Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

radana

Ahojte.
Dd-skus najst s manzelom nejake schodne riesenie,nech sa postavi za svoju rodinu,ved mas pravdu.
Maria,ty si sa ako mala?Uz sa to trosku skludnilo?Z reci si nic nerob,hlupemu do hlavy rozum nenalejes.Ale branit sa urcite treba.
Tak kocky prajem vam pekny dnik,vykuka slniecko,tak snad bude dnes pekne. :D

dd

ahojte kocky..
Maria - ved ja som vedela, ze by mi asi vacsina, aj ked mozno nie vsetci dali za pravdu, ze to co robim, je spravne..ale tou odpovedou svokra som bola taka znicena, ze uz som si naozaj myslela, ze ja mam blbe postupy, ked taki premudreli ludia, ako moja svokricka a studovany moj svokor mi vykladaju nieco uplne ine..tak ma ta odpoved Betkinho doktora tak upokojila..porozpravam sa teda s manzelom, aky ma na to on svoj nazor a potom dufam, ze najdeme nejake schodne riesenie, ktore uplatnime aj vo vztahu ku svokrovcom..neviem si ani predstavit, ako by reagovali, keby sa s nimi, resp. aspon so svokrom porozpraval..
inak Vam zelam obom aj s rodinami dobru noc a sladke sny!
a oneskorene Radana Lukaskovi zazelaj vsetko najlepsie, hlavne zdravie, stastie a aj v skole nech sa mu dari!a Maria tiez zazelaj vsetko najlepsie svojej dcere :)

lii...

MARIA DAKUJEM pokúsim sa ale ona má strašne chlpatý jazyk a chutové poháriky zachytia všetko ,ona anilieky tekuté nebude lebo to nechutí a pritom ked si ona spraví tak sa to jest nedá vyzerá to jak pomyje ale jej to chutí lenže si to nemože sama robit ,lebo nevládze stát pri sporáku .ona zistí aj vianoču alebo chleba ,že tam niečo zabudli dat hoci ja za to nemožem ale to je tak zo všetkým

[zruseny12]

LI
v tomto tazko radit,lebo stary ludia su uz pomaly ako male deti...
ja nemam s tym nejake skusenosti,hoci som sa starala o takych ludi dvoch,mali tazku cukrovku obidvaja,ale mala som ich na starosti len chvilu...ale tiez sa navymyslali pri jedle,nezjedli hoci,co...len oni mali na to...

skus to urobi tak,ze ked ti rezen zje a zemiaky necha...tak druhy krat,jej daj na tanier len REZEN a ZEMIAKY nedavaj,ked ich nezje,aby si ich potom nemusela vyhadzovat...no a uvidis ako bude reagovat...
aj ku KURCATU...daj jej len samotne kurca na tanier...bez ryze...
a ked bude zasa namietat,ze kde ma zemiaky,tak jej povec,ze ich aj tak nejedla,tak na co su jej...
no a podla toho zistis,CI TA LEN BUZERUJE,CI JEJ FAKT NECHUTNA JEST...
tazko radit...
prajem vela stastia...

[zruseny12]

AHOJTE
ja uz to riesit nebudem,lebo viem,ze je to aj tak zb.
ja som sa uz stretla zo vselijakymi ludmi za zivot,lebo som pochodila toho dost-ALE BOLA AJ INA DOBA ATD.ale teraz su cim dalej tym horsi ludia...CEST VINIMKAM...
ja patrim skor k ludom ktory,ked vidia,ze sa niekomu ublizuje ozvem sa,ani sa ma to nemusi tykat,takeho cloveka je mi luto-KED DO NEHO NIEKTO RYPE BEZ PRICINY,ale par krat sa mi stalo,ze sa to otocilo proti mne,tak uz kaslem na vsetko,nech sa kazdy BRANI SAM...JA MAM TIEZ DOST SVOJICH PROBLEMOV A NEPOTREBUJEM ESTE VIAC,KYM SOM BOLA ZDRAVA,TO BOLO INE TERAZ JE MI ZDRAVIE PREDNEJSIE...

