Mzdy sestier

Príspevok v téme: Mzdy sestier
oknaj

Dobrý deň,
úspešne som ukončil vysokoškolské štúdium štátnou bakalárskou skúškou v odbore ošetrovateľstvo, takže môžem vykonávať povolanie zdravotnej sestry/ v mojom prípade brata/. Chcel som sa ale spýtať na platové podmienky tz. koľko ako čerstvý bakalár môžem dostať, ak by som robil toto povolanie??

oknaj

severanka díky za podporu
ja ešte sam neviem kde skoncim, životopisy rozposlané, tak aby som mal aspoň nejakú predstavu ako sa to platovo pohybuje, zatial díky

jul

ozaj, v Blave snad aj viac, viem ze je tam velky nedostatok sestier, tak ich lakaju ako sa da. Nedavno bol ale clanok v Zivote o sestrach z nemocnice tusim v Topolcanoch ci kde, proste mala okresna, a tam mali platy v cistom okolo 11 :(

jul

podla toho, v ktorej nemocnici. Vo fakultnej to vyjde asi 16 tis (Sk :) ) v cistom pre zaciatok, v ostatnych aj menej.

RNG

oprava "sestriaci"
Ale spravny termin je osetrovatel/ka. Sestricka je stary termin prevzaty od mnisiek-osetrovateliek

RNG

Muzi su poptrebni ako "sestriciaci", lebo niektorych pacientov s vacsiou vahou nestacia male sestricky zdvihnut, pripadne ani prevratit. Hlavne geriatria, kde su nevladni pacienti ich potrebuje ako sol.Tiez zachranari.

severanka

technéciumTc: chujovinu? tak toto bolo chrapúnstvo ... je to krásny odbor, a je fakt obdivuhodné, že nejaký muž sa rozhodol pracovať ako ošetrovateľ... ak by nebolo zdrav. sestier a bratov, tak by bolo v nemocniciach veľmi smutno...samo, že sú aj tí horší ošetrovatelia, ale je super, ak to niekto chce vykonávať, takúto prácu...

OKNAJ: máš moje sympatie...drž sa