Da sa alergia uplne vyliecit?

Príspevok v téme: Da sa alergia uplne vyliecit?
michaelav

mam otazocku, da sa alergia vyliecit? doktorka mi povedala ze nie, len sa da liecit,.. alergiu mam uz rok aj pol, brala som lieky zodak, potom mi uz bol slaby a beriem aj aerius, oba lieky som musela brat kazdy den, bez toho som ani z domu nevysla, lenze stale som presvedcena ze to nieje alergia. Pred pol rokom som bola chora a brala som antibiotika, odvtedy beriem oba lieky len raz za tri dni, ale v pohode vydrzim aj tyzden, co bolo predtym nemyslitelne,, vie mi povedat niekto ze preco? a ci by sa tak dalo tej alergie zbavit,???

vevericka

ano presne..no ved staloral bol (alebo mozno este je)na to zalozeny..najprv sa davali kvapky s malou koncetraciou a postupne sa zvysovali..neviem, ci to vsak kazdemu takto pomoze.. mne pomohlo..

RNG

nuz niekoho telo si na tie alergeny navykne, stane sa viac odolnym(desenzitizacia je vlastne na tom zalozena, a nemusi byt injekcna, ale priamo aplikacia alergenov z prirody otuzi-zodolni telo proti nim)

vevericka

ano mne to vedy prvykat prepuklo..potom som kazdy den smoklila a opuchala aj, ked som nebehala po obilnom kvitnucom poli..alergologicka mi dala zirtec a ten pomahal, nemala som nadchu ani nic nesvrbelo..pototm prisla so staloralom(bol namiesany presne podla toho, na co mi vysli testy), ze by mi to malo pomoct az tak, ze nebudem musiet brat nic.. pomohlo..od 13. neberiem nic ,ani kvapky ani tabletky ani samotny staloral..

RNG

prepuknutie alergii velmi zalezi od davky alergenov. Mnohi ludia by ich mali, keby boli vystaveny masivnym davkam. Na stastie povacsine dnes ludia ziju dost daleko od alergenov, takze nemaju tie brutalne prejavy. Ja sa pamatam v detstve som sa raz nahanal s deckami medzi riadkami kvitnucej kukurice a zmenil som sa tiez na cinana. Odvtedy som nikdy take nic neurobil a dosial som taku reakciu nikdy nemal

vevericka

ja som brala staloral..pomohol mi od zakladenj skoly som nebola u alergologa a nemam ziadne problemy..mala som alergiu na prach, pel trav, ambrozie a kadejakych rastlin..ked som mala asi 5 rokov, mi to prepuklo najviac..boli sme vonku a prave kvitlo obilie, ja som sa vratila s tym, ze ma palia a slzia oci a nos..az v zrkadle som videla(aj ked pre opuch tazko), ze mi vsetko spuchlo, z oci som mala male strbinky..teraz ani neviem kedy, co kvitne ..mam pokoj..

RNG

zialbohu tak ako ostatne prostriedky, vcitane doplnkov, nic nepracuje pre 100% ludi. Desenzitizacia(zodolnenie) pracuje ale pre znacnu cast ludi, zialbohu sa pri tom davaju priamo do tela rozne latky, co nie je celkom bez bocnych nasledkov.
Ale co s tymi, ktorym to nepomoze?
Tym treba potlacit prirodzenu imunitu?Potom nemaju imunitu ani na rozne choroby a to si nemyslim ze je spravny krok, hlavne ked su prirodne prostriedky, ktore tak isto pomahaju pri alergiach ale bez akychkolvek skodlivych ucinkov, tj ako prave potravinove doplnky.