JEST 3x alebo 5x DENNE?

Príspevok v téme: JEST 3x alebo 5x DENNE?
balejka

Jest 3x alebo 5x denne?

Pokazime nieco tym ze budeme jest 3x namiesto 5x denne? Nedokaazem do seba natlacit 5 jedal. Vtedy na nic ine nemyslim, len sledujem hodinky a rozmyslam ze co si mozem a nemozem dat.

Podla mna jest 3 krat staci, pokial je to tiez pravidelne.... ale chcem aby sa vyjadrili ti co sa fakt vyznaju... nech teda viem ci mi to nepokazi vsetky snahy o chudnutie...

poliewoocka

Pridam svoj nazor, mozte aj nemusite so mnou suhlasit.
Kolkokrat denne je idealne jest?
Zalezi to od vasho rezimu. Niekto vstava o 5:00, niekto o 9:00 a pod..niekto ide spat "so sliepkami", niekto okolo polnoci.
Nemali by ste sa zamerat na to, kolkokrat, ale CO a KEDY.
CO: od rana do vecera znizovat podiel sacharidov a zvysovat podiel bielkovin. Tj, na ranajky komplexne sacharidy ako vlocky, celozrnne pecivo a pod v kombinacii s jogurtami, cottage cheese, ovocim, zeleninou a pod. Desiata, obed..podla vlastneho racionalneho uvazenia..vecera? Bielkoviny, nemastne v kombinacii so zeleninou.
KEDY? Kazde 4-5 hodin. Po takomto case je zaludok pripraveny na travenie dalsej potravy. Ak totiz kombinujete rozne druhy jedal a zobkate cely den, zaludok je zmateny a nedotravi jedno jedlo, zacne sa zaoberat druhym a takto vznikne bludny kruh. Bazalny metabolizmus si zvysite sportovanim, dodrziavanim pitneho rezimu..a nezabudnut na ranajky! Tie su zaklad.
:)

sandraaaaaaa

no wed jasne ja som uvadzala to nezdrave ale zrychlit metabolizmus sa da ovocim zeleninou,sak to je jasne si kazdy den pisat ze co si zjedla oproste si stanovit ze na ranajky toto obed toto a vecer toto:D a ak si mezd tym hladna nieco male a nemas problem podla mna

max.gluteus

sandraaaaa: Blbost neni jedno kedy jes a co jes. Vies co je bazany metabolizmus a ako sa da ovplyvnit, plus vies aky ma vplyv nahle zvysenie inzulinu? A nauc sa pisat a nepis ako krava.

nikol84

Sandra-ano, to je pravda, co pisete...ale v skutocnosti to je velmi tazke (priam nemozne) zistit, ze clovek za den kolko kalorii vyda zo seba..to skor zisti, ze kolko prijme, al to je tiez na nervy, ja by som tak nevedela zit, ze co zjem, sledovat co kolko kalorii obsahuje a pisat si to na papierik, ved by ma z toho kleplo..

sandraaaaa

balejka:mam uz co to nastudowane a precitane o chudnuti powjem ti jedno to je uplne jedno co jest,a kolko zjes ale musi platit pri chudnuti,ze wiac vydas ako primes,teda ty jes hocco taky blby priklad ale mozes ja newjem dva keksiky za den to mas 2000kj a to ryhclo spalis,ale sa mozrejme ze to jedlo ma byt vyzivne a plnohodnotne takze je jedno ci rano si das jogurt obed dake zemiaky vecera napr,ryba to mas malo kalorii alebo schudnes aj ked zhresiis ja newjem alebo to je jedno ako casto jes si myslis ze deti v afrike napr jedia 5krat denne malo fakt riadn sa bvlastnym telom a jezd ako ti to vyhovuje 4 krat aj 8krat denne pre mna za mna:Dpokial sa w mestis do toho ze vydas viac ako primes

nikol84

balejka, ale to je individualne...u niekoho mozno ze jedenie 5x je idealne a tak dosiahne lepsi efekt pri chudnuti a u niekoho zas vtedy, ked je 3x...a ked chces chudnut, budes jest iba 3 krat a vacsie porcie?...to podla mna asi nie je najlepsi vyber...a aj sportujes?..lebo ked hej, tak 3x jest a pomenej ti nebude stacit...hm?...a si si ista, ze by si si nezvykla na to postupne, ze jest 5x za den?...

balejka

nepochopili ste :)

mne ide o to ci to ma rovnaky efekt na chudnutie ked jem len 3 krat...
nepytam sa vas ake dobre ucinky ma jedenie 5x, pretoze skratka 5x denne jest nemozem...

cosmicka

castejsie mensie porcie , asi tak max 5 krat denne to je moja rada , a funguje to , sice trva kym si na to clovek a jeho organizmus zvykne ale kilecka pojdu dole neboj nic , nenacahdzam vyznam v jedeni do syta az kym neprasknete ,a stym zuvanim to je podla mna blbost , naber si poriadnu porciu na obed a zjedz len polku z nej , druhu zjedz ak pocitis ze si telo pyta zase , tak asi o hodku dve

nikol84

ja suhlasim s vikinkou...tiez to tak robim, ja jem 5-6krat denne, ale nie tak, ze sa napchavam az dovtedy kym mi nie je na odpadnutie...skratka vzdy len menej, tolko, aby som necitila pocit hladu...a tiez mam vela pohybu a mam 177-60..a citim sa tak fajn...tiez si myslim, ze co napisal "hlad" tak to nie je zdrave ani normalne a urcite nevydrzi tak dlhodobo, jedine tak, ze bude rest "iba" raz za den, ale to od rana do vecera v kuse...takze tak...