Naklady na stravu

rofl

no kriza je vsade, ale bratislava sa este ako tak drzi. kedze je predpoklad, ze sa situacia bude este zhorsovat, treba konat cim skor. a myslim, ze uz vcera bolo neskoro. ale lepsie neskoro ako nikdy. mozno sa mi podari niekoho zohnat, ale ja som taky typ, ze sa v niektorych veciach nie celkom rad prisposobujem a toto je jedna z nich. takze s hocikym by som nebyval. ale tak uvidim, ze ako to este cele dopadne. ved mozno sa mi podari zohnat nejaku garzonku za menej. ja som si stanovil, ze nad 350 EUR (10 500) s najmom nejdem. budem sa samozrejme najst co najvyhodnejsie, aj cenovo, aj kvalitou, aj polohou. a co sa tyka stravy - ratam s tym, ze obed budem mat v praci. tam sa bude dat usetrit. cize ostane mi len vecera a ranajky, pripadne nejake mensie jedlo medzi tym. cez vikendy to uz bude samozrejme o inom.

ushko

pre sway:

za najom s jednou osobou na izbe zaplatis tak 4 a pol litra (ja platim 4), nie je pravda, ze az 6, urcite sa da najst aj lacnejsie :oP nestras ho :o)

sway

Ja myslim,ze tak s 5k-6k mozes pocitat na stravu.Ak nechces jest rozky a tresku.Ja na tvojom mieste by som priskrtila na najme.Skus si prenajat iba izbu s nejakym 1 alebo viac chalanmi.Tak za najom izby by si zaplatil okolo 6k a ked ti bude zostavat,tak si najdi nieco sam.Drzim palce,kriza je aj v BA,asi sa praca nebude hladat najlahsie.

ushko

no, tie moje tri tisicky su vtedy, ked proste papam normalne.. akonahle si par krat s priatelom vyjdeme von, do restiky ... tak je to tisicka naviac :oP

rofl

sway: tak jasne, ze minies kolko si doprajes. ono ja by som si rad doprial, len neviem ci bude z coho. totiz nie som z BA, byvam u rodicov. ale u nas uz nie je moc roboty. preto chcem odist za pracou do BA a tymto sposobom sa aj osamostatnit. nemam VS, som mlady, teda nemam ani moc praxe + sucasna situacia, tak neratam s tym, ze by som nasiel neviem aku pracu za neviem aky plat. priatelku nemam a pravdepodobne, ak to cele vyde, v co dufam, budem na to cele sam. ratam, ze najomne na byt ma bude stat cca 10k, takze to mi zrejme vela peniazi na stravu a dalsie veci neostane. takze sa snazim urobit si ako taky prieskum, ze kolko penazi by som mesacne minul. to len aby som vlastne aj vysvetlil, ze preco ma to zaujima. a dakujem za vsetky odpovede.

sway

Ja ked som byvala v BA,tak som mala o dost nizsie naklady.Varili doma a ja som prispievala na stravu,tusim 4000 pred 2 rokmi.Teraz,ked pridem doma do obchodov mi niektore ceny pripadaju snad aj o tretinu vyssie ako v Prahe.Cize neviem aka je realna situacia - asi taka,ze minies tolko kolko si doprajes.V restauraciach sa stravujem tak 1 krat do tyzdna a miniem od 400 - 600kc za veceru,tak si odrataj tak 2000.Inak varim,ale z kvalitnych surovin.Takisto priatel minie priblizne rovnaku ciastku.

rofl

no ja som rozmyslal, ze by to mohlo byt tak 3k az 4k v BA. 9k je sakra dost. to by som si nemohol dovolit. aspon zatial. ale to robia asi tie restauracie, nie?

sway

Okolo 9 000 na osobu Praha vratane restauracii.Pripada mi to dost a chcela by som na strave viac usetrit,ale nekvalitne potraviny kupovat nebudem,tak sa tazko robia kompromisy.

ushko

uff, v blave je to viac... asi tri tisicky :o( neviem presne, ale zijem a pracujem v BA, snazim sa moc neminat, ale napriek tomu tak tri litre prepapam urcite :o(