správanie zákazníkov

happi:-)

presne tak, po case som uz vedela ludi odhadnut a vedela som co od takych cakat. Premlelo sa u nas vela ludi, co sa tyka kolegyn, kolegov a kazdi povedal, ze horsiu pracu snad ani nezazil.
Ja som tam robila 3 roky a stacilo.

predavac

happi happi, ty si riadna potvora :)) ale mas pravdu. radsej menej komunikovat ako viac. ja som tiez tak. len malokedy som prehodil so zakaznikom viacej slov. ale to vidis niekedy na tych ludoch, ze co su zac a ci by dalsia komunikacia stala za to alebo si radsej zahryznut do jazyka.

predavac

zabicka tak teraz s tebou tak trochu nesuhlasim. rozhodne si nemyslim, ze zakaznik je ten, kto by mal upratovat tovar. na to su tam predavaci aby to robili. dokonca si myslim, ze ked predavac vidi, ako zakaznik upratuje po sebe tovar, ktory si prezeral, mal by sa sam ponuknut, ze ho uprace. uz len z principu. ked to upraces ty ako predavac, mas istotu, ze to upraces spravne (zakaznik sa moze ponahlat a nemusi to ulozit tak aby to aj vyzeralo ako ulozene) a za druhe, ked to ulozis ty ako predavacka, tak vies, kde sa tovar nachadza a vies sa v predajni lepsie orientovat. co je na vykon tohto povolania nevyhnutne. ja viem, ze niektori ludia po sebe nechaju spust ako keby tadial preslo stado svin, ale bohuzial to akosi k tomu patri. je to sucastou tejto prace. aj ked je to ta horsia sucast.

doodie

cafte,
zabicka mas pravdu.
a to nie je len v obchodoch.
minule som sa slusne ospravedlnila jednym,ze som im nemohla zavolat, bo som nenasla ich cisla. a ich "sef" na mna s vetou, ze "keby ste bola taka ochotna, tak by ste si nasla." Rozpraval kludne, ale takym tonom, ze ma vytacal normalne. A ked som mu povedala,ze nemam internet a nemam si to kde zistit, tak len kukal a hudol si stale svoje.
aj v pondelok tu bola jedna pani. este ani neprisla a uz po mne ziapala. tak som na nu naziapala tiez. mala si zavolat. tvrdila, ze volala. ale tazko. pretoze som furt pri telefone a aj cez obed tam trcim, takze viem, ze klamala.
niektorí si nechaju slusne vysvetlit situaciu, ale druhí su fakt magori, a nepomoze im ani maju titul.
inac, obdivujem tie pokladnikov v hypermarketoch. co oni si musia vypocut. cest a slava ich práci. :o)

happi:-)

najlepsie je, prilis nekomunikovat s nimi. Zakaznik pride, vypyta si co chce a hotovo. Pokial som mu chcela navrhnut lepsiu, lascnejsiu, vyhodnejsiu sluzbu, tak som sa premohla a ponukla mu ju. Ale boli aj taky, co mi odvrkli, ze oni vedia co pytaju, ze nech ich neotravujem. Tak som im predala to, co pytala, aj ked to pre nich maximalne nevyhodne, ale s magormi som fakt nechcela stracat cas a nervy.
Alebo ked ma nazvali p..., tak som im odpovedala, ze p... im nemoze nic predat:-))mali smolu, ked som tam bola sama, ze fakt nemali inu moznost, tak sa aj ospravedlnili:-)) fakt som s niektorymi cvicila:-))

zabicka1611

ja som brigadovala v obchode s oblečenim a môžem povedať že niektorí ľudia su važne nehorazne drzí a hlavne hlupi...to by myslim naštvalo každeho keby vošla do obchodu daka pani..čo si mysli že je snaď hviezda večera...rozhadže tovar..obrble ho slovami "nič moc" a potom ked sa jej slušne spytate že či aj doma takto veci rozhadzuje a necha ich tak, tak Vam ešte aj vynada do takých onakých!! nehoraznost...niektori ludia si asi myslia ze je to podradna praca a ze ked niekto nezaraba miliony tak si snad nemoze povedat ani pol slova ked ma na to pravo!! :( och bože...niekedy sa mi normalne rozum zastavuje :((

predavac

inak ak som natrafil na uplnych magorov, ktori ta prisli len pourazat a pokazit ti cely den, tak tym som to dal pocitit, ze aj ja viem liezt na nervi. obcas si treba aj dupnut a ukazat, ze sa nebojis. ale to len v krajnych situaciach.

predavac

ahoj, robil som predavaca. ja by som konflikty riesil tak, ze ak je to situacia, ktora sa da vysvetlit, zakaznik ma zaujem pocut vysvetlenie, tak pouzit racionalne argumenty a normalne ho oboznamit s problemom. pripadne sa mu aj slusne ospravedlnit. aj ked to nie je tvoja chyba, resp. nie je na to dovod. so slusnostou dalej zajdes. ak mas "stastie" na zakaznika-debila, tak tam je to horsie, takych ludi neber vazne, jednym uchom dnu druhym von. ak si v dobrom kolektive a potrebujes sa vykecat tak to urob. a z casu na cas, ked ti uz ludia (zakaznici) lezu na nervi, tak si daj od nich pauzu. chod niekam, kde nemaju pristup, tam si oddychni chvilku a vrat sa nazad. ak teda mas taku moznost.

happi:-)

poprve som si povedala, ze mna taky dement neurazi a po druhe, zacala som s nimi komunikovat tak, ze oni sami sa citili neprijemne. Tazko sa mi to takto vysvetluje...

elllia

Ako si si dokázala zachovať chladnú hlavu? Mńa to niekedy strašne psychicky ubíja, akí dokážu byť sprostí. Poraď mi niečo pls...