DD
kazdy ti da za pravdu,ze svokra nerobi dobre,ze susle s malou...nemusi to byt ani ziaden odbornik,aj hlupak vie,ze dieta sa rychlo uci a potom bude mat problemi,lebo nebude vediet spravne rozpravat...
viem to aj podla seba,ked som odisla z vychodu prec a musela som rozpravat po slovensky,ked som sa vratila,tak som skusala hned zo zaciatku rozpravat po sarissky,ale neslo to...normalne som suslala a plietol sa mi jazyk...niekto sa mi posmieval,ze som vychod.a rozpravam po slovensky,ale nevedel pochopit,ze som roky byvala medzi ludmi,kde by mi nerozumeli,keby som spustila vychodnarcinu...a hned z dna na den sa tiez neda zacat rozpravat svojou recou rodnou,ked mas uz v hlave napr.slovencinu...
kazdy mi hovoril,ze mam taky zahoracky prizvuk zo zaciatku...
no a musim sa smiat,ked niekto sa smeje mne,ze rozpravam po slovensky a on sam,sa snazi rozpravat po slovensky a nikdy v zivote nikde nebol len tak 30km od domova...ale to je uz zasa len o CHARAKTERE atd.
takze vam prajem krasny den RADANA a DD...U NAS JE SKAREDO A CHLADNO...
s BETKOU TO BUDE PODOBNE...ale to by si svokra mala uvedomit...
este ti tu moze pomoct MANZEL,nech sa s nimi porozprava...

li.......

ahoj možete mi poradit mám problém so svokrou ja ju opatrujem starám sa o nu nechce mi jest čo uvarím iba ked má na to chut,z kurata a ryže mi zje iba kura trochu,rezen zemiaky zase iba rezen zemiaky musím vyhoditteraz sme mali fašírky nezjedla ich ona nemá na to chut ked sa jej opýtam na čo má chut povie ,že neviem a to mám každý den ,hoci denno denne varím,potom jej dám chlebík alebo vianočku,aj to nezje raz je tam nechutná pomazánka,trebárs ,,Karička s cesnakom a cibulkou,,alebo nejaký salám čo jej nechutí kupujem iba šunky,nitran malokarpatskú..čiže lepšie aj tak je zle ona ma vygezuje aj ked chleba nie je podla jej predstáv jednoducho všetko neje ,lebo si to može dovolit ,lebo ju to nestojí ani korunu už ozaj neviem čo robit.

dd

dobry vecer :)!
Maria - to ohovaranie, smiatie a nepokoj na pracovisku, to je hroza..uplne Ti verim a tiez si myslim, ze na pracovisku ma byt klud a pokoj a treba sa sustredit na pracu..a majsterka?ta ma ist ako prva prikladom, lebo inak si myslim, ze na miesto majsterky moc nepatri..aj ked moze mat ine kvality, kvalifikaciu a ine vhodne vlastnosti na poziciu majsterky, ale na pracovisku treba udrziavat aj profesionalitu, nedat na klebety a prvy dojem..
Radana - aj ja sa cudujem sama sebe, ze to este stale riesim, ale proste chcem pre Betku to najlepsie a preto mozno by sa zdalo,ze som hakliva aj na sprostosti a drobnosti..aj ked to az taka sprostost nie je..a svokra som inak vcera prosila, ked sme boli sami, svokra tam nebola..aj preto ma ta jeho reakcia tak zarazila..keby tam bola svokra, tak by som pochopila, ze sa vykruca..ale ked sme boli sami?a uz ma to prestava bavit, ze do mna stale takto rype a zneprijemnuje mi zivot..takze asi bude na mieste sa porozpravat s manzelom a nieco vymysliet, stanovit nejake tie pravidla, aby si konecne uvedomila, ze by bolo slusne, vhodne a na mieste ma aspon zacat respektovat a snazit sa vyhoviet mojim slusnym prosbam..mimochodom sme dnes boli u doktora, Betka kasle od piatka, ale nema teplotu, dal nam sirupy od kasla, kvapky a sprej do nosteka..tak sa liecime..a tiez som sa ho pytala na to suslave rozpravanie, lebo po vcerajsku som sa citila ako mimozemstan z marsu, ze prosim svokrovcov o nieco mimozemske..nepovedala som mu, kto sa s Betkou tak suslavo rozprava, lebo pozna svokrovcov..ale dal mi uplne za pravdu, povedal, ze v tomto sa mozem na neho kedykolvek odvolat, alebo ho kedykolvek citovat..takze ma to upokojilo, ze moje sposoby su aj odborne podlozene..tak snad aj dojdeme k nejakemu schodnemu rieseniu..
prajem Vam teda dobru nocku, sladke snicky a zajtra prijemny den! :)

