inac na zrazanlivost a proti zrazaniu telo vytvara enzymi antiplazmin a plazmin, ktorych vytvaranie sa da roznymi jedlami znacne ovplyvnit.

Ale rybaci olej nariedenie krvi a nattokinaza na rozbijanie trombusov a fibrinov, su velmi ucinne a nevidim ziadny dovod na synteticke chemikalie , kedze tieto prirodne latky sa mozu brat bez akychkolvek skodlivych nasledkov aj cely zivot, co nemozno povedat o chemickych liekoch.
Naviac sa nemusia davat injekcne ale oralne a zacat brat nie az ked je "ohen na streche" ale ovela skorej,skor nez sa zacnu velke trombusy vytvarat.
Tym sa uplne odstrani nebezpecenstvo smrti na embolie z trombusov(krvnych zrazenin, blod clot)aj sa zaroven zlepsi cirkulacia, co ma priaznivy dosah na cele telo
Ja vzdy tvrdim vojenske heslo: "najlepsia obrana je utok" alebo v tomto pripade skor "udrzba"
A nezabudat na cistenie ciev od tykovych a tukovobielkovinnych nanosov pouzivanim hlavne lecitinu, lebo zrazeniny sa casto vytvaraju v pomaly plynucej krvi a zaseknu sa na zuzeninach, kde su tukove nanosy hrube.

RNG

Inac ludi, co prekopnaju trombozu bez toho, ze by si to uvedomili je ovela viac, nez tych co im to diagnozuju.
Telo vytvara neustale enzym, ktorym rozpusta zrazeniny(trombusy) a aj zrazanlivost krvi sa meni podla stravy, takze raz je hustejsia a inokedy redsia.
Pre ludi, ktori maju "hustejsiu " krv netreba cakat, az sa vytvoria zivotunebezpecne blokady alebo embolie ale si maju brat doplnky na zriedenie krvi a proti lepkavosti platniciek. ZXialbohu drviva vacsina lekarov caka az na pohromu, kym nieco pacientom predpisu alebo nedajboze poradia.
Za predidenie chorobam sa totiz v zapadnom lekarstve neda zaplatit.Tam sa plati za vyyliecenie alebo lekarske ukony.
V Cine platis za udrzane zdravie. Ked ochories, prestanes lekarovi platit

RNG

nattokinaza je lepsie ucinna nez odporucane schvalene lieky vychadzajuce z enzymu vytazeneho z prasacich criev, heparinu.
Ja som to mal aj osobne moznost si oskusat na zablokovanej cieve v nohe.
Nakoniec to nie je nic nove a miliony to dnes pouzivaju presne na ten ucel, rozpustanie zrazenin a udrzovanie menej lepkavych platniciek. A to aj napriek tomu, ze to nebolo schvalene oficialne ako liek. Je za tym dost lekarskeho vyskumu-lekari velmi zvucnych mien -a ich viacrocnej praxe.

lek

Liecba trombozy ma svoje pravidla a su na to pomerne presne odporucania. Tromboza, teda vznik krvnej zrazeniny je zavazny stav. Vzdy hrozi riziko, ze sa odtrhnu drobne kusky zrazeniny a dostanu sa do pluc, co sa vola embolia do pluc. Zda sa mi dost odvazne odporucat cloveku, ktory prekonal trombozu, aby radsej neuzival tzv "chemiu" - lieky, ktorych efekt a vplyv na prezivanie pacientov je overeny v klinickych studiach a odporucat mu pripravky, ktore mozu byt ucinne, ale nieje to overene a podlozene vysledkami klinikych studii. Opakujem, tromboza je vazny stav a o embolii do pluc ani nehovorim, umrtnost na masivnu emboliu do pluc je velmi vysoka (nahle umrtia). Po prekonanej tromboze si pacient picha podkozne injekcie alebo uziva lieky, ktore ludovo povedane " riedia krv", inymi slovami znizuju zrazanlivost krvi, cim sa vytvaraju podmienky na to aby sa krvna zrazenina rozpustala a nevytvarala sa nova. U pacientov, ktori nemaju rizikove faktory sa injekcie ci lieky podavaju asi 1/2-1 rok. Pacienti s vysokym rizikom recidivy, s opakovanymi trombozami ci embolizaciou do pluc musia tieto lieky uzivat dlhodobo.