Intolerancia laktozy - čo môžem jesť?

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy - čo môžem jesť?
mankosovina

Dobry den, moja zakladna otazka je, kde vsade je laktoza, co vsetko o nej viete, aky sposobom ju mozeme z potravin odstranit?

Tak da sa laktoza odstanit napr. prevarenim mieka? Alebo mlieko, ktore pouzivame na kolace alebo palacinky... Aj ked to dam upiecst, stale tam bude? Pytam sa preto, lebo viem, ze laktoza nie je v joogurtoch, syroch a kyslom mlieku.

Dokonca aj lieky, ktore obsahuju tuto zlozku su pre mna horor, mozete mi k tomuto problemu povedat aj nieco viac alebo odporucite nejake odbornejsie knihy a stranky? dakujeeem :)

taiko

@domca369111

A s cim konkretne potrebujes pomoct? Kludne mi napis na majl, ak budem vediet, velmi Ti pomozem, alebo poradim. Mam iste skusenosti, lebo moja zena ma podobny problem. Ako som uz pisal, nejake info mozes najst aj na www.jedloakopriatel.sk

ozvi sa, veci nie su az take hrozne ako na prvy pohlad vyzeraju :-)
taikoThe

sssisssa

ludia poradte mi mam intoleranciu laktozy a mozno ani neviem este co... co si mam vysimat na vyrobkoch, je mozne ze z obycajneho jedneho cukrika z dezertu na druhy den prezijem strasne krce a bolesti s hnackami a krvou????

joni_

ja kupovavam v bio obchode alebo aj v COOP jednote taky puding z ryzoveho mlieka Sivacek, je celkom dobry, byva asi 5 prichuti a vsetky mi chutia. Byva aj sojovy jogurt, ale ten mi velmi nechuti, zavisi od vkusu...

Deee

Viem, ze napriklad billa ma produkty MINUS L, su to nejake bezlaktozove syry a tusim aj mlieko a maslo som tam videla, taky modry obal

RNG

Laktazan nespecifikuje, kolko obzahuje laktazy, tj ako je na laktozu ucinny. Dnes je na trhy hromada produktov obsahujucich enzym laktazu, niektore len v kvantitach 1000 FCC ALU,
niektore specificke na laktazu az do 9000 FCC ALU, ako napr produkt firmy Natural Factors.
Bezne obchody(supermarkety v USA) predavaju aj vyrobok Lactaid, pomerne silny(3000 az 9000 FCC ALU na tabletku/kapsulu), ale osobne som skor za Natural factors, pretoze ma menej e-ciek.
Predava ho hromada obchodov na nete, napr
Luckyvitamins.com
Houseofnutrition.com
iherb.com atd.