NIEKTO KTO SA VYLIECIL ZO SF????

Príspevok v téme: NIEKTO KTO SA VYLIECIL ZO SF????
___alexis___

Ja uz mam toho naozaj plne zuby!! Chodim ku psychologicke a ta mi povedala, ze si mam ist predpisat lieky ku psychiatricke. A na tych sedeniach mi rozprava co a ako a akych mala pacientov a dostali sa z toho. A ked som sa jej pytala ci sa aj zo SF da dostat odpovedala PRAVDAZE ANO!! A dnes ked som bola u psychiatricky, nebola velmi mila ku mne taka ako stroj, nebola nejaka zhovorciva a ni ludska a povedala ze ma nebude klamat a ze je to chronicka choroba, ktora sa moze hocikedy vratit...
Ja chcem pocut Vas nazor, Vasu osobnu skusenost. Je aspon jeden clovek tuna co za z toho svinstva navzdy dostal??? Ma vobec zmysel brat tie posrate lieky, pri ktorych si nebudem moct ani vypit, ani oslavit statnice, ani pit na svadbach a s kamosmi na koncertoch... ma to zmysel ked pomahaju len docasne a oblbuju??
Co mam robit.. som z toho zufala. :(((

AlexFizz

Alexis, skusk to, ak ti to predpisala lekarka. Chvilu bez alkoholu vydrzis, ak sa chces zbavit SF. Aj ked mala by si sa chciet zbavit SF aj pre ine, nez ze pit na verejnosti ;)

___alexis___

Predpisala mi XANAX a Paretin, no neviem vobec ci to mam zacat brat. Nejako nemam odvahu na to. A hlavne sa bojim tej kombinacii s alkoholom. Ved ja najme kvoli tomu sa chcem zbavit SF aby som konecne mohla chodit s kamosmi a v pokoji chlastat. Lebo mam strasny problem s pitim na verejnosti :((

AlexFizz

PS: Ja si myslim, ze to v cloveku bude vzdy, ale da sa urcite zmiernit forma. Co sa tyka liekov, ja mam momentalne slabe antidepresiva, pri ktorych mozem aj poharik (ale nie vela, samo a nie vkuse). O tychto veciach sa v zasade treba poradit s lekarom. Na lieky tu maju ludia rozni nazor: niekomu sa ulavi, inemu nie. Dalsia vec, nie kazdy liek na kazdeho ucinkuje rovnako. Ak by ti lekar/ka predpisala lieky, ktore nebudes pocitovat ako nucinne alebo z ktorych ti bude zle (ved. ucinky), treba povedat a skusit ine. Dalej, na samotnu SF lieky ako take neexistuju, ale predpisuju sa antidepresiva. Idealne je kombinovat lieky (pri silnej SF) a psychoterapiu u psychologa, s ktorym dokazes nadobudnut kvalitny pracovny vztah, v ktorom si doverujete. Tychto ludi nemusis najst na 1. pokus. Ale stoji za to, najst dobreho terapeuta. Drzim palec!!

zufalka

Ahoj Alexis...a aké berieš lieky?no ja beriem Serlift ale priznám sa,že si aj vypijem pri nejakej príležitosti...aj môj známy berie lieky na SF a tiež si ide cez víkend sadnúť s kamošmi a pije...ale tiež mám z toho blbí pocit,že mi to asi dosť škodí...inak práve tento môj známy tvrdí,že je zo SF úplne vonku a berie už iba udržiavaciu dávku liekov,no bojí sa ich vysadiť,aby sa mu náhodou nevrátili príznaky...no ja inak osobne tiež neverím,že sa to dá úplne odstrániť,aj keď aj mne tvrdí moja psychologička,že sa to dá a že veľa ľudí už vyliečila.

AlexFizz

Ahoj, Alexis, mam tu skupinku SOCIALNA FOBIA, mrkni sa na nase pribehy. Ja osobne mam tiez SF, ale meni sa to k lepsiemu rokmi, skusenostami, dozrievanim, pracou na sebe, a naposledy pomahaju aj lieky. tazko povedat, ci sa da z toho dostat uplne, napokon, je to istou citlivostou na podnety v socialnych situaciach a treba pocitat s tym, ze je to dlha dlha praca. Tazko sem narychlo napisat nieco zmysluplne, ale no skus sa pozriet do tej nasej kupinky a precitat si tam cosi a popytat sa tam ludi.

PS: Navyse, ak ti nie je psychiatricka sympaticka a posobi na teba chladne, chod za inou a zaujimaj sa o viac nazorov. Vsade, nielen na Slovensku, plati, ze viac pohladov, viac rieseni na dosah.