Som chora?

Príspevok v téme: Som chora?
lolita_BA

ahojte, mam 160 cm a 53 kil, co som pribrala tento rok, bo som vazila 45 kil.
už dva razy som si vynutila zvracanie, a mam pocit ze to musim robit zas,co mam robit??? je mi fakt z toho zle,mam pocit ze som strasne tučna,a najme ked sa povie nejaka poznamka ohladne postavy mam mindraky,prosim poradte mi co mam robit nemozem sa pozriet ani do zrkadla bez toho aby som si povedala ze musim chudnut.

obssession

ja si plne uvedomujem, že to čo robím vôbec nie je správne a zdravé. Ale už ma štvalo, že sa toľko pokúšam schudnúť nie veľa kíl, ale ide to hrozne pomaly. Ja chcem byť šťastná teraz, nie o pár ďalších rokov. Skúšala som všetko zdravé a jedine ana pohla mojou váhou tak viditeľne. Nechcem takto žiť do konca života, len kým budem mať svoju stanovenú váhu a potom začnem pomaly normálne jesť. Má tú hranicu stanovenú tak, že keď priberiem hoci aj 1-2 kg nebude mi to vadiť.

A súhlasím s Endy, tie otázky dokážu pekne vytočiť. Ja strašne rada varím a vypekám, ale pre ostatných. A myslím, že už mám dosť rokov, aby som nemusela hlásiť, čo som za celý deň zjedla. A je to presne aj o tom, že to okolie nám zvyčajne chce nanútiť

lilajka

baby hlavne sa nevazte kazdy den, to je zbytocne stresujuce a este som chcela doporucit tu 90-dnovu dietu.
Mne velmi pomohla, aj ked som ju obcas riadne porusila.
Hlavne je, ze sa v nej moze JEST. Ano dokonca aj sladke, kriticky je kazdy 4.den, ktory je vitaminovy a je sa ovocie hlavne, prip orechy a podobne. zasada - a myslim, ze rozumna je - ovocie len rano, obsahuje totiz vela cukru a nastartuje den - ja som ho jedla cele dopoludnie, obed je v podstate delena strava - ale casto sa moze jest chlieb a to ja mam rada.
Vecera je zvycajne polovica obeda.
Kazdy 4. den je na veceru zmrzlina torta alebo ina sladkost.
Nedodrziavala som mnozstva, myslim, ze som jedla vzdy viac, drzala som len kombinacie a vodny den (je raz za mesiac) som nahradila vitaminovym a dala som tie kg dolu. Ak by som aktivnejsie cvicila a neporusovala kazdy tyzden obcas tie zasady, tak by som schudla urcite viac. Skuste ju, uvidite. Aj manzelovi zachutia niektore jedla, fakt.

lilajka

CAute baby, my mame ale starosti, co?! AJ ja som po porode este stale mimo svojej vysnivanej predtehotenskej vahy. V decembri som dokojila - po 2,5 roku - a zacala intenzivne na sebe pracovat, aj ked zacala som zdravym sposobom aj predtym. ´V tehotenstve som pribrala 25 kg HROZA - dolu islo najskor 10 a potom STOP. Nikdy som nejedla privela, ale sladke som si dopriala ked mi prisla chut. zacala som 90 dnovu dietu a islo dolu dalsich 8 kg, a potom este cvicenie - 2-3 kg, ale este stale mame 5 kg navyse, ktore potrebujem striast. No vsimla som si, ze tym intenzivnym chudnutim som oslabila imunitu a kazdy druhy mesiac som chodra - voroza, hnacka, hrdlo, ucho, ... najcudnejsie veci, ktore som cely zivot nepoznala. Tak som si povedala, ze je mi chvilu jedno, pauzujem, dovolenku este pretrpim so spekami a na jesen sa dam nejako pred vianocami do poriadku. Ale lolita BA - nevracaj, mozno mas po tom super pocit, ale nie je to prirodzene, skus radsej sport, ovocie, zelenina, menej tukov, viac tekutin, menej cukrov a sladkych napojov, pripadnde dietu, aka Ti bude vyhovovat. Ale nie drasticku a rychlu, to nema ziaden vyznam, pomylis metabolizmus a jojo pride na navstevu. Drzim Ti palce, nech to nejde dolu vodou, ved v BA je tolko moznosti, kde sa da cvicit a chodia tam nie tenke zeny!!! Drz sa!

ccccccc

Dievčatá, ak dospejete, prídete na to, že vôbec nie je dôležité koľko človek váži a aký má pás... A budte radi, že môžete jesť všetko. Sú ľudia, ktorí majú prísnu diétu obmedzenú na dva-tri druhy jedál. Tak zabudnite na tieto banality a robte radšej niečo užitočnejšie.

pavijo

obsesession a Endy, vy sa ale chcete len sťažovať na tých našich najbližších, ktorí nám chcú dobre, alebo sa chcete z toho dostať. Neuvedomujete si, že to je nezdravé, stále sa len zaoberať váhou a mierami? Ja si to uvedomujem a chcela by som s tým niečo robiť, preto tu píšem, že hádam niekto poradí, ako sa s tým prestať stále zaoberať a obviňovať všetkých dookola, že nám robia zle.

Endy

ahoj obssession - jasne mozes, budeme len rady :) vcera to bolo nenormalne, ako kazdy den vlastne - tie otazky: chces nieco z obchodu? alebo co budes jest? co si budes varit?

obssession

ahojte baby, nahodou si tu citam vase prispevka a hovorim si, ved toto prezivam prave teraz aj ja. Tiez mi vsetci z rodiny aj z okolia vnucuju jedlo a ja ho odmietam. Nevedia pochopit, ze jedlo pre mna nie je take dolezite ako pre nich. Ja sa nepotrebujem kazdu chvilu niecim napchavat a stale nieco zobkat a pod. Narozdiel od vas mi vsak nehovoria, ze som schudla a viac nemusim...:( Len ma nutia a nutia a ja potrebujem naozaj zhodit. Nepatrim totiz k vychrtlinkam. Za posledne dni som pribrala 3,5 kila len vdaka tomu, ze som musela jest pred ich ocami :((( je to na zaplkananie. Nemozem sa k vam pridat a prispievat sem? Velmi by mi pomohlo, keby som sa s niekym podobnym mohla poradit. V mojom okoli takeho nikoho nemam

Endy

Ahoj pavijo, tento vikend bol super, az na jednu vec, v sobotu som zacala den dost zle, ranajaky v pohode, ale trosku viac ako inokedy a z acidka mi bolo zle, ze som potom vecer okolo pol 5 zjedla uz len melon a banan, takze som sa rano potesila na vahe :D a v nedelu tiez dobre bolo, neprezrala som sa, mala som zo seba dobry pocit, ale v noci ma bolelo brucho dost aj dnes...neviem z coho, vaha dnesna 65,30 kg co ma uplne tesi... na mna niektori tiez hovoria, ze ako pekne som schudla, ale ze uz stací, ze to uz bude potom nechutne, ze mi budu trcat kosti a take nezmysly... neriesim to uz.aj tak si budem robit po svojom, momentalne chcem ist na 64 a potom uvidim ako dalej.mne moja mama stale nadava, ze preco nemozem jest na obed polievku ved to by mi neublizilo a take reci, neznasam ked sa do mna staraju co jem :(