Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?

Príspevok v téme: Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?
elemen05

Ahojte. Mam 14 mesacnu dcerku a vsetko sa to zacalo pred mesiacom...2 tyzdne som chodila s nou k lekarke, lebo mala sopliky, ale z vyterov sa vraj nic nepotvrdilo tak to nechala tak...a nic nedavat...proste asi to malo same ustupit. Za par dni mala dostala taky silny zapal dychacich ciest, ze nemohla poriadne ani dychat.Tolko hlienov co sme jej odsavali som este ani nevidela. Na pohotovosti nam predpisali Nurofen (mala teplotu), Fenistil, Pamycon, Sroptussin...tak sme jej to davali 6 dni podla rady lekarky. Mala sa z toho ako tak dostala ale nebola este uplne v poriadku. O 4 dni sme sa mali ockovat ale ja som nechcela, pretoze som videla ze este nie je zdrava a tak nas nasa lekarka na poslednu chvilu po 3 tyzdnoch trapenia poslala na krcne. A tam zasa naordinovali Trifed, Otobacid (pritom zapal usi nemala), Olynth, a este kazala aj Fenistil, ale ten som malej nedala...myslim, ze Trifed je uz sam o sebe silny. Ale zacala zvracat po tom sirupe.Na pohotovosti sa tomu lekarka divila, ze aj fenistil nam dala k tomu.Uz dva dni bola podrazdena, nejedla a nepila tak ako inokedy, malatna, motalo ju.Dnes mi cely den zvracala. Zasa pohotovost a aj podozrenie ze to ma z tych liekov a zhrozenie, ze po 4 dnoch pauzy vystriedala takmer 8 druhov liekov, z toho jedno antibiotikum. Niet divu ze je teraz v takom stave.Som nahnevana a rozhorcena! Lekari vobec premyslaju nad tym, co detom popredpisuju a ci im to neuskodi inak??Asi nie!!! Uz im neverim, pretoze teraz kym si ju dam \\\\\\\\\\\\\\\"dokopy\\\\\\\\\\\\\\\" to este potrva. Zatazeny organizmus a nechut jest jej na zdravi veru nepridal. Kde to vlastne zijeme??? A mame byt stale ticho a poslusne sa prizerat na mudre slova, ktore nam velmi nepomahaju. Ak to citate aj vy milí lekari, ruku na srdce ...kde sa podel vas hipokrates...?!

delphia

majuska napr. taky Ambrobene sirup si kludne mozes kupit na volno v lekarni, nemusi ho predpisovat lekar. a pomozes nim dietatu vykaslat hlieny.
myslis, ze dieta, ktore ma stazene dychanie a dusi sa, alebo jeho rodica zaujimaju nejake odmeny lekara, alebo naopak, chce cim skor liecbu, ktora ulahci jeho dychanie..?! mas nejake info o motivovani lekarov farmaceutickym priemyslom, ale v tomto pripade to spominas nie v najlepsom spojeni...
ide totizto o lieky, ktore sa podavaju na zvladnutie akutneho zapalu a stavu choreho a predchadzanie zhorseniu ochorenia.
to, co ty popisujes su skor lieky, ktore nie su urcene na zvladnutie akutnych stavov, ale lieky, ktore priamo nezachranuju zivot- napr. antikoncepcia, vakciny,...

numero1

Lekarka naordinovala dievcatku lieky spravne.Pre druhy raz by si sa mala drzat pokynov lekarky a nebola by si svojej dcere zhorsila zdravotny stav.Potom sa nestazuj,ze dcerke sa pohorsilo,ked si jej nepodavala predpisanelieky.

majuska_

aaaaaaale... ber to tak, ze ak nejaka firma vyrabajuca liek slubi velku dovolenku pre lekara a jeho rodinu, ak bude lekar predpisovat ich liek, tak im je totalne jedno, ci liek berie tvoje dieta alebo 18-rocne...

delphia

modracik evidentne nemas ani paru o tom, co su to za lieky. nakolko ide o zapal hornych ciest dychacich, tak ide o kvapky do nosa, sirup na vykasliavanie hlienov, antihistaminikum na ulahcenie dychania a kvapky do ucha. ak by sa nic z toho nepodavalo, tak uz dnes mohla mat mala zapal prinosovych dutin a aj dolnych dychacich ciest- priedusiek, pluc.
ano, treba zvysovat imunitu a vyuzivat skor vyzivove doplnky, ale ked dieta je uz chore, dusi sa a ma vysoke teploty, tak chcela by som vidiet rodica, ktory by podaval v takom stave dietatu jedine vitaminky... nastastie nik normalny dobrovolne nehazarduje so zivotom svojho dietata. mimochodom pri virozach su caste laryngitidy, no a zial, pri tomto ochoreni hrozi aj zadusenie dietata. tak teda su ochorenia, ked na ich zvladnutie staci citron, med, vitaminy a cajik, ale su aj take, ked dokonca dieta musi byt aj hospitalizovane.

ifka1

mamicky olizuju cumliky svojim detickam,lyzicky, dychaju im svoje bacile do tvare, podavaju svoje deticky starym rodicom, kamaratkam, kadekomu na ruky.vsetko toto nadychaju deti do seba.kedze este maju slabu imunitu, nedivte sa, ze vam soplia, su casto chore.

modracik

Vážení, každý liek Vám oslabí imunitný systém a má vedľajšie účinky.Nečítate príbalové letáky?Z oslabenej imunity a vyničenej črevnej fluóry antibiotikami,ktoré predpisujú už malým deťom je potom toľko onemocnení, že sa z nich nedostanete do konca života.Veď uvážte,že chodíme odmalička k lekárom a pozrite sa , koľko starých ľudí tam doteraz chodí,! Tak ako sa liečime?Pri niektorých vážnych ochoreniach sa nezaobídeme bez antibiotík, ale k tomu rozhodne patria prírodné produkty, ktoré dokážu eliminovať ich nežiadúce účinky.

:( :P

Myslim, ze to beries prilis ciltivo.Vsetky lieky,ktore spominas su uplne v pohode.Ziadny z nich ti dieta neotravi ani nic podobne. Lekarka vie preco to predpisuje.Tak naco potom chodis furt na pohotovost,ked neposluchas pokyny lekarov.Kazdy z vymenovanych liekov ma svoj zmysel!

jaaaaaa

Keby si davala dcerke lieky,ktore jej lekarka naordinovala,mohla si sa vyhnut jej zhorsenemu zdravotnemu stavu a nie ze teraz lamentujes,ze kolko hlienov si jej musela vysat odsavackou.Keby si jej davala fenistil,ako jej naordinovala lekarka,tie hlieny nemuseli byt a zdravotny stav dcerky mohol byt dnes uz celkom iny-lepsi.