VARIKOKELA, PROSIM POMOZTE :-((

Príspevok v téme: VARIKOKELA, PROSIM POMOZTE :-((
Beňo

Takze nahmatal som si nad semennikom viacero ziliek .. niesu len dve co by mali byt ale je ich viac.. zda sa mi ze az 6 pricom su dost velke.. o tri tyzdne idem na urologiu no velmi sa bojim ze sa moze jednat o rakovinu.. moze to mat nieco spolocne s rakovinou?? alebo to byt rakovina hm? :-( odpovedze prosim velmi sa bojim.. dakujem

jerry74

Rakovina to urcite nie je,chod na urologiu...objednaju ta na zakrok.Tiez som mal varikokelu,podstupil som zakrok a ziaden problem.Mne to robili v lucenci trvalo to par minut,robili mi to mini invazivnou metodou tj.dva male rezy na miesku a zilka sa zosklerotizuje el.prudom,nic necitis a na druhy den ides domov.Drzim palce a ziaden strach nemusis mat.

mellinda

Mojmu priatelovi to tiez nedavno zistil urolog pri nahodnom vysetreni. Postup je teraz asi taky, ze priatelovi odporucil objednat sa v centre pre asistovanu reprodukciu (tak nejak sa to vola) na vysetrenie spermiogramu, ci ma u neho varikokela vplv na pohyblivost spermii a teda aj plodnost. A zakrok zvazit po vysledku tohoto vysetrenia. Ja dufam, ze to bude v poriadku. Ako ti pisali aj predo mnou, netreba sa strachovat, trpi tym viacero muzov, u kazdeho je ten pripad individualny, treba to hlavne dokladne vysetrit.

alzbee

Neboj Beňo-cim skor ti s tym nieco spravia, tym lepsie:)) co som citala, tak dost vela chlapov tym trpi a je to bezny chirurgicky zakrok, tak treba mysliet pozitivne :))

alzbee

No ja sice chlap a ani odbornik nie som:)) ale podla tvojho opisu moze ist naozaj o varikokelu...a co som sa docitala, tak sa toho netreba bat :-) tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. aj tu je taka tema:
www.zdravie.sk