Zapach z ust

Príspevok v téme: Zapach z ust
lekorka

ja viem ze tato tema tu bola uz velakrat,ale chcem sa spytat,ja ten zapach citim stale aj par minut po umyti zubov v tom mieste, kde sa prehlta,moze to mat suvis ako sa pri pachu z ust hovori so zaludkom?zuby si cistim pravidelne 3x denne,pouzivam vsetko mozne,som s toho zufala a rozmyslam nad tym vysetrenim zaludka....

RNG

adam krt, zlcopudna nie je regeneracna na tvorenie kyselin. Zlcopudnych je plno, napr korene pupavy(taxacum) a super cistiaci a regeneracny je ostropestrec mariansky(sylibum marianum) z ktoreho ucinna zlozka je zakladom protokolu dr Berksona, ktory je velmi ucinny na detoxifikaciu a regeneraciu pecene, tak ucinny, ze regeneruje pecen aj po tazkych otravach hubami(muscarin, muchotravky) aj uspesmu na liecenie hepatitidy C a inych chorob pecene.

AdamKrt

RNG: uz pri prvom linku na jablcnik

www.bylinky.sk

Citujem:

"Silná horká chuť trávy spolu s príjemnou jablkovou vôňou sú pre túto rastlinu charakteristické. Droga je zdrojom žlčotvorných a žlčopudných látok. Užíva sa pri žalúdočných vredoch, ochoreniach pečene a žlčníka. Zlepšuje chuť do jedla."

Takze lepsia tvorba zlce, lepsie travenie. Samozrejme, su aj ine - silnejsie /Palina, Vachta atd./, ale na rozdiel od jablcnika sa nemozu uzivat dlhodobo.

RNG

zapach z ust(halitosis) moze mat povod v ustach, hrdle, prinosnych dutinach a tiez zaludok a travenie. Kazde z nich treba odlisne adresovat.
Prislusne jednotlive temy tu uz bezali viackrat, prosim pouzivajte vyhladavac.

RNG

adam krt, Betain HCl je kysly vytazok z cukrovej repy. HCl v nom je extra kyselina pre zaludok, betain je potrebny pre pecenove procesy.
Ak najdem naozaj potrvdenie lekarov, ze nieco v inych spomenutych bylinach naozaj podpori funkciu parietalnych buniek, tj buniek vo vrchnej casto zaludka, ktore produkuju kyselinu, tak to sem dam. Zatial su to len rady bylinkarov, ktori mozu mat pravdu, ale nemusia
Kvasenie v zaludku sa da potlacit aj roznymi bylinkami(bol tam spomenuty estragon, tiez beladonna,palina, rozmarin, fenel...) ale to potlaci len bakterialnu cinnost, ale nedoda ani nestimuluje vyrobu zaludocnych kyselin. Tj adresuje symptomy plynnatosti a premnozenia bakterii.

Spominany jablcnik obycajny(Marrubium vulgare, white horehound) je znamy v bylinkarstve ako expectorant(tj odstranovac hlienov z priedusiek a pluc) a casto sa pouziva ako caj proti kaslu a zaduchu.
V anglicku ho pouzivaju aj ako prisadu do cuktikov, Svajciari ho tiez pouzivaju do svojich znamych cukrikov proti kaslu, pod menom Ricola.
V USA je hromada receptov na cukriky proti kaslu, zrejme sa v minulosti hodne pouzivali v domacnostiach. Ine prisady obsahuju aj hluchavku a dumbier.
Inac co sa tyka travenie, je vedeny ako antispazmodicky a mierne antisepticky. Nikde som nevidel napisane nic o podpore tvorenia zaludocnych kyselin. Samozrejme ako antispazmodikum a mierne antisepticky moze pomoct pri problemoch so zaludkom ciastocnym potlacenim bakterii a krcoviteho stahovania.
Palina, rozmarin a fenel su v tom smere ovela silnejsie prostriedky.

AdamKrt

Tiez niekde som cital taky receptik na podporu zaludka - napr. ked je malo kyseliny. Lyzica jablcneho octu, lyzica medu a zmiesat to v pol pohari vody. Tusim hodinu nejest. Ale to ak by bol problem s tym, ze nemas kyselinu a netravi Ti...

Inak tu na fore si pozri "Otazky na RNG". Ten odporuca nejake pripravky ako Betain HCL - kyselinovy vytazok.

Dodanim tohoto sa zreguluje kyslost zaludka. Avsak pricinu to asi neodstrani, ale nasledok ano.

Je mozne, ze ak ma clovek problem so zlcnikom, pecenou - ma mensiu tvorbu zlce a tym nasledne malo zaludocnych stiav.

Dalsie velmi horke rastlinky, ktore sa pouzivaju na liecbu zaludka a stiav su vachta
www.sk2.goo.cz

a

palina prava
www.bylinky.sk

Lenze tieto 2 sa nesmu dlhodobo uzivat.
Malo by to pomoct zaludku, nastartovanim tvorby zlce. Lenze tak isto to chce lepsiu zivotospravu, jedalnicek.

Palina dracia - napr. estragon,
www.bylinky.sk

je tiez horka, pouziva sa ako korenina a zaroven zlepsuje travenie.

Ine caje na zaludok - Puskvorec /horky a neprijemny/, podporuje zaludocne stavy. Alebo Slez Maursky - ten je velmi chutny a vytvara skor len taky ochranny obal na zaludku /tu neviem, ci by pomohol/.

AdamKrt

Je to lieciva bylina - Jablcnik obycajny.

Rastie to nenarocne ako burina...

www.bylinky.sk

Robim si, ze jablcnik nalozim do 40 percentneho alkoholu a po par mesiacoch je z toho tinktura. Potom sa to uziva 2-3x denne po 20 kvapiek do pol pohara vody.

Podporuje tvorbu zlce, travenia atd, ale je dobry aj pre srdce, atd atd.

AdamKrt

Tiez by ma to zaujimalo, ako to riesit. Podozrievam zaludok, ze to tam kvasi, asi horsie travenie. Mavam totiz casto vacsie porcie, ale menej vody. Zacal som uzivat jablcnik /tinkturu/ na travenie.

Tiez je moznost aj cistit si jazyk kefkou.