Ako mám odstrániť kliešťa

ADKA00

jA MAM Z NICH TIEZ HROZU ,BYVAME PRI LESE ALE DOLESA NECHODIM ,VLASTNE ANI NEMUSIM ,LEBO SU UZ VSADE .DATI SOM DALA ZASTEPIT.U NAS V DEDINE UZ DOST LUDI MALO AJ ENCEFALITIDU AJ BORELIOZU.A BOJOVAT PROTI NIM !?!DA SA ,

kliešť

Klieštiská z roka na rok mutujú do dokonalejšej podoby, už na nich nezaberá skoro vôbec nič! Moje psy nosia obojky, sú postriekané, po príchode z prírody ich prezerám, vyčesávam, trávu kosím hneď ako narastie o 1cm, lebo tie malé svine sa držia aj v tráve, aj tak ich stále majú. Kedysi keď robili postreky bolo to lepšie, len zas tie postreky boli škodlivé, teraz sú premnožené kliešte, komáre a zmutované rôzne nechutné chrobáky. Nás zožerú za chvílu. Nezaberá na nich ani repelent, proste nič. Kliešť sa mi hnusí zo všetkého najviac, veď je to obyčajný parazit. Takže nech už máte akúkoľvek svoju overenú metódu proti týmto sviniam malým, inak sa ani nazvať nedajú, tak píšte, podeľme sa a NEŠETRITE ICH! :-)

IVVKA

Dakujem fialka za radu ,vies kolko repelentov mam doma?Uz som chlapcov aj zaockovala proti zapalu mozgovych blan.Ale proti bolerioze nie je ockovacia latka .Preto mam ten strach ked maju kliesta.

fialkaa

Najucinnejsi sposob ako odstranit kliesta je tento: vatovy tamponik dokladne namydlit a miesto, kde je kliest, triet, je jedno v akom smere. Kliest sa vzdy pusti a cely. Vykrucat ho pinzetou a kvapkat nanho olej sa nema. Takyto recept mam od primara z infekcneho. Ivvka, boze, striekajte sa repelentom, my mame taky, co je ucinny aj proti komarom aj proti koliestom...

Ivvka

Dakujem vam vsetkym za rady ,vybrala som ich s pinzetou,mal ich az 4.Byvame pod lesom a uz aj u nas na zahrade ich pozbierame

[zruseny12]

nam sa zatial dari vyberat tak ako som pisala,bez problemov,prebrala som to od starsich ludi...ked kliesta vyberiem,pozriem sa ci je cely,dam ho na papierik rozmackam,tak aby som sa ho nechytala rukami-holymi a potom splachnem do zachoda...hajzlika...

kliešť

nenatierajte kliešťa ničím pred vyberaním ani olejom ani liehom, chytím pinzetou alebo prstami a vykrútim ho proti smere hodinových ručičiek, dávať pozor aby neostala hlavička v tele a aby ste ho nerozmliaždili. Niektorí ho chytia a vytrhnú je to vraj lepšie až keď je kliešť vybratý dám na vatu alpu, lieh alebo pálenku a miesto odkiaľ som ho vybrala potriem týmto a kliešťa dám do tej vaty s alkoholom-zdochne. Mám prax pri vyberaní týchto hnusných malých zmrdov :-) naším psíkom. Kedysi som to robila ako vy- najprv potrela olejom a on sa zadusil a zakliesnil sa nohami takže sa mi vôbec nedal vybrať, preto ho ničím nenatierajte kým ho nevyberiete.

[zruseny12]

ja ho vyberam tak,ze najprv namastim olejom jedlym,trochu pockam a potom krutim PROTI SMERU HODINOVYCH RUCICIEK...