Chronicky zapal zaludka

[zruseny12]

ked si ho nasla,tak asi ano...ja pijem ten SKOROCEL...ale sak aj NECHTIK JE URCITE DOBRY.../mozno je tych byliniek viac/a je to aj individualne,tak skus NECHTIK a uvidis...
ja som pila aj caj z PUSKVORCA na zaludok,JE HNUSNY,ALE POMOHOL.../kupis v lekarni/

[zruseny12]

na caje sa pozri...
daj si do googla ZDRAVIE Z BOZEJ LEKARNE...
tam mas rady,AKE CAJE SA POUZIVAJU PRI TAZKOSTIACH ZALUDKA A TRAVENIA...
caj zo SKOROCELU KOPIJOVITEHO CISTI ZALUDOK...

RNG

nuz zrejme my mame ine zakony. Mne tie enzymi a kyseliny pomozu aj pri doslova obzrani.
A kedze si ich ty nevyskusal, tak nemozes povedat nic z vlastnej skusenosti.
Inac privela jedla je tak ci tak skodlive a mal by si sa tomu vyhybat, ak nechces mat rozne ine problemy okrem "kyselin"

A to teoretizovanie je len mlatenie prazdnej slamy, na to ja nemam cas, takze uz neadresuj na mna otazky v tejto teme, prosim

AdamKrt

RNG:

ale ja sa nebranim novemu nazoru, len som nedostal odpoved na to, preco mi pomoze neutralizacia kyseliny, ked tvrdis, ze je to zapal, alebo plyn a ono to neni jedno ani druhe ? To by ta soda nepomohla... Ved to je jasne uz ziakom ZS po vyucbe chemie.

Takze ako to moze pomoct - ked soda NEMOZE ovplyvnit plyn, ani zapal ??? Prosim odpoved...

Mozem mat akekolvek enzymy, ci pripravky, ale ak mam vela tuhej stravy a malo vody, tak jednoducho so zaludkom pri velkom mnozstve potravy zakonite MUSI byt problem. 1+1 su 2.

RNG

adam, ja sa vam snazim pomoct. ASle ked ste o "svojej pravde presvedceni" niet tu o com dalej diskutovat.Len si pekne berte tie chemikalie a trpte.Je to vase vlastne telo a teoreticky mate pravo si ho znicit podla vlastnej vole.

AdamKrt

RNG: ale ved ja netvrdim, ze to nemoze byt tak. Ale ja s pazerakom nemam problemy, mne sa to tlaci malokedy hore /to az ked sa extremne najem/. Ani zaludok ma nebolieva normalne, iba ak zjem toho vela a urobi sa vela kyseliny.

Keby som si dal sodu a neprestalo ma to boliet, tak chapem, ze to je niecim inym. Ale ak ma to prestane boliet, je jasne, ze kyselina bola neutralizovana. Cize neni vsetko len o infekcii. Keby som mal infekciu, tak mam NONSTOP problem a tlaci sa mi to do pazeraka, co sa mi nedeje. Ale ja jem poriadne porcie /niekedy/ a vtedy sa to zvykne stat... Cize U MNA je to kyselinou v zaludku. Ziadny zapal nemam, mal som robene pred rokmi aj vysetrenie zaludka z vnutra. Vtedy som maval problemy so zaludkom pre skolu /nervy/...

