Peniaze...

Príspevok v téme: Peniaze...
Evka111

Dobry den. Prosim som zvedava na vas nazor:
S manzelom mame osobitne peniaze,spolocne platime najom a inkaso. Moj je byt,komplet so zariadenim a jeho je auto. Zatial tak platime,ze okolo bytu platim vsetko ja(opravy,vsetko nove co si kupim do bytu-pracka,umyvacka...) a on si plati vydavky na auto. Lenze on mi mesacne okrem inkasa neplati nic,nic do jedla,do cist.prost.-proste nic. Sem-tam,ze si kupime spolocne nieco,napr.pred par mesiacmi sme boli na vacsom nakupe a to sme platili spolocne.
Teraz mozem povedat,ze zarabame rovnako a som chcela,nech mi dava aj do ostatnych veci.On mi na to povedal,ze ja potom nech dam do opravy a udrzby auta,lebo aj ja pouzivam auto.Lenze tankovat tankujeme spolocne,alebo ked ja pouzivam auto-len ja. On hovori,ze mne je lahke,lebo vsetko co investujem do bytu,ze to nestrati na hodnote,ale co on dava do auta,su len vyhadzovane peniaze.
Deti zatial nemame. Este navrhol,aby sme mali peniaze spolu a z toho si budeme kupovat vsetko. Lenze ja si nekupujem nic,len stale do bytu(nove okna,dvere,vymena jadra).On ma finnancne dost drahe hobby,fajci a ja by som sa nechcela podielat na jeho vydavkoch,do coho ma nic nie je.Ja rada sporim na uzitocne veci a len tak nevyhadzujem peniaze.
Mne by bolo dobre,keby spolocne veci sme platili spolu a ostatne osobitne.
Co poradite?

darika

Mne on skor pride este nevyzrety pre ziadnu zodpovednost.Aj ked vy nemate deti,ale pre neho je asi svet gombicka,a ty si pre neho ako jeho mama,ktora mu musi radit co je dobre a co nie.

Evka111

...ale aj vcera sme sa pohadali-vlastne on sa chytil a odisiel. Pred tym,ked sme sa o tom rozpravali,povedal,ze da mi vsetky peniaze a nech robim s nimi co chcem. To ale vyzeralo,keby som chcela vsetky jeho peniaze. Nesuhlasila som,povedala som,ze nech mi da len urcitu ciastku. Vcera sme sa nezhodli na tom,ze kolko mi bude davat mesacne a co z toho budeme uhradzat. Ja som povedala,ze vsetko z toho budeme platit. Lenze on ma poistku,som povedala,ze aj to platme spolu,ved ked to zide aj tak to bude spolocne. Neviem,on chce velmi setrit na auto(aspon keby setril...),mysli,ze ked mi bude davat,tak si nevie usporit? Ja mu nezvyknem vyhadzovat na oci,ze on nic nema,len on sem-tam mi povie,ze nema nic len auto. Aj som ho lutovala,preto som ho nechcela zatazit este aj ostatnymi vydavkami. Ale mam ho lutovat cely zivot? Hlavne ked uz zaraba dobre?

darika

Ty mu len vysvetli,ze si moze nechat aj pre seba,ze ty mu nechces zobrat vsetko,ale to co od neho ocakavas je pre oboch.Skusaj,musi ta pochopit.Mozno to potrva,ale nedaj sa.Drzim palce.

darika

Evka,je jedno pre aky dovod sa musis prosit.Podstata je v tom,ze sa neviete dohiodnut,pretoze manzel nechce.A nebudes verit,ale moj manzel je odo mna tiez o 5 rokov mladsi.Len medzi nami je rozdiel,ze mame dieta a sme spolu 9 rokov.V kazdom pripade je pekne,ked su dvaja ludia nie zavisly jeden na druhom,ale to nie je tvoj pripad.Ty tahas na spolocne veci a on si drzi pre seba.

Evka111

Inac ste ma presvedcili,ze peniazky mame dat dokopy. Uvidime ako to bude fungovat.
Som len zvedava na neho.
Zo zaciatku to bude zvlastne,ale musime si zvyknut..

Evka111

Ja nie preto prosim,ze by som nemala,ale aby uz aj on konecne prispieval do domacnosti. Mne len to vadi,ze ja platim skoro vsetko. Dobre,nemam finnancne problemy,ale preco by som mala platit vsetko ja,ked na to aj on ma. Ked nemal,nic som mu nevycitala,ale ked uz ma,nech aj on prispeje.

darika

Evka,mas pravdu,ze takym zenam nie je co zavidiet,ale prepac,ani tebe nezavidim.Ja to mam s manzelom tak,ze kazdy mame v penazenke par eur pre pripad...Karty od bankomatov su vzdy na jednom mieste.Ked potrebujeme,vyberieme.Ale ja nemusim pytat ani na lyzicku,ani na chleba.Potrebujem,vyberiem.On tak isto.Ty mas vlastne nieco podobne co tie,ktorym nezavidis,len trosku iny system.Tie,ktore sa prosia,aspon dostanu.Ty sa prosis a nedostanes.Takze to mas asi este hlupejsie ako ony.Ani ja,ani manzel si nemusime jeden od druheho prosit.

Evka111

No kazdy z vas ma pravdu. Ja jednoducho-a zda sa mi,ze aj manzel,by sme nechceli byt zavislí na tom druhom. Nech kazdy robi co chce.Ano,ale to nefunguje... Je teraz tazke menit,co uz roky islo tak. Ja som len nechcela byt ako jedna moja znama,ze tyzden musi prosikat manzela,aby si mohla kupit nieco. Zase mam znamu,ktora dava svojmu manzelovi xx-eur na kazdy den a viac nema. Som chcela,aby kazdy mal svoje peniaze a nech hospodari s nimi ako chce. Je mi luto tych zien a chlapov,ktori musia zobracit,aby si mohli kupit nieco. A ked druhy im to nedovoli,nemaju.

cajik

..mne sa ani nechce verit,ze u niekoho to tak funguje..

a ked vravis,ze "Len mne vadi to,ze moj manzel nevie narabat s peniazmi a nikdy ich nema", snad necakas, ze ked sa narodi dieta, tak zrazu ho osvieti a zacne zarabat a zmeni sa?!?!