Sjogrenov syndrom

chruminka

Joni,kedysi som pijavala kavu, minimalne 5 denne, potom som ju zacala aj jest(granulovanu), potom mamina objavila take cukriky jeden = 1 salka kavy, dokonca som skusala redbull, vacsiu hlupost ktora neucinkuje nepoznam, tak toto boli tie nezdrave pokusy. Zdrave pkusy bol, ze som pouzivala akupunkturu a akupresuru hocikedy kde som bola, to mi pomahalo velmi, potom som navstivila cinsku lekarku a ta ked mi naordinovala jej kapsule tak akoby sa mi uplne rozjasnilo, uz som sa nemusela premahat a mala som energiu, ale treba to brat pravidelne a stoji to 120 libier mesacne co nieje malo, to sa financne dlho vydrzat neda, teraz beriem tie doplnky co radi RNG a citim sa vitalnejsia.
Zacala som tie doplnky brat postupne, najprv som zacala brat vit C, moja minimalna denna davka je 7,5 gramu a ked sa citim horsie, ze mam tazsi den tak aj 15 gramov, odvtedy mi je lepsie, a beriem 50mg zinok denne, co tiez prospieva proti unave, chystam sa dokupit si nejaky vit E a B. Ale urcite mi pomahaju aj ine doplnky co beriem.
Teraz mi je to moje kavickovanie smiesne. Ale clovek prechadza roznymi fazami a skusenostami.

joni_

ahoj malika, tak sa drz a potom napis co si vybavila
najlepsie je nezatazovat sa a nepripisovat si ziadnu chorobu, kym to nemas potvrdene, tot moja rada a skusenost, naucila som sa netrapit sa nad tym, co by mozno mohlo byt, lebo by som sa asi za tie roky z toho zblaznila.... staci mi premyslat nad tym, co uz mam zistene, ostatne som si povedala, ze budem riesit az ked to pride....
este k tym antidepresivam - ja viem ze je to velke riziko, o to tazsie sa mi rozhoduje, ale nevidim uz dalsie moznosti ako sa zbavit unavy a je pravda, ze v poslednej dobe ma tento cely kolotoc okolo choroby, invalidky a penazi, prace dost zatazuje aj psychicky... a co tak tie prirodne veci ako SJW, Persen, Sedativ atd... co si o tom myslite? mate skusenosti? rozmyslam, ze by som to skusila najskor takto

malika

Ahojte,dievčence zajtra idem do NURCHu na to jednodnove vysetrenie.Este stale marodujem,uz to bude mesiac,zacalo to zapalom hrdla a po dvoch antibiotikach mi nebolo lepsie tak mi doktorka urobila sedimentaciu krvi a mala som 120!! Takze sa zacalo patrat po zapale v tele ale zatial nic extra nenasli okrem anemie a zrychleny pulz s malickym selestom.Este mam ist na kardio na odbery krvi a echo.Sedimentacia mi uz klesla ale stale mam este teploty 37,3 klby aj svaly ma bolia trochu menej ale stale som velmi unavena.Inac vase prispevky som si precitala od zaciatku az do konca uz niekolkokrat,lebo mam pocit ze moje problemy sa velmi zhoduju s vasimi.Teraz uz mam len strach aby som naozaj nemala ten SJS aj ja.Ale reum. choroby maju velmi vela spolocnych znakov tak to mozno nebude ono, len aby to este nebolo este nieco horsie.Tak dufam ze sa nieco nove dozviem v NURCHu.

Anne

Baby, neblbnite, ono to trva aj mesiace, kym to zaberie a dovtedy...
Osobne by som to brala / resp NEBRALA ;)
ako najnajnajkrajnejsiu moznost...
Ale samozrejme, kazdy lekar ti ich s radostou predpise. Mne tiež chcel dat jeden - kardiolog (?!) ze vyskusajte, ved to je len taky mostik cez rieku, ked mate bolesti a "divne stavy", tak som mu na to, ze ja plavat viem...
Zasmiali sme sa na tom, a boli sme porozpravani... :-P

chruminka

ak sa to nemusi brat dlho kym uvidis vysledok, tak si to vyskusaj od piatka vecera a cez vikent ako to posobi, aby ta to nevyradilo cez tyzden, ked bude zaberat tak budes pokracovat, ked nie tak hned prestanes
neviem, rozmyslam o povzbudzovakoch

joni_

no ved toho sa bojim, reumatologicka aj obvodna nie su velmi za to, je tam velke riziko ze to moj stav este zhorsi, aj v NURCH mi povedali zhruba to iste, ze je to 50 na 50, mozno to unavu zmierni a mozno to urobi presny opak.... lenze ja uz neviem co so sebou, Methotrexat mi zmiernil bolesti v klboch, to som velmi rada, aj to je velka ulava, len ta unava, na tu mi nic nezabera, tak mi ponukli este takuto moznost.... ked mi nechcu dat invalidku, tak musim hladat sposob ako sa zbavit unavy a zlvadat pracu... tak uz zvazujem vsetky moznosti

RNG

aj sem to dam, to je tiez autoimunna:

Tu dam stranku na ine nahlady lekarov a ine postupy, co sa tyka aj roznych autoimunnych. Autori tam spominaju aj SLE
A nehovoria o nevyliecitelnosti, prave naopak spominaju, ze mnohe s tych chorob pri inom pristupe k strave a doplnkom zmizli
www.mustwatch.cz