Moje dieta je agresivne

Príspevok v téme: Moje dieta je agresivne
MAJAMI

moj syn nie stále,ale vela razy sa stáva,že je agresivny,má len 7rokov a je hyperaktívny a má potvrdené aj ADHD.Viem,že je to porucha správania a vela vecí s tím suvisí,chodíme aj na sedenia ku psychologičke,ale tie nepomáhaju nechcela by som ho dat na lieky smeruje to k tomu,ale narušuje sa náš vztah.Lubim ho ale slovne na mna stále utoči normálne je ako v tranze niekedy vrieska, vykrikuje,snažím sa to zvládat ale nejde to už som s toho na nervy,normálne akokeby zmení hlas začne hovorit tvrdo a neovláda sa. neviete mi niekto poradit?

jajka001

ja vam poviem, ja ked som hladna, tiez som nervozna. mam hypoglykemiu, takze ked mi klesne cukor je mi na odpadnutie, a som neprijemna. urcite to vela z vas pozna. takze ked vravis ze si si vsimla, ze sa to stava casto ked je hladna - naozaj pozor na tu stravu. je to dôlezité. prípadne, vezmite ju na vysetrenia k doktorke.

srdiecko1

Dani,aj my sme mali jeden cas taketo obdobie,ale z vlastnej skusenosti ti pisem,ze casom sa to uplne vytratilo.Riesili sme to tak,ze ked ten "vybuch zlosti" pominul,vzdy sme sa so synom porozpravali a vysvetlili mu,detskym sposobom,ze mamu a ocka to boli,ked im povie taketo nepekne veci a ze ludia,ktori sa maju radi by si take veci nemali rozpravat,dalej ze ked nieco chce,tak sa to da aj inak povedat a nie hned vyvadzat a plakat,ved sa mame radi,tak sa dohodneme......Urcili sme synovi urcite hranice,ktore samozrejme na zaciatku velmi tolerovat nechcel a daval to patricne najavo,ale casom sam pochopil,ze takymto spravanim nic nedocieli,takze tie jeho vybuchy boli stale ojedinelejsie,az sa uplne vytratili.

muc

lenze deti vedia byt aj poriadne vybyte mrchy! pouraza rodicov a potom sa pride ospravedlnit??? no, asi dobre vie, ze toto vyborne plati na vas a vie ako vsetko vyzehlit....
nastastie osobnu skusenost nemam, tak neviem objektivne posudit, ale moj subjekt. nazor- tiez som za to, aby sa urcili jasne pravidla a dieta vedelo kde ma svoje hranice a ze ked ich prekroci, tak nebude na to stacit ospravedlnenie, ale bude to mat trochen bolestivejsie nasledky.

jajka001

preto pisem ze strava a rezim su dôlezité. maly je tiez horsi ked je hladny, ked je unaveny, alebo ked ho niekto nadzga sladkostami potom je ako sto certov.
a treba davat detom zdrave jedlo, aby sa energia uvolnovala postupne.

dani8

ja mám podobný problém so 6-ročnou dcérou. ako sa hovorí niekedy je ako sto čertov a vzápätí je ako med! ale u nás sú to skôr asi hormonálne výkyvy. má predčasnú pubertu, ale lekárka to zatiaľ nejako nerieši, len čaká ako sa to bude vyvíjať! a my znášame tie jej výkyvy nálad! ľahko je povedať, že tomu treba predchádzať! napr. sme si všimli, že sa to často spúšťa, aj keď je hladná, ale keď sa to už spustí, už sa to nedá zastaviť! a čo ju mám ja v kuse niečím napchávať aby ona nedajbože nebola hladná a nespustilo sa to? to si myslím, že nie je riešenie! najhoršie je že keď to u nej začne, tak je veľmi zlá, urazená, nahnevaná a vykrikuje nám ako rodičom všeličo, čo asi niktorí rodič nerád počúva. ale keď ju to prejde, sama sa príde ospravedlniť a chce to niečím napraviť a vidím na nej, že ju to veľmi mrzí.....myslím, že ani ona sama za to nemôže, pretože ona sama to asi nejako nevie v sebe regulovať, a je to naozaj veľmi veľmi ťažké aj pre ňu a aj pre nás ako rodičov. tiež chodíme k psycholog. a jej názor sa úplne odlišuje od toho, čo má doktorka.....
viem, MAJAMI, že som ti asi nepomohla týmto príspevkom, ale aspoň vieš, že nie si sama, a úplne chápem čo prežívaš a viem aj ako ťa to určite trápi, pretože aj mňa to trápi, a hlavne tá bezmocnosť, že nevieš čo s tým, aj napriek tomu, že robíš všetko preto, aby sa to upravilo.....držím palce!

radca

Suhlas s Mirou. Davaj mu ovela menej cukru.Nepit sladene vody, ani vselijake maskrty. Z toho su vacsinou deti hyperaktivne , aj agresivne. Dalsia vec je vychova.

alz-bee

Ja sa ani necudujem, ze v dnesnom svete su uz podaktore deti vyslovene zle (nenarazam na to tvoje MAJAMI, ale tak vo vseobecnosti)...clovek si ani neuvedomuje, kolko zlych "energii" okolo nas prudi z mobilov, z internetu, pocitacov...a potom, ze preco je ludstvo take zle? Podla mna tie "energie" ludi neskutocne ovplyvnuju..Kedysi to bolo uplne ine...nebolo tolko mobilov, pociatce boli v domacnosti skor vynimka ako pravidlo, no zialbohu svet napreduje dopredu neskutocnym tempom a mnohi sme nervozni "bez" priciny...My mame za domom skolku a ani ma to uz neprekvapuje, ked tam decka po sebe vykrikuju-zabijem ta a ucitelky na ne ziapu tiez...Ja som sice este mlada na zalozenie rodiny, ale po pravde-zrejme do takehoto sveta by som dieta ani nechcela priviest..bude to stale len horsie a horsie...

jajka001

ono to liberalnym usiam neznie prijemne, ale tiez mam ten nazor, ze radsej par po zadku ako problemy cely zivot :)
ale ADHD je porucha a tam myslim ze bitka moze velmi ublizit pretoze tie deti si nemusia uvedomovat, co robia. naucit sa tym zachvatom predchadzat - ale nechcem tu mudrovat pretoze osobnu skusenost nemam. zase ustupovat detom len preto aby bol klud to tiez zas nie.

RNG

Spravna strava je jedna stranka,
druha je disciplina. V armade vcedeli zlomit a urobit poslusnymi aj tych najvacsich vagabundov , nasilnikov a kriklunov. Lez na to je treba zelezna ruka a pri dnesnych vychovnych systemoch je to prakticky nemozne. Ja som zastancom osvecenej metody"med a bic" tj v prenesenom zmysle, lebo sam som nikdy dieta neudrel, len som ho svojim spravanim dokonale presvecil, ze ked prekroci urcite hranice, tak bude velmi telesne potrestany.
Moji rodicia vzdy tvrdili, ze ked nepracuju usi na hlave, tak treba "stimulovat usi na zadku", a mali pravdu.