Ako sa posiela balik?

:-Pbebe

zabal balik na neho napis adresu adresata aj odosielatela vypis k nemu sprievodku ...previaz motuzikom a na poste povedz ako ho chces poslat a hotovo...

panča

inak ak si to este neposlala, tak na poste si mozes (post shop) kupit hotovu krabicu na balik.stoji par korun :), teda Eur a len to trosku prelepis izolepou (pre vlastny dobry pocit). Vsetko na tej krabici mas predtlacene-miesto na adresata (komu to posielas) a miesto na odosielatela ( TY _vlavo hore). Pod odosielatela sa pise aj suma, ak si chces balik poistit -odporucila by som ti to. pri prepazke si vypytas sprievodku na balik, vypises do nej udaje (odosielatel, adresat) -odvazia, zaplatis a ides ta het.sprievodku si odloz, je to doklad o odoslani balika

CMu_Q

mno baliaci papier kupis isto v papiernictve, neviem ci aj na poste, ale my doma mame obrovske zvitky tych papierov, takze to nikdy nemusim riesit :) ... no a musis samozrejme vypisat podaci listok (daju ti na poste pri zasielani balika, alebo mozno mas aj doma), to znamena na nom vypises tvoje kontaktne udaje (odosielatel), a kontaktne udaje adresata. Medzi udaje patri normalka; meno, priezvisko, adresa, mesto, PSC ...a spolu s balikom tento papierik das na odoslanie (posta) .... v pripade ze balik je tazsi nez 2 kg, treba ho previazat motuzom :)

do 2kg sa plati 1,63€ ... mozes si aj balik poistit, to je nejakych 16SK naviac.... treba si to zistit na poste, alebo na webovej stranke posty....

datel

kolko mas rokov ja mam 49 a tiez som posielala balik a vsetko vypisali na poste tak sa neboj povec ze to nevies a oni ti pomozu