radana

Maria-su rozne typy ludi-jedny len ohovaraju a maju nastrcene usi,co by kde zaculi a potom posunuli dalej,jasne,ze si tam este nieco domyslia,aby to bolo zaujimavejsie,druhi sa radsej nevyjadruju a su ticho a treti sa zase cloveka zastanu a povedia na rovinu pravdu,ked vidia,ze cloveku nepravom ublizuju.Ale takych,co sa zastanu je strasne malo.
Dd-este k tym tvojim svokrovcom-ja by som tam asi nesla,keby som videla,ze tam nie som vitana.A svokrovi sa necuduj,mam taky dojem,ze je doma pod silnym vplyvom generala-tvojej svokry,tak ked nechce mat peklo,tak sa vyjadril tak,ako sa vyjadril..Nie kazdy je schopny vyslovit svoj nazor nahlas..Vies,tvoja svokra zistila,ze ti moze tymto stylom cez malu zneprijemnovat nadalej zivot,tak to aj robi a zrejme si to uziva.Cim viac sa budes jedovat,tym sa bude viac tesit,lebo bude vidiet,ze ta to hneva.A teraz este o to viac,ze ma na svojej strane aj tvojho svokra..Ja by som ju urcite za tychto podmienok ignorovala a tiez by som si dupla nohou a stanovila nejake pravidla,pretoze tu jasne vidis,ze aj napriek tomu,ze si ju pekne poprosila,ona to vobec nerespektuje.Takze tam neni co riesit.Dohodnut sa a vyjst si v ustrety mozes len s clovekom,ktory tiez CHCE!Ale cez to vsetko ti drzim palce,aby sa to vyriesilo a nebolo tam ziadne napatie v rodine.
Maria aj tebe prajem pekny den a hlavne vela trpezlivosti a nervov...

[zruseny12]

...ja som toho nazoru,ze v praci by mal byt klud a pohoda,lebo tam treba pracovat a zamerat sa na pracu a nie riesit osobne problemi atd.
a v prvom rade by to malo vychadzat od majsterky...
lebo na nej vela zalezi,ale tak kazdy sme iny a kazdy sa musi nejak uvolnit,ale podla mna nema co pocuvat pletky...to keby jej povedali,ze som VRAHYNA tiez by im hned verila?normalne na zamyslenie...
tak sa majte krasne...a pekny zb.dna vam prajem...

[zruseny12]

RADANA dakujem velmi pekne za dceru...
ja si myslim,ze by to nebolo tak dopadlo,ale to zacali cerit vodu ludia od nas...som si naprosto ista...
len ako im to dokazem,lebo uz den predtym take dva soplane sa smiali celu smenu,robili hned za mnou a mysleli si ze som hlucha atd.ale tak nebudem sa nimi zatazovat,asi moc nemaju sebavedomia,ked musia takto sa reprezentovat a byt dolezity a ohovarat inych...
ale tak necham to tak,ja viem,ze som nic zle neurobila...MAM CISTE SVEDOMIE...

DD...tak to je mi luto,ked aj svokor je taky...chapem ta naprosto,ze sa nevies ako teraz chovat...
ale to suslanie fakt raz olutuju,lebo BETKE LEN SKODI SVOKRA,ALE TO UZ BUDE NESKORO...TAK TI PRAJEM PEVNE NERVY...TIEZ...