90 dnovka od 11.5.2009

labu77

Masové kuličky s rajčaty a olivami
Příprava: 15 minut + 20-25 minut pečení
* 500 g mletého telecího masa
* sůl a mletý bílý pepř
* 1 lžička mleté sladké papriky
* kůra z jednoho citronu, nejlépe bio
* 1 velké vejce
* 4 stroužky česneku, jemně usekaného
* 2 lžíce olivového oleje
* 100 g cibule, nakrájené najemno
* 400 g sterilovaných rajčat, sekaných
* 100 g zelených oliv
* hrst čerstvého oregana
1. Mleté telecí maso osolíme, opepříme, přidáme mletou papriku, nastrouhanou kůru z citronu a vejce. Hmotu dobře propracujeme a vytvoříme menší kuličky, které tvarujeme navlhčenýma rukama.
2. Malý pekáček lehce vytřeme olejem, naskládáme v jedné vrstvě masové kuličky, vložíme do předehřáté trouby na 200 stupňů a zprudka je zapečeme.
3. V kastrole zpěníme na zbylém oleji jemně pokrájenou cibuli a česnek, vlijeme sterilovaná rajčata a 5 minut povaříme na mírném ohni. Přidáme olivy, dochutíme solí, pepřem, přidáme polovinu usekaných bylinek, směsí přelijeme opečené kuličky a společně dále pečeme.
4. Během pečení občas podlijeme trochou vody. Pečeme asi 15-20 minut.

labu77

Ahojte baby. Ja mám dnes vitamíny. Dala som si hrušku, kúpila som si grepový džús a mám ešte jablká a banán. Teraz si ale dám čaj. Večer idem na bosu, ale po včerajšom behu po neznámej trati :)), behala som medzi kríkmi a .. no hroza, a bolia ma z toho nohy:(

Lucinkaaaaaa

Chcem sa opytat,ci nemate strach,ze ked skoncite s dietou,tak naspat vsetko priberiete.Nemal by sa skor zmenit styl zivota a dodrziavat urcite zasady ako nap.nemiesanie sacharidov a bielkovin dokopy?
Mam pocit,ze ak clovek prestane drzat toto stravovanie a zacne jest normalne teda maso a zemiaky, sladkosti, hranolky,takze vaha pojde opat hore.
Poznate pripad,ze by za mesiac neschudol nikto ani gram?

brnka1110

ahojte dievacata,

ako sa vam dari s dietkou? CO budete dnes papat? mne sa zase vcera nejaky maly prehresok podaril tak som teraz taka nastvana na seba ze hruuuza.....

atam

kikaaa:
ze si vcera nemala prvy,ale druhy den diety,tak som myslela,ze si nezacala,chapes?dnes co???mas uhlohydraty,vsak?ja si idem dat skroby...

atam

kikaaa:
tak a je den za mnou,mala si ryzu???takze si nezacala,ale mas druhy den,vsak?ja som tento den zvladla perfektne,ranajky ovocie,obed som nestihala a na veceru som si dala zeleninu a kusok syra,zajtra mam skroby....

labu77

ahoj baby, tak ja som si namiesto dezertu dala chleba s medom. Možno som niečo porušila, neviem, ale mala som chuť. A teraz si to idem vybehať..

Tak a čo vy? ako pokračujete?