Zväčšené lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Zväčšené lymfatické uzliny
Berusiatko

Mám opuchnutú uzlinu na pravej strane krku, má asi 3 - 4 cm, je to normálne??mala som streptokoka, ale už je vyliečený a uzliny sú stále také obrovské. Na krčnom si doktorka myslela že to mám z alergie, ale žiadnu alergiu nemám. Ale mám zpálený kĺb hornej čeluste, tiež na pravej strane, môžem mať tú uzlinu takú opuchnutú z toho?? Ďakujem

vystrašena

Ahoj, už som ti odpísala na maily. Predtým som si nič nevšimla, ale dlhšie som ani na maily nebola:-)))

simca77991

Ahoj vystrašená tak došli ti moje maily?????neviem kde sa stala chyba,ale ja som ti tie maily poslala,tak mi odpíš alebo mi odpíš tu,aby som vedela,či ti tie maily došli.

simca77991

Ahoj vystrašená teraz neviem ja som ti viackrát odpísala,ale nič mi od teba nedošlo.tak neviem písala som ti aj včera,aj dnes a ty nič.

vystrašena

llek, prosím Vás, aké veľké uzlinky sú akceptovateľné pod pazuchami?ak teda nejaké sú..najskor som mala len pod lavou a maličku ako šošovičku..teraz sú pod oboma a asi ako hrašok..niekedy ich ani nedokažem nahmatať a niekedy ich hned pri prvom dotyku najdem....a ešte stale mám tie zvýšené teploty..už dva mesiace..ale tie uzlinky na krku môžem skonštatovať že sa zmenšili..teda niektore zmizli a niektore su rovnake..:-)))))

llek

Ono takto na dialku je dost tazke sa vyjadrovat k uzlinam, ale uzliny do cca 1cm su normalne, take mozu byt. Dolezita je nielen velkost ale aj tvar -ci su podlhovaste makke, citlive, pohyblive, alebo skor gulovite tuhe, splyvaju do paketov. Potom ci pribudaju alebo proste su a nic sa s nimi nedeje. Uz taku 2 cm velku uzlinu - podla toho, kde je a aka je by som mozno dala vybrat. Vybratie uzliny na krku nie je skodlive a telu neublizi, ak je to potrebne. V rozroku su bezne u chudych hmatne uzliny aj 1,5 cm, zase zalezi ake su, kde presne. Ono su stavy ked neprideme na to co je pricinou lahko zvacsenych uzlin, ked pribudaju a zvacsuju sa tak treba dat uzlinu urcite vybrat, ak sa nic nemeni, len proste su lahko zvacsene a laboratorne vysetrnia nic neukazu, tak sa to sleduje. Ono clovek to musi mat v rukach, aby sa mohol jasne vyjadrit ze co s tym. Dolezite je aj to ci nemas opakovane zvysene teploty, potenie v noci, svrbenie koze alebo nejaky iny podozrivy priznak

simca77991

Ahoj tak ja mám problémy s uzlinami asi tak 3-alebo 4 roky.Mám ich na krku,v slabinách,sú veľké do 1-2cm,problém je v tom,že ja bývam v Trebišove to je také malé mesto a tu nemáme nejakých extra doktorov,mala som vyšetrenú krv,ultrazvuk uzlín a viac s tým nič nerobia,proste stále povedia,že je všetko v poriadku.Jeden lekár mi povedal,že by bolo dobre si dať vybrať jednu uzlinu a dať ju na rozbor zasa viacerí doktori ma vraveli,že to nemám robiť,aby som si tým nejako nepoškodila,ja už neviem čo mám robiť:-(keby ma aspoň na CT poslali ale oni nič :-(

llek

Ahoj simca, mas pravdu, uziny to je to co riesim kazdy den. V pripade vystrasenej som prisla k zaveru a aj som to napisala, ze sa prilis pozoruje a tak si nahmata aj veci co si nahmatame vlastne vsetcia. Ono kym clovek tie uzliny nema moznost osobne vysterit, vzdy treba takto cez internet radit trochu s rezervou. Napis ake mas ty konkretne problemy - kde mas hmatne uzliny, ake velke, ako dlho a co sa s nimi deje