Suchare / polystyren

max.gluteus

pytam sa: To som rad. :) Ale odporucam skor kupovat znacku racio. Pretoze u inych som sa stretol s takym sajrajtom v tom, ze to moje chutove bunky odmietali akceptovat. Napriklad kupoval som znacku ktoru prezentovala tesco ale jedneho dna som sa stetol s takou chutou ako keby dosla myska a ogrcala ci osrala ten platok ktory som jedol. Chut hodna dogrcania a tam sa stratili aj moje buduce vyhliadky do investovania tej znacky. Mozno budes mat stastie nie ako ja.

max.gluteus

Vytiahol som tuto temu do povedomia len preto ze oznacit tie chutne chlebiky za humus je neco co je z rozporom z mojimy chutovymi bunkami. Okrem toho jeden platok obsahuje vecinou 8 g sacharidov co je nic z porovnanim z rozkom ci chlebom. Osobne si neviem predstavit diety bez tychto chlebikov.

lencok20

o kalorickych hodnotach vela neviem, ale podla mna ja zanedbatelny rozdiel medzi platkom chlebika a jednym polystyrenovym chlebickom. zato vyzivova hodnota je, ako som ti spominala, pri chlebe ovela vyssia.

pytam sa

nejde mi moc o "zdrave" ale skor o kaloricke :)
1 suchar ma 14-20 kcal a chleba ci rozok ma ovela viac tak ako to ze je vraj pri diete lepsie normal pecivo nez suchare? z akeho hladiska?

lencok20

neviem presne porovnat kaloricke hodnoty oboch potravin. ale mozem ti povedat, ze tie polystyrenove chlebiky nie su az takou zdravou alternativou. celozrnne produkty su podla mna najzdravsie - slnecnicovy chlebik, kornspitz, cerealny rozok... obsahuju aj vlakninu potrebnu na travenie.

poliewoocka

Aj pri tychto "dietnych" vyrobkoch si treba davat bacha, castokrat je kaloricka hodnota vyssia alebo rovnaka ako pri beznom pecive, avsak vyzivova hodnota voci bielemu pecivu a pod. je neporovnatelna.