roman08

pre RNG aj pre adama no takze pisal som asi pred dvoma mesiacmi do temy pre rng tiez ze mam problemy s kyselinou rng mi napisal to co sa uvadza aj tu pisal som vtedy ze mi robili cca 10-12 rokov dozadu aj vysetrenie ktore sa uz dnes nerobia tenka gumenna hadicka nasunuta do zaludka asi kazdych desat minut pomocou striekacky vytiahnutie stiav zo zaludka trvalo to asi hodinu pocas celej doby som mal hadicku zavedenu v zaludku takze dost neprijemna vec. vysledky potvrdili aspon tak mi povedal doktor ze kyseliny mam pozehnane.teraz ma moj lekar dovolenku do konca mesiaca ale ked mu skonci tak tam zajdem mal by som mat ten papier zalozeny v karte potom sem napisem ake boli namerane hodnoty. chcem este napisat ze ja som mal problemy s kyselinou dlhe roky tak ako aj rng podotykam maval som kyselinu t.j.kysla chut v ustach pravidelne ked som sa najedol vzdy rano ked som sa zobudil alebo aj cez den ked som si lahol a som sa zobudil kysla chut v ustach niekedy taka silna ako keby som si vyzmykal citron.palenie zahy bola u mna velmi zriedkava vec tak raz za pol roka aleb o 5 krat do roka vzdy som mal ale palenie zahy ked som napr.ryloval v zahrade.bolo to take neznesitelne ze som to zapijal studenou vodou potom ma na chvilu v hrdle chladilo normalne som citil ako mi tu vodu tlaci hore.gastroenterologa som mal dobreho ale pripadal som si ako pkusny kralik predpisal mi hadam vsetky mozne druhy liekov ake existuju ked mi predpisoval omeprazolum tak mi povedal ze natoto mozemzjest aj vyprazany rezen priznam sa prve dva dni ok ale potom to uz nefungovalo naco mi predpisal zevraj najucinnejsi liek neviem ake je to prazolum to si nepamatam liek sa volal nexium povedal ze neexistuje aby som mal po tomto lieku kyselinu.vobec ziadny ucinok absolutne nulovy naco mi doktor tvrdil ze to nie je mozne su to blokatory protonovej pumpy ktore zastavuju tvorbu kyseliny a ja som ju aj napriek tomu mal bolsom aj v blave v ruzinove na gastro ked som povedal gastroenterologovi ze som bral aj nexium aze mi to vobec nezabralo tak mi nechcel verit.opytalsa ma ze ci si to len nenamyslam.neprijemny lekar no s tym mojim gastroenterologom sa neda ani porovnat.pijaval som aj caje ktore mi ciastocne stlmili kyselinu ale drzal som aj dietu cize nejedol som veci ktore by drazdili zaludok lenze akonahle som zjedol nieco co som nemal tak sa kyselina vratila inac dobry je aj puskvorec ale nemoze sa varit ale macerovat cez noc v studenej vode rano trochu prihriat vo vodnom kupeli a glg pred a po jedle.pisemasi uz vela takze zaver zhruba pred dvomi tromi mesiacmi som tu narazil na vasu temu RNG a zacal som brat enzymy od prveho dna az podnes ako beriem enzymy asi po mesiaci som si zacal pridavat aj betain hcl rano,vecer po jednej a na obed dve tab.od countrylife som nemal kyselinu ajem uplne vsetko co mi chuti akurat som obmedzil sladke ale aj ked si dam kyselinu nemam vobec zo zaciatku rano ked som sa zobudil tak taku slabsiu teraz musim si zaklopat uz ani to nie.

RNG

Plyn nesposobuje bolest, akurat ta naduva a to moze posovit bolestivo. Ale plyn otvori uzaver do pazeraky nasilne a tam sa dostane obsah zaludka. Pazerak nema ziadnu ochranu proti kyselinam, co aj ako slabym a rozriedenym. A tam sa to bolestive poskodenie vytvara, nie v zaludku.
Ak zaludok boli, je to z infekcie, ktoru zaludocne kyseliny nepotlacili.
A to pitim sody ani brani bikarbony neprejde. Az budes mat vredy(ja som ich mal) tak to budes vediet. To sa neda necitit a to neodchadza, len sa to zmiernuje alebo zhorsuje.A nie je to z kyselin, ako som uz mnohoktat povedal ale z bakterie Helicobacter pilori, ktory napada zaludocny vystelok a nedovoli mu tvorit ochranny kyselinovzdorny maz.