Seretide inhaler

llek

Busenie srdca, tzv paplitacie je subjektivne vnimanie zrychlenej cinnosti srdca. Niekto moze mat zrychlenu cinnost srdca a neciti sa zle a niekto moze to iste vnimat ako neprijemny pocit. Vysvetli svojmu muzovi, ze on je muz, ma inu hmotnost ako ty, ma trochu ine receptory, ty si zena, mas inu hmotnost a svoje vlastne receptory. Na teba ten liek posobi inak ako na neho a inak to citis. Preto on busenie neciti a ty ano.

Lulu2011

ja viem, citala som to, ale muz sa ma snazit presvedcit, ze som si to vsugerovala, ze jemu zo Seretide nebolo nic

llek

Seretide inh. obashuje 2 latky, malu davku kortikoidu flutikason a malu davku semeterolu. Obe maju za ulohu zabezpecit aby boli priedusky otvorene. Prave ta druha latka moze u niektoych citlivych pacientov vyvolavat pocit busenia srdca. Opat sa treba poradit, ci nie je iny preparat, ktory ma trochu ine zlozenie a nesposoboval ti tieto tazkosti. Kazdy z nas je jedinecny clovek, ma svoje vlastne bunky a receptory, preto kazdy moze na lieky reagovat inak. Treba inak citat pribalove letaciky, nasla by si tam medzi moznymi neziad ucinkami aj busenie srdca.

llek

Aj ked sa udava, ze zo Seretide a z mnohych inych inhalacnych kortikoidov pacienti nepriberaju, prax však ukazuje, ze je mala skupina pacientov, ktori su zrejma extremne citlivi aj na tie nizke davky kortikoidov a priberu. Realne taki pacienti su,hoci je ich malo, treba sa poradit s pneumologom, ci by u teba neskusil nieco ine

Lulu2011

mne z neho busi srdce, ma niekto este tento neziaduci ucinok? je to hrozne neprijemne, hoci pomaha na to, co ma :(

fnuk

ja tiez beriem seretide uz par rokov a nepribrala som od toho...ja mam take skusenosti, ze clovek najviac priberie z nepravidelnej stravy:)