Papagajce su nositelom bacilov (alergia?)

Príspevok v téme: Papagajce su nositelom bacilov (alergia?)
maria2

papagaj a bacile a dieta v kontakte s nimje mozne aby dostala bacila akonahle hladka papagaja no myslim do 3 dni mam doma papagaja robili testy na perie nie je alergicka ale skusila som preco ma sopel navstevuje skolu ale jedna znama povedala daj jej ho toho papagaja hladkat a vsimaj ci dostane sopel ano dostala ja ked ho krmim mna zase skrabe v krku a potom ho mam cervene tak len chcem sa spytat kto mal papagaja ci mal tie prinaky mame ho už roky doma toho papagaja ale až po case sa nam mne a dcere ona nadchu ja krk dakujem za hocijaky prispevok ohladom tych bacilov aj za stranku ktoru najdete nahodou a date mi ju sem na precitanie hladala som ale nenasla som priamo stranku papagajce a nosici bacilov dakujem

maria2

dakujem za vase prispevky ano ja ho mam v huchyni kym bol inde nic dala nazad mam skrabanie a to som už druhy krat s nim opakovala hlavne neviem ci ma niekto problem skor nadchu opakovane a skrabanie v krku

inpudens

kolegyni sa stalo, ze pokial mala doma papagaja, mala na rukach ekzem. to toho papagaja ani nehladila, vo vzduchu vsak bolo nieco, co jej vadilo.

fiona7788

Chcela by som este nieco dodat, co sa mi nepaci. To, ze dnesny svet je strasne presterilizovany. Dnesne mamicky vsetko dezinfikuju, kazdu hracku, kazdu vec, deti umyvaju po vsetkom, co spravia. Vysledok? Deti su alergicke na vsetko co sa da. Ked som ja bola mala, najradsej som sa hrala u babky so vsetkymi zvieratami, psami, mackami, hydinou a inymi, pritom to boli zvierata, ktore zili iba na dvore, malokedy mohli vojst do domu. Vtedy mi aj hovorili, ze po hre so zvieratami si mam umyt ruky. Neviem preco, ale ja som si skoro nikdy po takej hre neumyla ruky a dokonca som takto jedla. Klopem na drevo, ale alergie sa mi zatial vyhybaju. Babka mi dokonca hovorila, ze jej deti dokonca jedli vsetko, co nasli na trave na dvore, ked boli este uplne mali. Preto by som povedala, ze ludia su alergicki a maju problemy s dychanim hlavne kvoli chemikaliam a toxickemu odpadu, ktore je teraz vsade, v ozvdusi, v zemi. Priroda, rastliny a zvierata tu boli stale, preco sme potom na ne alergicki az teraz?

fiona7788

My sme mali pradtym doma papagajce aj ine druhy papagajov. Nikto z nasej rodiny nemal problemy s kaslom alebo dychanim kvoli nim. Pritom zili s nami v byte a niekedy sme ich pustali von z klietky a sadali nam po pleciach, cize boli blizko hlavy, nosa. Je vsak mozne, ze ma ten papagajec parazitov. To by vsak zistil az veterinar. Citala som, ze ludia, ktory su alergicki na zvierata, srst a perie, su vlastne alergicky na parazitov, ktori tam ziju, nie na somotne perie a srst. Hadam som ti nejako pomohla. Co by si este potrebovala vediet, ak budem vediet, poradim ti?

vevericka

my sme mali papgajov doma 3 a nikdy som taketo nieco nespozorovala..a to jeden znich bol tak ochoceny ze mi dokazal aj cely den sedet na pleci...skor ma veterinar upozornoval, ze ja ked som chora nemam k nemu chodit, aby som ho nenakazila..lebo pre neho to moze byt horsie

alzbee

a v akej miestnosti mate toho papagaja? lebo takto, ked je teplo ho majte teda na balkone...my sme chovali andulky a nepostrehli sme, ze by sme mali nejake problemy. ale teraz, ked sa tak zamyslam, tak bola asi hlupost, ze sme ich mali v kuchyni. Lebo ked zacali trepotat kridlami...no vsade lietalo perie. a potom sme ich mali aj v detskej izbe (to asi tiez nebolo najmudrejsie)...no ale je pravda, ze papagaje a andulky su zvieratka spolocenske a hlavne ked nie su chovane v pare, tak ich treba mat tam, kde sa najviac zdrzuje rodina, aby sa necitili same...ja som nasla jedno disukusne forum ohladom papagajov, tak tam by ti mozno vedeli poradit:)
www.parrotclub.sk

maria2

no cakala som mesiac po sopli co mala kupala som papagaja a ona ho pohladkala viem ruky si nesla umyt aj pusinkuje ho a dostala jemny soplik nic také hrozne aj testy jej robili ale nic alergicka nie je rozmyslam nad tym ze ho asi budem musiat dat prec z domu viem že može aj nemusi robit ten problem moze to skola alebo vtak to povedala aj doktorka moznosti je viac ale dakujem za vas nazor